statystyki

Energetyka: Trzy lata na budowanie domu w pobliżu wiatraka

autor: Anna Krzyżanowska14.06.2016, 20:00
Wiatraki

Nowe obostrzenia związane z zachowaniem minimalnej odległości nie znajdą także zastosowania przy przebudowie, nadbudowie, rozbudowie, remoncie, montażu lub odbudowie budynku mieszkalnego.źródło: ShutterStock

Jeszcze przez 36 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych będzie można budować domy jednorodzinne w okolicach farm. W tym czasie postępowania w przedmiocie decyzji o warunkach zabudowy dla budynków mieszkalnych (albo takich, których jedną z funkcji jest mieszkaniowa) prowadzone będą bowiem na podstawie przepisów dotychczasowych.

 Tym samym fakt, że inwestycja nie będzie spełniać wymogu minimalnej odległości od wiatraka – co najmniej 10-krotności jego całkowitej wysokości – nie będzie powodować odmowy pozwolenia na budowę.

Takie zapisy znalazły się w czekającej już tylko na podpis prezydenta ustawie wprowadzającej zasady lokalizowania farm wiatrowych. Akt ten ma zacząć obowiązywać już po upływnie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Ustawa wprowadza trzy kluczowe zmiany:


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie