Sporo ostatnio dzieje się na Allegro.pl, największym i najstarszym działającym w Polsce serwisie aukcyjnym. Wdrożona została m.in. nowa szata graficzna oraz udogodnienia pozwalające na przyjemniejsze i bardziej intuicyjne dokonywanie zakupów bądź licytowanie.

Ile razy chcieliśmy zakupić wyszperaną w Internecie „perełkę”, którą ktoś sprzedawał na Allegro, a brakowało nam właśnie gotówki? Idealnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji szybka i udzielana bez zbędnych formalności pożyczka. TotalMoney.pl postanowił sprawdzić, na jakich warunkach można otrzymać finansowanie, dzięki któremu będziemy mogli dokonać „poważniejszego” zakupu na Allegro, w sytuacji w której akurat brakuje nam gotówki. Zapraszamy do lektury.

Kredyt gotówkowy? Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy

Nie odkładaj zakupów na później!

W większości ofert dostępnych na Allegro możliwe są zakupy na raty realizowane za pośrednictwem PayU, czyli partnera Allegro. Finansowanie takie charakteryzuje się następującymi cechami:

• Możliwością skredytowania zakupu o wartości łącznej (wraz z przesyłką) od 300 do 20 000 zł
• Możliwością rozłożenia spłaty rat na okres od 3 do 36 miesięcy
• Brakiem prowizji za udzielenie pożyczki!
• Niskim oprocentowaniem wynoszącym już od 11%!
• Możliwością objęcia pożyczkobiorcy atrakcyjnym pakietem ubezpieczeniowym
• Brakiem opłat za wcześniejszą spłatę!
O czym powinniśmy wiedzieć chcąc kupować na raty na Allegro?

Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z zakupów na raty przedmiotów oferowanych na Allegro powinny również wiedzieć o tym, że:

• Podmiotem udzielającym pożyczek jest Alior Raty sp. z o.o. (Alior),
• w związku z badaniem oceny zdolności kredytowej oraz sprawdzaniem historii w BIK może wystąpić sytuacja, że w czasie weryfikacji wniosku interesujący nas przedmiot zostanie kupiony albo oferta skończy się, wówczas istnieje ryzyko, że np. otrzymamy pożyczkę, ale zakupu nie sfinalizujemy,
• Oferta pożyczki bez ubezpieczenia jest droższa, ponieważ jej oprocentowanie wynosi 14%, zaś na raty nie zakupimy m.in. przedmiotów z następujących kategorii: motocykle i samochody, nieruchomości, broń, wakacje, bilety czy też leki.

A ile będzie nas kosztowało takie finansowanie? Przykładowo jeżeli pożyczymy 700 zł a spłatę rozłożymy na 3 lata i skorzystamy z opcji z ubezpieczeniem, miesięczna rata wyniesie nas tylko 23 zł. Co ciekawe, opcja bez bez ubezpieczenia jest o złotówkę droższa. Mamy zatem kolejny argument za tym, by skorzystać z pakietu ubezpieczeniowego – po prostu to bardziej się opłaca, a zyskujemy dodatkową ochroną na wypadek wystąpienia zdarzeń uniemożliwiających spłatę pożyczki.

Porównaj kredyty w różnych bankach i znajdź najkorzystniejszy dla siebie

Nie czekaj! Kup teraz… na raty!

O ile łatwiejsze może być dokonywanie zakupów za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Allegro.pl jeśli wiemy, że praktycznie nic już nie powstrzyma nas od zakupu wymarzonego przedmiotu, ponieważ jeśli brakuje nam środków własnych zakup będziemy mogli sfinansować za pośrednictwem wygodnych rat udostępnianych poprzez PayU (a tak naprawdę Aliora). Elastyczna możliwość rozłożenia spłaty ratalnej oraz wysoka maksymalna kwota pożyczki przy konkurencyjnej cenie – to wszystko sprawia, że jest to jedna z najkorzystniejszych dostępnych na dziś form zakupów internetowych.