Wonga.com rzuca wyzwanie możliwościom swojego algorytmu i rynkowi pożyczek online w Polsce. Firma gwarantuje przelanie środków na rachunek klienta w ciągu 15 minut od wypełnienia wniosku. Jeżeli obietnicy nie dotrzyma, klient otrzymuje pożyczkę za darmo. Czy uda jej się pokonać oponentów na rynku?

Rzeczywiście sporo firm pożyczkowych zapewnia o 15 minutowej decyzji kredytowej. Jak jednak zapewnia Wonga.com jest pierwszą firmą na polskim rynku, która jest w stanie zagwarantować tak szybkie rozwiązanie. Powodem takiego stanu rzeczy ma być zaawansowany algorytm oceny ryzyka kredytowego.

- „Jedną z najważniejszych cech naszego produktu jest szybkość – zarówno w procesie weryfikacji i analizy wniosku klienta, jak i dostarczaniu środków na jego konto”– mówi Marcin Borowiecki, dyrektor zarządzający wonga.com w Polsce. – „Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która dzięki technologii jest w stanie zagwarantować realizację usługi w kwadrans. Do takich rozwiązań przyzwyczajony jest współczesny konsument internetu – w przypadku niedostarczenia produktu w obiecanym czasie, nie powinniśmy pobierać za niego pieniędzy” – dodaje Borowiecki.

Reklama

Trzeb też dodać, że druga część promocji już nie wygląda tak różowo. Faktycznie pożyczkę otrzymamy za darmo po upływie 15 minut, ale tylko przy pierwszej wypłacie pieniędzy. Darmowa pierwsza pożyczka nie jest aż tak nadzwyczajnym produktem, stosuje go też Vivus Finance.