Szykuje się olbrzymi pozew zbiorowy przeciwo bankom? Czy Polacy zaskarżą umowy kredytowe we frankach?

08.08.2013, 15:03; Aktualizacja: 08.08.2013, 15:29

Niezadowoleni z rosnącej wysokości rat klienci banków szykują pozew zbiorowy przeciwko instytucjom, w których wzięli kredyt. Idą tropem orzeczeń sądowych w Chorwacji i Hiszpanii, gdzie sądy uznały, że kredyty we frankach są narzędziem spekulacyjnym. Analityk finansowy Łukasz Bugaj podchodzi sceptycznie do roszczeń osób zadłużonych we frankach szwajcarskich.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (48)

  • frankowiec(2013-08-10 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno się coś z tymi ratami zrobić, bo banki nie naliczają kursu utrzciwie.

    Odpowiedz
  • masza(2013-08-10 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Eurobank namówił mnie do wzięcia kredytu we frankach w 2008 r. Żadnych wyliczeń raty kredytowej przy wzroście oprocentowania o 400 pkt bazowych, ani wyliczeń jeżeli oprocentowanie wzrośnie w skali odpowiadającej różnicy między najniższym a najwyższym poziomem stopy procentowej w okresie 12 miesięcy bank mi nie przedstawił. Również nie przedstawiono mi oferty kredytu w złotych. Wprost przeciwnie zachwalano popularny wtedy kredyt w CHF. Eurobank nie prowadzi również kont walutowych, o tym również nie informowano mnie. Obecnie nie mogę samodzielnie wpłacać franków. Bank nalicza mi spread w wysokości 6,99%. Czy to jest zgodne z prawem?

    Odpowiedz
  • nina(2013-08-12 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    jak się dołączyć do tego pozwu, gdzie w jaki sposób

    Odpowiedz
  • crt(2013-08-12 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    może warto zebrać ludzi na facebooku którzy mają podobny problem i próbować wspólnie jakiś pozew zbiorowy co wy na to ?

    Odpowiedz
  • KasiaU(2013-08-13 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    ja wchodzę

    Odpowiedz
  • Edit(2013-08-13 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    ja też chcę się dołaczyć do pozwu.

    Odpowiedz
  • Franki(2013-08-13 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    ja wchodzę

    Odpowiedz
  • anna(2013-08-15 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    też chcę dołaczyć,ale jak?

    Odpowiedz
  • Maciej C(2013-08-15 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    I ja jestem ZA!

    Odpowiedz
  • ona(2013-08-17 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie znajdę informacje o dołączeniu się do tego pozwu zbiorowego ?

    Odpowiedz
  • annaj(2013-08-20 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Ja również jestem ZA!!!...gdzie można się dołączyć? Muszę powiedzieć, że dopiero dzisiaj się dowiedziałam o tej sytuacji i sądzę, że wiele osób zainteresowanych o tym nie wie.

    Odpowiedz
  • nika(2013-08-21 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    myślę, że każdy kto stracił na kredycie we frankach chciałby go przewalutowac po kursie z dnia umowy. I niech nikt nie mówi, że banki stracą, to największa głupota, banki nigdy nie traca, a tylko zyskują krocie na wszystkich produktach i w każdej sytuacji. Do złożenia zbiorowego pozu MUSI się znaleźć osoba wiodąca, która ma wiedzę, czas i chęci zajęcia się sprawą, bo takie gadanie"ja tez sie przylączam" nic nie da, bo do czego tu się przyłączyć.

    Odpowiedz
  • Iwa(2013-08-21 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem z Wami!!!

    Odpowiedz
  • Anna(2013-08-21 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Mam kredyt we frankach zawarty w 2008 roku. Gdzie mogę znaleźć informację o pozwie zbiorowym i w jaki sposób mogę się do niego przyłączyć?Czy jakaś kancelaria adwokacka już się tym zajęła?

    Odpowiedz
  • krzysiek(2013-08-26 06:11) Zgłoś naruszenie 00

    i ja jestem ZA!

    Odpowiedz
  • michal1981(2013-08-26 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Do NIKA.
    Witam, zgadzam sie z tym co mowisz, ze mowienie ze sie przylaczam nic nie da. Ale co robic? Moze znasz kogos kto moze zostac osoba wiodaca???

    Odpowiedz
  • Greta(2013-08-27 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tez mam kredyt we frankach. Jak dolaczyc sie do zniorowego pozwu.

    Odpowiedz
  • malgorzata_131(2013-09-11 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jestem z Trójmiasta i też mam kredyt we frankach. Chętnie nawiąże kontakt z osobami, które chcą złożyć pozew zbiorowy.

    Odpowiedz
  • Peta108(2013-09-30 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jestem ze Szczecina rownież chce sie dołączyć,tylko z kim należy sie kontaktować..

    Odpowiedz