Czy frankowicze mogą dochodzić roszczeń jeśli zawarli umowę ponad 10 lat temu lub spłacili kredyt? Wyjaśniamy!

autor: Wiktor Budzewski, Marta Chęcińska07.10.2019, 11:01; Aktualizacja: 07.10.2019, 14:33
Franki

Frankiźródło: ShutterStock

Zawarcie tzw. umowy frankowej ponad 10 lat temu nie uniemożliwia dochodzenia roszczeń w sądzie. Podobnie jak całkowita spłata kredytu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • asd123123(2019-10-07 13:43) Zgłoś naruszenie 07

    Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2

    Odpowiedz
  • Kodriam(2019-10-08 12:09) Zgłoś naruszenie 51

    Dzięki za sensowny pro konsumencki artykul. Bankstwrko drżyj.

    Odpowiedz
  • ff(2019-10-09 07:12) Zgłoś naruszenie 416

    Kredyt we frankach to była gra na rynku walutowym. Jak się komuś z tych "frankowiczów" o tym mówiło to rzucali się jak nie wiem co. O kredycie w walucie kraju w którym mieszkają nie chcieli słyszeć. Więc o co chodzi? Tak się kończy zabawa w basenie z rekinami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • henry(2019-10-09 12:50) Zgłoś naruszenie 40

    Mówiąc wprost - unieważnienie umowy jest pewne. Zastosowanie stawki Libor do kwoty złotówkowej - niekonieczne. Bank może dochodzić odsetek za góra 3 lata - skutek nie pewny

    Odpowiedz
  • SDDD(2019-10-09 14:36) Zgłoś naruszenie 121

    ograniczenie do 10 lat + koszty sądowe + wynagrodzenie kancelarii + ryzyko przegranej sprawy + koszty dodatkowych odwołań i instancji + ryzyko kontr-pozwu przez bank i dodatkowych z tego kosztów..... troche tego dużo to SZEF NADZORU FINANSOWEGO POWINIEN PONIEŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA 700 000 LEWYCH KREDYTÓW I ZAWALENIE SĄDÓW

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Agata(2019-10-09 22:23) Zgłoś naruszenie 30

    Wystarczy sprawdzić zawierane umowy z bankami oraz niedozwolone klauzury które były powielane i nie potrzeba wielkich rozpraw sądowych aby to wykryć.Te artykuły chyba mają za zadanie odstraszenie kredytobiorców od dochodzenia swoich praw.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2019-10-13 05:36) Zgłoś naruszenie 02

    Odp.Tom przyjacielu co za brednie piszesz tak w złotówkach był negatyw ,a w walucie dali kredyt bzdura. Jak już wcześniej napisałem chęć zysku w każdym z potencjalnych klientów była i dlatego tak się stało. Nie umniejsza również winy banków ale przecież to jest instytucją która ma zarabiać A nie dawać za darmo , a skoro znaleźli się naiwni to cóż sam bym skorzystał i im pożyczał .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Franek Golas (2019-10-13 12:04) Zgłoś naruszenie 20

    Czyli jeśli bank wypłacił klientowi kwotę kredytu obrad 10 lat temu to ewentualne roszczenie banku Przy unieważnieniu umowy będzie przedawnione? A kredytobiorca będzie mógł dochodzić roszczenia do wysokości kwot wpłaconych do 10 lat wstecz?

    Odpowiedz