statystyki

DasCoina prześwietlają najlepsi funkcjonariusze

autor: Patryk Słowik25.10.2018, 07:52; Aktualizacja: 25.10.2018, 07:57
O DasCoinie na łamach DGP napisaliśmy po raz pierwszy w kwietniu 2017 r. Postawiliśmy wówczas tezę, że pod płaszczykiem nowej krypto waluty stworzony został schemat Ponziego, czyli mówiąc wprost – piramida finansowa.

O DasCoinie na łamach DGP napisaliśmy po raz pierwszy w kwietniu 2017 r. Postawiliśmy wówczas tezę, że pod płaszczykiem nowej krypto waluty stworzony został schemat Ponziego, czyli mówiąc wprost – piramida finansowa.źródło: ShutterStock

Bodaj największa działająca w Polsce piramida finansowa w kłopotach. Toczące się do niedawna ślamazarnie śledztwo prokuratorskie nabiera rozpędu, zaś prowadzenie sprawy powierzono Centralnemu Biuru Śledczemu Policji. Są tego efekty.

– W sprawie zabezpieczono środki pieniężne na koncie jednej ze spółek w wysokości ponad 44 mln zł – informuje Ewa Bialik, rzecznik prasowy prokuratury krajowej.

W postępowaniu dotyczącym DasCoina śledczy rozważają postawienie zarzutów z art. 286 par. 1 kodeksu karnego, czyli przestępstwa oszustwa. CBŚP z kolei prosi wszystkich, którzy uważają, że zostali pokrzywdzeni, o zgłaszanie się do wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości ekonomicznej.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • BitEls(2018-10-29 16:40) Zgłoś naruszenie 32

    W środowisku krypto walutowym od samego początku mówiono że Dascoin to wałek piramida . Ale jak widać Januszy i Marianów nie brakuje .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane