statystyki

Pakiet "gaz + prąd" to już standard. Dostarczy go nawet operator kablówki

autor: Adam Sofuł20.07.2016, 07:56; Aktualizacja: 20.07.2016, 09:00
butle gazowe, gaz

Paliwo tanie jak barszcz.źródło: ShutterStock

Kupno błękitnego paliwa w pakiecie z energią elektryczną – to już prawie standard. Dziś możemy je nawet dostać od dostawcy kablówki. To efekt poluzowania na rynku i zaostrzającej się konkurencji.

Liberalizacja rynku gazu działa w praktyce – chociaż wciąż na rynku dominuje PGNiG, to odbiorcy mają już coraz większą możliwość wyboru, od kogo kupią gaz. Na rynku są aktywne przede wszystkim firmy z sektora elektroenergetycznego, takie jak PGE, Tauron, Enea, ostatnio na ten rynek wkroczyła również warszawska RWE na początek z ofertą dla małych i średnich firm, w przyszłości również dla gospodarstw domowych.

Rynek okazuje się na tyle atrakcyjny, że pojawiają się na nim firmy kojarzone dotychczas z innymi branżami. W kwietniu zadebiutowała znana raczej z sektora telekomunikacyjnego spółka Multimedia Polska. – Do naszego podstawowego portfolio usług telekomunikacyjnych w wersji mobilnej dołączyliśmy ubezpieczenia i ofertę dual fuel, czyli prąd i gaz. Tym samym w całej Polsce dostępna jest kompleksowa oferta usług dla domu – uzasadniał ten krok Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska.

Inni operatorzy na razie jeszcze nie zdecydowali się na wejście na ten rynek, ale np. Plus i Orange mają w ofercie energię elektryczną, niewykluczone zatem, że wraz z rozpowszechnianiem się oferty dual fuel zaistnieją również i na tym rynku.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie