Czy prawomocnie zakończone sprawy frankowiczów mogą zostać wznowione na podstawie ostatnich orzeczeń TSUE?

autor: Katarzyna Kaczorowska15.12.2019, 13:00; Aktualizacja: 15.12.2019, 13:15
franki szwajcarskie

franki szwajcarskieźródło: ShutterStock

Orzeczenie TSUE z 3 października 2019 r. w sprawie Państwa Dziubak (C-260/18) rozbudziło nadzieje wielu frankowiczów na łatwiejsze dochodzenie ich praw w sądach. Co jednak z frankowiczami, którzy przegrali sądową batalię z bankami przed wydaniem przedmiotowego orzeczenia? Czy mają szanse na wznowienie zakończonych prawomocnie postępowań i rozpoznanie na nowo ich spraw?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • JakoTako(2019-12-22 18:57) Zgłoś naruszenie 10

  Pomimo tego, że się tu coś napisze to i tak nie będzie to widoczne. Szanowna GP, gdzie zakłada komentarzy, po kliknięciu której można byłoby przeczytać wszystkie komentarze?

  Odpowiedz
 • Aurelio(2019-12-16 11:34) Zgłoś naruszenie 41

  Ad voc. Klops, Banki bez względu czy sa z Polski czy z Hula Gula, (gdzie to mają zarządy), działają na podstawie licencji udzielonej przez państwo polskie i podlegaja prawu polskiemu! Co do forów interentowych, to zapewne takie same trole banksterskie jako ty, wypisywały wtedy medialne supliki o wolności wyboru kredytu, udając zagniewany naród, w celu wprowadzenia swiadomie złodziejskich mechanizmów ! Zresztą bezwzględu na opinie, banki a raczej ich zarząddzającym czy właścicielom nie wolno oszukiwać, naciągać i okradać kogokolwiek. Bo nie tylko zgodnie z istotą prawa, powinny zwrócić co zagrabiły ale i ponieść konsekwencje prawne, zapsane w kodesksie karnym!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Klops(2019-12-16 10:06) Zgłoś naruszenie 22

  Przecież banki w Polsce nie są polskie.. to co może rząd zrobić? A po drugie frankowicze robią się uprzywilejowana klasa wśród kredytów hipotecznych. Cofnąć się do lat 2006-2010 na wszystkich forach było pozwólcie Polakom decydiwac na kredyty walutowe i na wszystkich forach było o ryzyku kursowym. A teraz nagle oświeceni że można kasę wyciągnąć i mieć mieszkania domy za małe koszta.. wg mnie sądy powinny wszystkie umowy frankowe unieważniać i powinno nastąpić natychmiastowe rozliczenie banku z kredytobiorca i na odwrót. Rozliczenie w złotówkach oczywiście. A nie jak twierdzi spora część frankowiczow że we frankach po dzisiejszym kursie

  Odpowiedz
 • veritas(2019-12-15 15:51) Zgłoś naruszenie 182

  Spychanie spraw Kredytyów frankowe, polisolokat na sądy - to dowód że Polska to absurdalny, wrogi własnemu obywatelowi bantustan. Gdzie miedzynarodowe korporacje banksterskie i rodzime kan.lie, bezkarnie nogą okradać naród, blatując liczne urzędy, powołane do kontroli nad rynkiem finansowym, urzędy utrzymywane z naszych pieniędzy. A tzw państwo z całym systemem kontroli, bezpieczeństwa i sprawiedliwości kpi ze zwykłego człowieka, najpierw zezwalając na podobne szalbierstwa a następnie po medialnym nagłośnieniu tych spraw, nakazuje ofiarom tych oszustw, ustami Prezesa, kierować do sądu roszczenia w każdej indywidualnej sprawie, tym samy paraliżując procesowy system sądownictwa. Miast rozwiązać, to w sposób administracyjny jak to uczynił Orban na Węgrzech. Sądy w Warszawie są zamulone roszczeniami o obrzydliwe polisolokaty a umów tych zawarto podobno miliony, do tego dojdą jeszcze setki tysięcy kredytów frankowych. Dlaczego samorządy sędziowskie na ten temat nie mówią,? To już tajemnica poliszynela chyba jest.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane