statystyki

10 mln Polaków spóźnia się z płatnościami

autor: Marek Chądzyński07.11.2018, 07:50; Aktualizacja: 07.11.2018, 08:29
rachunek-umowa-telekomunikacja-telefon

Najbardziej karne w regulowaniu płatności są osoby w wieku 60 plus.źródło: GazetaPrawna.pl

Jedna trzecia Polaków reguluje rachunki z poślizgiem. Ponoć dzieje się tak głównie przez roztargnienie . Ekspertom trudno w ten powód uwierzyć.

Około 31 proc. pytanych przez Kantar Millward Brown na zlecenie Krajowego Rejestru Długów przyznaje, że zwleka z niezbędnymi płatnościami. Większość twierdzi, że robi to sporadycznie: zatwardziałych dłużników, którzy często nie uiszczają należności, jest niewiele ponad 4 proc. Mimo to grupa spóźnialskich jest dość duża. Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów, mówi, że gdyby przełożyć wyniki badania na całe społeczeństwo, posiłkując się przy tym danymi o średnim przeterminowanym zadłużeniu z KRD, to okazałoby się, że prawie 10 mln osób zwleka z płatnościami na ok. 15 mld zł.

– To gigantyczna suma, która nie trafia na czas do instytucji, urzędów, przedsiębiorców. Pytanie zatem, czy to dużo czy mało, wydaje się w tym momencie retoryczne – ocenia prezes Łącki.

To nie niskie dochody


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane