Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Loteria, wymiana licznika? Sprawdź, jak nieuczciwi sprzedawcy energii pozyskują klientów

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Loteria Konsumenci otrzymują telefony, z których wynikało, że Przedsiębiorstwo energetyczne, z którym ma zawartą umowę, zorganizowało loterię dla klientów, którzy regularnie i od wielu lat płacą faktury. Głos w słuchawce informował, że klient został wylosowany, a nagrodą jest stały rabat na energię. Oczywiście trzeba jedynie się zgodzić i podpisać potwierdzenie odbioru nagrody. Akwizytor z dokumentami był już następnego dnia. Szybko wszystko wypełnił i pogratulował. Po miesiącu okazało się, że nie było czego. Klient bowiem nie pokwitował odbioru nagrody, a podpisał umowę z nowym sprzedawcą energii. Na mniej korzystnych warunkach. Pani w biurze obsługi nowego sprzedawcy miała mu do powiedzenia tylko tyle, że jeżeli zrezygnuje, będą dochodzić zapłaty kary. A poza tym wita go w gronie klientów.
Loteria Konsumenci otrzymują telefony, z których wynikało, że Przedsiębiorstwo energetyczne, z którym ma zawartą umowę, zorganizowało loterię dla klientów, którzy regularnie i od wielu lat płacą faktury. Głos w słuchawce informował, że klient został wylosowany, a nagrodą jest stały rabat na energię. Oczywiście trzeba jedynie się zgodzić i podpisać potwierdzenie odbioru nagrody. Akwizytor z dokumentami był już następnego dnia. Szybko wszystko wypełnił i pogratulował. Po miesiącu okazało się, że nie było czego. Klient bowiem nie pokwitował odbioru nagrody, a podpisał umowę z nowym sprzedawcą energii. Na mniej korzystnych warunkach. Pani w biurze obsługi nowego sprzedawcy miała mu do powiedzenia tylko tyle, że jeżeli zrezygnuje, będą dochodzić zapłaty kary. A poza tym wita go w gronie klientów. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(13)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • mikolaj
  2014-10-04 12:59:22
  no coz wszystko jest drogie, ja obecnie wzialem kredyt w Getin aby wymienic okna i ocieplic mieszkanie, takie formy inwestycji zawsze sie zwracaja
  0
 • amon
  2014-10-04 19:39:27
  Ja z utęsknieniem czekam na taką ofertę a konkretnie na akwizytora który po wizycie u mnie w domu bedzie się leczył psychiatrycznie .
  0
 • !!!!!! Kielczanin!!!!!!!!!!!
  2014-10-04 22:38:28
  Ostrzegam przed Energetycznym Centrum w Radomiu !!!
  0
 • Gapa.
  2014-10-04 13:02:36
  Do mnie do domu przyszedł młody chłopak, który zaproponował mi TAŃSZY prąd z Energetycznego Centrum w Radomiu. Zgodziłem się. A później na fakturach znalazłem dodatkową opłatę w wysokości 30 zł,- miesięcznie za ubezpieczenie!!! Ostrzegam Was - trzymajcie się jak najdalej od Energetycznego Centrum z Radomia!!!
  0
 • oszcz....
  2014-10-05 08:56:27
  oszczędności na oświetleniu w mieszkaniach są niewielkie, głównie można zaoszczędzić na elektrycznych czajnikach, termach, podgrzewaczach wody, piecykach elektr., praniu - woda gorąca wlana do pralki zagrzana na gazie, kuchni węglowej lub z kranu, miejska, woda grzana w pralce duży pobór energii, dlatego dobrze mieć pralkę ładowaną z góry.
