Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem smartfonów w Europie Środkowej i Wschodniej. Uważamy, że bankowość znajduje się w przełomowym momencie, podobnie jak kilkanaście lat temu, gdy zaczynała się bankowość internetowa – mówi Grzegorz Piwowar, wiceprezes Pekao SA.

Zdaniem przedstawicieli Pekao stworzona przez nich aplikacja ma przewagę nad rozwiązaniami wprowadzonymi przez konkurencję. – Zwracam uwagę na szeroki zakres systemów operacyjnych, na których nasza bankowość mobilna jest dostępna – podkreśla Bartłomiej Nocoń, szef departamentu bankowości elektronicznej w Pekao SA. I rzeczywiście pod tym względem z ofertą tego banku może się mierzyć tylko propozycja Raiffeisena i Avocado BZ WBK. Te trzy instytucje oferują aplikacje dostępne niemal na wszystkie sprzedawane w Polsce urządzenia. Pozostałe banki udostępniają oprogramowanie działające zwłaszcza na iPhone’ach i smartfonach z Androidem. Gdy jednak ktoś ma urządzenie mniej popularne, jak np. BlackBerry, to wybór aplikacji bankowych jest już dużo mniejszy.

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Klient Pekao SA ma bank w swojej komórce
W pełnej wersji artykułu:

Jakie funkcjonalności oferuje aplikacja mobilna?

Kiedy w Pekao SA będzie można dokonywać płatności mobilnych z wykorzystaniem telefonu?

Jaka jest oferta aplikacji mobilnych w wybranych polskich bankach

Jak uruchomić bankowość mobilną

Na jakim systemie działa aplikacja

Czy korzystać z sieci WiFi?

Jak ściągnąć aplikację?