Benzyna Pb95 jest o 5 gr droższa niż przed tygodniem do 6,59 zł/l, drożeje LPG - w ciągu ostatnich kilku dni podwyżka wyniosła 6 gr do 3,20 zł/l obecnie - poinformowali analitycy e-petrol.pl. Ich zdaniem zaskakująca jest obniżka średniej ceny diesla.

"Benzyna Pb95 jest o 5 gr droższa niż przed tygodniem i dziś jej litr kosztuje przeciętnie 6,59 zł. Od końca grudnia systematycznie drożeje LPG - w ciągu ostatnich kilku dni podwyżka wyniosła 6 gr i aktualnie za litr autogazu płaci się 3,20 zł" - poinformowali w środę analityce e-petrol.pl.

Zwrócili uwagę, że ostatnie podwyżki cen paliw w hurcie przeniosły się już na stacje - wyjątkiem jest jednak olej napędowy. Dodali, że "zaskakująca jest groszowa obniżka średniej ogólnopolskiej ceny diesla, który oferowany jest na stacjach po 7,62 zł".

Według danych e-petrol.pl w ostatnim tygodniu stycznia tankowanie jest najtańsze w województwie łódzkim, warmińsko-mazurskim i śląskim. W pierwszym z nich e-petrol.pl odnotował najbardziej atrakcyjne ceny Pb95, której litr kosztuje tam przeciętnie 6,49 zł. Na Warmii i Mazurach najmniej płaci się za olej napędowy oraz autogaz: 7,53 oraz 3,16 zł/l. Ta sama cena LPG obowiązuje też na Górnym Śląsku.

"Opolszczyzna jest dziś tym regionem, w którym najdroższe są benzyna 95-oktanowa i diesel - w tej części Polski kosztują one przeciętnie 6,65 i 7,72 zł/l. LPG z ceną 3,26 zł/l jest najdroższe na Podlasiu oraz Dolnym Śląsku" - poinformowali analitycy portalu. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ je/