statystyki

Meksyk błyszczy wśród słabych i nie odczuwa spadku cen ropy

autor: Bartłomiej Niedziński03.02.2016, 07:17; Aktualizacja: 03.02.2016, 08:51
Meksyk błyszczy wśród słabych i nie odczuwa spadku cen ropy

Meksyk błyszczy wśród słabych i nie odczuwa spadku cen ropyźródło: ShutterStock

Dzięki silnym powiązaniom gospodarczym z USA druga co do wielkości gospodarka Ameryki Łacińskiej nie odczuwa spadku cen ropy. Co nie znaczy, że jest impregnowana na rzeczywistość.

Wśród przeżywających rozmaite kłopoty krajów z rynków wschodzących zdarzają się nieliczne jasne punkty. Dobre wyniki meksykańskiej gospodarki wybijają się szczególnie mocno na tle zmagających się z recesją i inflacją pozostałych krajów Ameryki Łacińskiej.

Meksykański PKB nie rośnie w zawrotnym tempie. Według wstępnych danych, które w miniony piątek podał tamtejszy urząd statystyczny, wzrost gospodarczy w 2015 r. wyniósł 2,5 proc. Ale przynajmniej jest on stabilny, a nawet trochę przyspiesza; rok wcześniej było to 2,1 proc., zaś prognozy analityków na obecny mówią o 2,8 proc. To oczywiście wciąż dużo mniej niż w Chinach, najważniejszej gospodarce wschodzącej, ale tam akurat on spowalnia, a poza tym wiarygodność danych budzi duże wątpliwości.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie