Przeciętna polska rodzina może spać spokojnie po wzięciu kredytu

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski10.01.2018, 07:56; Aktualizacja: 10.01.2018, 08:39
rodzina pieniądze

Co decyduje o naszej majętności? Przede wszystkim aktywa rzeczowe, a wśród nich nieruchomościźródło: ShutterStock

Na tle innych krajów europejskich mamy niewiele. W ubiegłym roku Narodowy Bank Polski we współpracy ze statystykami Głównego Urzędu Statystycznego po raz drugi pochylił się nad zasobnością gospodarstw domowych w Polsce.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

 • Amber Gold to pikuś(2018-01-10 15:17) Zgłoś naruszenie 134

  Rząd wydał Straszne przepisy spadkowe bezpodstawnie budując średnia klasę Notariuszy, Prawników i naciągaczy żerujących na Waszej niewiedzy. ..Załóżmy że to Twoja siostra lub brat lub nawet dalszy krewny w spadku pozostawiła długi bez pokrycia. Krewni I stopnia muszą odrzucić spadek, następnie to samo muszą uczynić dzieci np. sądownie przez kuratora -odrzucają spadek , następnie kolejni krewni , ich dzieci, ,etc,etc a nawet krewni IV stopnia . Zarabiają łatwo Notariusze ,Prawnicy ,Sądy ,Kuratorzy -dodatkowo , łatwy pieniądz: odpisy ,wypisy -koszty i kasa dla Nich i firmy ścigające długi. A wystarczy:wprowadzić w KPC ,że „ drudzy zstępni pod warunkiem przepadku-- obejmują spadek dopiero po urzędowym złożeniu oświadczenia ,że „przyjmują spadek wraz z wierzytelnościami bezwarunkowo lub z dobrodziejstwem inwentarza” Obecnie Powstaje więc w Polsce kasta prawniczych „fryzjerów”, „golących społeczeństwo”

  Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
 • Kolejorz(2018-01-10 15:55) Zgłoś naruszenie 61

  Ma pan racje Panie Inspektorze.Oni na studiach powinni popracować kilka dni na budowe albo kolei aby wiedzieć ile potu na każdą 100zł się wkłada i aby się nie wykoleili w zyciu.

  Odpowiedz
 • Bzdura(2018-01-10 16:40) Zgłoś naruszenie 61

  Dzisiaj nie może nikt brać spokojnie kredytu. Kredyty same przychodzą razem z nieodrzuconym spadkiem.

  Odpowiedz
 • Balbina(2018-01-10 18:33) Zgłoś naruszenie 51

  Średnia wykształcenia posłów PiS to szkoła podstawowa i kurs rolniczy.. Co tu się spodziewać po nieukach i patologii styropianowej. Jak już coś wymyślą to śmieszno i straszno.

  Odpowiedz
 • hej(2018-01-10 20:30) Zgłoś naruszenie 31

  dostają za seks i rozmnażanie się 500+ i jeszcze im kuźwa mało

  Odpowiedz
 • Dobrodziejstwo Inwentarza a lobby i mafie.(2018-01-10 22:21) Zgłoś naruszenie 31

  .......W Polsce istnieje Spisek Lobby prawniczego zainteresowanego kasowaniem opłat za postępowania spadkowe z długami......... do ostatniego pokolenia Polaków. Spadków z tzw "dobrodziejstwem" wciskanym już krewnym IV stopnia i Ich dzieciom. Ludzie nie znający się na prawie lub zwyczajnie biedni ,nie reagujący w porę na terminy są maczani po uszy gdyż od chwili Ich objęcia oprocentowanie karne wierzycieli wzrasta totalnie. Ministerstwo Sprawiedliwości nie reaguje gdyz tam są tez prawnicy, ponieważ jako kasta od każdego tak wrobionego mają przychód. Mało --za Nimi idą całe mafie prawniczo -windykacyjne,skupujące nawet przedawnione długi tzw „adwokaci diabłów”.. Tylko wówczas gdy się zmieni KPC „na domniemanie odrzucenia spadku przez krewnych II i dalszego stopnia” -można to zmienić . Sami sobie Prawnicy tego koryta od pysków nie odstawicie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • .Kolejorz(2018-01-10 16:00) Zgłoś naruszenie 20

  ---Ma pan racje Panie Inspektorze.Oni na studiach powinni popracować kilka dni na budowe albo kolei aby wiedzieć ile potu na każdą 100zł się wkłada i aby się nie wykoleili w zyciu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane