Liczniki zdalnego odczytu: co czeka nas w 2015 roku?

autor: Tomasz Jurczak01.01.2015, 16:30; Aktualizacja: 02.01.2015, 11:28
Wdrażany przez Energa-Operator system inteligentnych liczników pozwala na stosowanie odmiennych stawek taryfowych w różnych strefach czasowych oraz zmienianie stref czasowych i stawek w sposób zdalny.

Wdrażany przez Energa-Operator system inteligentnych liczników pozwala na stosowanie odmiennych stawek taryfowych w różnych strefach czasowych oraz zmienianie stref czasowych i stawek w sposób zdalny.źródło: ShutterStock

Klienci są skłonni obniżać zużycie energii elektrycznej na żądanie - takie są główne spostrzeżenia najbardziej zaawansowanej w instalację smart grid spółki energetycznej w Polsce. Czy w 2015 roku każdy klient energii elektrycznej będzie mógł skorzystać z nowych taryf? Niekoniecznie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Ryś(2015-05-07 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Krzyś :) Kto i kiedy wstawi się kiedyś za szarym człowiekiem ?? A Gdańsk potwierdzam . We wrześniu 2014 na konferencji w Wiśle Energa pokazała analizę zachowań klientów SMART SYSTEMU z miasta HEL. Kto chwali sie analizą 1000 punktów pomiarowych w mieście urlopowym jakim jest Hel , zupełnie innym niż np. Kalisz mając rzekomo odczytywanych zdalnie 350.000 liczników?? Znam historie jak te dane w Helu były pozyskiwane :)
    Mam nadzieje , że nowy zarząd strzeli paru cwaniaków ze ,,szklanej pułapki ,, w karczycha :)

    Odpowiedz
  • Krzyś(2015-05-07 11:52) Zgłoś naruszenie 10

    Gdańsk nie chce powiedzieć prawdy o SMART. 350.000 sztuk kupionych liczników na Mołdawii rzekomo nie są czytane bo problem jest z koncentratorami. Ciekawe jak to i kto ze ,,szklanej pułapki,, ( biurowiec w Gdańsku) to ustalił? Efekt zewnętrzne firmy robią odczyt obchodzony SMART liczników :). Wrocław wielki szum i pierwsze liczniki zdjęte z sieci bo rozłączniki nie działały. Rozłączniki w licznikach zdalnie odczytywanych są tylko do odłączenia klienta , który nie zapłacił w terminie za prąd. Przy kiepskich licznikach to właśnie one będą powodować bardzo uciążliwe usterki również u klientów, który płacą regularnie . Taki karny jeżyk dla klientów koncernu. Sam koncern widząc z tym problemy i ustala listę obiektów na których rozłączniki będą nie aktywne . Pierwsze na liście są windy :) mam propozycje dalszych : szpitale , gabinety lekarskie , światła na ulicach , szlabany, instalacje alarmowe i ludzie normalni , którzy chcą trzymać zamrożone produkty w lodówkach .Może ktoś ma jeszcze inne propozycje z klientów ?

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-01-09 12:49) Zgłoś naruszenie 10

    im więcej oszczędzam tym większe dziwne opłaty doliczają !!!

    Odpowiedz
  • Big Brother(2015-01-08 21:47) Zgłoś naruszenie 10

    Bezmyslne powtarzanie argumentow firm energetycznych. Te liczniki to po prostu totalna inwigilacja spoleczenstwa, Big Brother do kwadratu.

    Odpowiedz
  • e-t(2015-01-07 14:17) Zgłoś naruszenie 10

    Te liczniki to totalna bzdura i śledzenie mieszkańców w zakresie ich prywatności. To niczego nie zmieni ani nie udoskonali,zwykły,kolejny przekręt firmy energetycznych dla obciążenia nas swoimi wymyślonymi obciążeniami.

    Odpowiedz
  • irena abba(2015-01-05 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    Liczniki zdalnego odczytu nie dają żadnych korzyści odbiorcom energii.Licznik służy określeniu ilości zużytej energii.Inteligentny klient o tym wie i nie da się nabrać na bzdury.W ramach oszczędności wymieniłam w mieszkaniu wszystkie żarówki na ledowe, zlikwidowałam czajnik elektryczny.Przynosi to oszczędności.Na żarówki mam gwarancję.Nie widzę żadnego związku inteligentnego licznika z mniejszym zużyciem energii.Dodam jeszcze, że inkasent sprawdza liczniki raz na 6 miesięcy a za sprawdzanie płaci się co miesiąc.Interesuje mnie, jaka kwota z opłaty abonamentowej przypada na sprawdzanie licznika .

    Odpowiedz
  • solo(2015-01-03 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nie karmcie nas tym prosze tylko o odpowiedz dlaczego w innych krajach nalezacych do EU nie wdraza sie tego pospiesznie i na sile m.in. De Stwierdzono bowiem ze ze wzgledu na zaklucenia wiele odczytow jest bladnych !!!

    Odpowiedz
  • zbyszek(2015-01-03 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    dystrybutorzy jak zawsze opowiadaja bajki.generalnie im bardziej ludzie oszczedzaja wode energie elektryczna i cieplna i gaz tym bardziej rosna ich ceny.

    Odpowiedz
  • kontra(2015-01-02 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    To są wszystko bzdety bzdety . Na oszczędzaniu energii klient nic nie zyskuje bo z tego powodu podnoszone sa ceny energii i wychodzimy z tego powodu na zero albo nawet na minus , to samo dotyczy zużycia innych mediów bo na oszczędzaniu odbiorców nie może tracić dostawca .

    Odpowiedz