  0
 • NORMAL
  2014-10-04 21:06:30
  co się dziwicie, że koszty za energię mimo korzystania z energooszczędnych żarówek są prawie takie jak przed ich wymianą. Otóż wartość energii zmienia się minimalnie, a koszty stałe jak np. za sieć, gotowość, przesył, odczyt licznika są znaczną częścią całych kosztów, a te się nie zmniejszają. Więc ta cała oszczędność to pic. Przecież te firmy muszą istnieć, ich koszty działania się stale powiększają i wcale im nie zależy na jakiejś tam naszej oszczędności w poborze energii. A po za tym te wielkie firmy stać na kontakty z klientem i nie werbowanie ich przez telefon. W naszym dzikim kapitalizmie nie ma co liczyć, że ktoś coś nam da za darmo albo nam obniży cenę. Przecież oni wszyscy walczą o zyski. A z czego ? Niskich cen ? Więc oszukują. Trzeba być ostrożnym z tymi obiecanymi zyskami i się tym nie podniecać podpisując wszystko gdy nam obiecują złote góry. Akwizytor też ma " od łebka" więc cuduje aby go zdobyć. Tyle się o tym mówi, a ciągle naiwni wierzą, że teraz to uczciwie ktoś im coś daruje albo da.
  0
 • kontra
  2014-10-04 16:57:25
  Mnie też ostatnio zastanawia wielkość poboru prądu tym bardziej ze nie wiem co się dzieje . Otóż chcąc uzyskać oszczędności wymieniłem wszystkie żarówki w sumie siedem na ledowe. Rzeczywiście w w pierwszym okresie rozliczeniowym zużycie energii spadło o jakieś 50kWh więc się ucieszyłem że inwestycja miała sens ale już w następnym okresie rozliczeniowym zużycie energii wzrosło o 100 kWH i to latem czyli wynika z tego że inwestycja się nie sprawdziła. Zaznaczam że mam zamontowany licznik elektroniczny ale co ciekawsze dodatkowo w lokalu zamontowałem podlicznik mechaniczny ale różnica między wskazaniami tych liczników się nie zmieniła Niby przy zapalonych światłach licznik wskazuje niby mały pobór energii a licznik mechaniczny prawie się nie obraca a jednak wykazują oby dwa wzrost zużycia energii .
  0
 • Zdzisław
  2014-10-04 13:18:02
  A Gapa nie widział co podpisywał? Poza tym Gapa miał bodajże 10 dni na odstąpienie od zawartej umowy (poza siedzibą firmy). Wiem, wiem, łatwo pisać... Sorry.
  0
 • naiwny
  2014-10-05 10:52:16
  Ponieważ starszy np. 80 letni człowiek wobec takich metod jest bezbronny więc pytam gdzie są organa ścigania. Przede wszystkim oszustów powinna ścigać policja a tutaj zaleca się jedynie ostrożność nie poruszając tak istotnej kwestii jak zapewnienie ładu i bezpieczeństwa przez policję i prokuratury.
  0
 • Dzikus
  2014-10-05 10:12:55
  Polak to złodziej i oszust -chyba to oczywiste więc na kazdym kroku uważajmy na złodzieii i oszustów bo zyjesz w Polsce nie w cywilizowanym kraju a w dzikim kraju jak okreslił pewien minister
  0
 • glews
  2014-10-06 10:37:20
  Polak Polaka zabiłby nawet plastikowym nożykiem! Chamy z wiochy dorwały się do koryta i myślą, że im wszystko wolno! Spokojnie już niedługo nadejdzie dzień zapłaty!
  0
 • kontra
  2014-10-06 11:32:18
  Do oszcz i normal . Minie nie chodziło o ostateczny rachunek tylko o zużycie energii według wskazań licznika a to sa dwie rożne sprawy
  0
 • ROBO
  2014-10-06 15:31:11
  W normalnych krajach jest zakaz akwizycji w mieszkaniach i domach.Zresztą może to wprowadzić same miasto.Tak zrobiono w Czechach w dużo miastach.Jeżeli ktoś widzi akwizycję w domu mieszkaniu dzwoni na policję albo straż miejską i akwizytor ma w..spory mandat.No ale tak jak napisał nawiny polsza to polsza burdel bajzel i przyzwolenie na oszustwa.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej