Rekompensaty za wzrost cen energii nie będzie? Jest projekt budżetu na 2019 rok

autor: Marek Chądzyński06.12.2018, 07:46
W projekcie budżetu na 2019 r. nie ma zapisanych specjalnych środków na rekompensaty podwyżek cen prądu – twierdzi resort finansów.

W projekcie budżetu na 2019 r. nie ma zapisanych specjalnych środków na rekompensaty podwyżek cen prądu – twierdzi resort finansów.źródło: ShutterStock

Projekt budżetu na 2019 r. nie przewiduje wypłat rekompensat za wzrost cen energii elektrycznej. Choć uwzględnia wyższe wpływy z aukcji praw do emisji CO 2.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • Nj(2018-12-06 09:30) Zgłoś naruszenie 2160

    Rudy task podpisal niekorzystna umowe co2 dlatego Polska ma problemy z cena pradu to rudy odpowiada za to

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obserwator(2018-12-06 09:58) Zgłoś naruszenie 1643

    załatwiania POlaków przez UE w białych rękawiczka, niemcy wytwarzają więcej CO2,a mszcza się na Polsce

    Odpowiedz
  • WHY???(2018-12-06 10:00) Zgłoś naruszenie 334

    Ale dlaczego cena prądu rośnie. Jakaż to katastrofa geologiczna czy militarna sprawa, że rośnie cena podstawowego napędu cywilizacji?

    Odpowiedz
  • czarny wieszcz(2018-12-06 10:12) Zgłoś naruszenie 324

    drożeje i rośnie wszędzie - tylko u nas każdy psioczy i nic nie robi .... a inne kraje protestują - to prędzej czy później do[prowadzi do zamieszek a jak ich nie opanują to do wojen - a widać gołym okiem że do tego to wszystko prowadzi .... chcą wszystko zresetować a przy okazji usunąć z 50% ludzkości - do tego dojdzie i to niedługo

    Odpowiedz
  • Jędruś(2018-12-06 10:30) Zgłoś naruszenie 70

    Najpierw wydrukujcie mój już dodany

    Odpowiedz
  • Zib(2018-12-06 10:50) Zgłoś naruszenie 2123

    Eko ideologia podporządkowywania sobie przez duopol fritza i francy innych krajów wymagał stworzenia idei bożka CO2. Inne preteksty są sztucznie tworzone. Rzekome zatrucie powietrza tylko na wschodzie eu to oszustwo. Posciągali w Brukseli czujnikizapylenia bo wskazywały gigantyczne przekroczenie norm. Wszystko po to by cisnąć na OZE i zieloną energię, która bez dotacji zdechnie. To jest źródło podwyżek prądu w całej UE a nie tylko w Polsce. Na pochybel UE. Polexit natychmiast!

    Odpowiedz
  • fasola(2018-12-06 12:07) Zgłoś naruszenie 386

    a tyle się minister naobiecywał, tak uspokajał. nie pierwszy i nie ostatni raz

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MIsiek(2018-12-06 12:46) Zgłoś naruszenie 398

    znów mafia piSS wytenteges durnych polaczków...

    Odpowiedz
  • antek(2018-12-06 13:43) Zgłoś naruszenie 716

    Te całe doplaty do emisji co2 i potem rekompensaty to chory pomysł unii ,bo do tych rekompensat trzeba będzie zatrudnic pewno z 50 tys. urzedników paranoja do szescianu .Tylko jakis biurokrata potrafil to wymysleć .Nobel z ekonomi i ekologii.

    Odpowiedz
  • Cisza przed burzą (2018-12-06 14:55) Zgłoś naruszenie 313

    Zwroty, dopłaty, rekompensaty ... za podwyżki narzucanie społeczeństwu polskiemu czyli po ichniemu "... ciemnemu ludowi", aby partyjni bonzowie mieli na nowe fury & wycieczki & nagrody & premie etc. Tylko po co ? Zatruwamy środowisko nasze więc kara musi być, dziś miast rekompensat pomyśleć trzeba, aby nasze dzieci miały elektryczność nie z węgla, a innych żródeł !! Tylko kto ma o to zadbać ? Ci wybrańcy narodu którzy miast Wam służyć, służą kacykowi z Nowogrodzkiej ?! Swoją drogą zasłużyliście jednak na tych tuzów umysłowych jakimi są Tchórzewski, Szyszko, Macierewicz, Piotrowicz, Kempa ale nie Saska, Czarnecki ... czyli kamaryla Prezesa. Są Waszym lustrzanym odbiciem !!

    Odpowiedz
  • NIEwygodny(2018-12-06 15:12) Zgłoś naruszenie 316

    Tak to PiS sprytnie dotuje kopalnie węgla z pieniędzy podatników omijając zakaz UE dotowania. Teraz koszty wydobycia węgla są w kosztach energii elektrycznej. Narodzie opamiętaj się zostałeś kupiony za 500+ ?

    Odpowiedz
  • gość(2018-12-06 16:18) Zgłoś naruszenie 162

    Pytam sie dlaczego są tak obwarowane przepisami sprzedaz energii. Aby ja sprzedac trzerba miec duże znajomości by je najwieksi producenci kupili. Kupuja za grosze a sprzedaja z kilkaset procentm wyzej. tłumacząc,ze za przesyl dlatego sa takie ceny. NIkt na tym nie panuje

    Odpowiedz
  • A moze Ciemny Lud to kupi ... ?(2018-12-06 16:23) Zgłoś naruszenie 145

    Znowu "Krasnoludki" cenzurują wpisy i wycinają je KOSAMI. Ot i macie "WOLNOŚĆ" słowa !!!! Czyżby NOWE, ale … po STAREMU.

    Odpowiedz
  • Suweren(2018-12-06 16:42) Zgłoś naruszenie 275

    Witaj dobra zmiano. Podziękuję przy wyborach. Polak to jednak głupi naród i głosuje na oszustów i nieudaczników. No ale nie dziwota bo to politycy po trzech klasach podstawówki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hicior(2018-12-06 19:38) Zgłoś naruszenie 164

    Na ulice trzeba wyjść i przegonić te bandę rządową to może się przestraszą i dadzą społeczeństwu spokój tak jak to się dzieje we Francji.Banda nierobów i leni.

    Odpowiedz
  • elek(2018-12-07 07:23) Zgłoś naruszenie 60

    W rzucę podwyżkę energi w produkt końcowy i po ptakach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oli(2018-12-07 07:28) Zgłoś naruszenie 50

    Jakie 30% większość firm ma 71% od nowego roku.

    Odpowiedz
  • Kotek(2018-12-07 10:17) Zgłoś naruszenie 80

    Politycy są Przekleństwem Narodu polskiego .

    Odpowiedz