Największa na naszym rynku organizacja płatnicza wprowadziła zmiany do programu „Kartą Visa zapłacisz wszędzie”. – Wyłączone zostało dofinansowanie terminali instalowanych w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i w Poznaniu. Uznano, że w tych miastach akceptacja kart rozwija się już w sposób naturalny i nie ma potrzeby wspierania jej dodatkowymi subsydiami – powiedziano nam w biurze prasowym Visy w Polsce.
Od początku tego roku dopłatami objęte są jedynie terminale z funkcją zbliżeniową. Wcześniej tego ograniczenia nie było. Jak podaje Visa, od początku funkcjonowania programu dopłatami objęto ok. 130 tys. urządzeń, z czego 40 proc. to terminale zbliżeniowe.
Projekt, który wystartował w 2010 r., zakładał dofinansowanie każdego terminalu instalowanego w placówce handlowo-usługowej, która do tej pory nie akceptowała kart płatniczych. Dopłaty trafiają do agentów rozliczeniowych, którzy dzięki temu mogą zaoferować sklepom lepsze warunki współpracy. Koszt programu – 200 mln zł – wzięły na siebie banki wydawcy kart.