Kraków wprowadził zakaz palenia węglem, drewno zostaje. Majchrowski: Miasto stanie się uzdrowiskiem

25.11.2013, 09:10; Aktualizacja: 25.11.2013, 20:46
Kraków

Krakówźródło: ShutterStock

Zakaz palenia węglem i dopuszczenie spalania drewna w kominkach - tak w skrócie wygląda uchwała przyjęta przez radnych województwa małopolskiego. Ostateczny kształt przepisów do końca nie był jasny. Pierwsza wersja zakładała całkowity zakaz palenia zarówno węglem, jak i drewnem.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • Jakub Szela(2013-11-26 18:28) Zgłoś naruszenie 10

    Problem jest z ludźmi palącymi śmieciami. Zakaz w gminie Kraków niczego nie rozwiązuje , bo najwięcej śmieci pali się na wsiach w okuł Krakowa. Przepis uderzy w najbiedniejszych i jest nie do wyegzekwowania! Nie ma możliwości bym wpuścił straż miejską do domu a drzwi mi przecież nie wyważą. Zakazy jak zwykle ominą bogatych którzy będą nadal palić w kominkach czym chcą. Poraża mnie hipokryzja pana profesora Majchrowskiego, na którego głosowałem dwa razy i teraz bardzo żałuję. Ciekawe czy będzie spał spokojnie jak zamarznie jakaś starsza osoba? Ale oczywiście nikt tego nie nagłośni a fałszywa w założeniach "kampania społeczna" sponsorowana przez wielkie korporacje znalazła podatny grunt u debili mających centralne i jeżdżących po mieście samochodami...

    Odpowiedz
  • tadoi(2014-02-08 16:48) Zgłoś naruszenie 10

    Majchrowski,jako były komuch,idzie w ślady swego byłego wodza Gierka,choć na mniejszą skalę.Tez nas zadłuza i robi wszystko dla naszego "dobra".Ta sama retoryka,ta sama propaganda sukcesu,te same metody.

    Odpowiedz
  • nictotonic(2013-11-26 13:10) Zgłoś naruszenie 10

    moze lepiej dokonczyc obwodnice Krakowa i nie potrzebny ruch nie bedzie pchal sie do miasta...

    Odpowiedz
  • Chłopek roztropek(2013-11-25 14:42) Zgłoś naruszenie 10

    Mam kominek w chałupie. Wymyślono, że zamiast palić w nim drewnem muszę kupić elektryczną grzałkę lub butlę z gazem. Ale prąd jest za drogi. Gaz też. Mam jednak swój las, mnóstwo drzewek do spalania i głębinową studnię. Zbuduję więc parowy agregat do produkcji prądu, aby nim grzać w kominku. A jakie paliwo do agregatu? Drewno z mego lasu. I po problemie

    Odpowiedz
  • krakus(2013-11-26 21:47) Zgłoś naruszenie 10

    Cytat "...Normy stężenia szkodliwych pyłów zawieszonych w powietrzu przekraczane są przez większość dni w roku..." a więc to znaczy że czy paliimy czy nie , jest bez znaczenia,bo przynajmniej prze pół roku nikt pieca nie używa, a normy i tak są przekroczone !!!L Bajki o uzdrowisku niech Majcher opowiada wnukom!

    Odpowiedz
  • patryjota(2013-12-01 13:30) Zgłoś naruszenie 10

    wszystko chodzi o kase zamiast pojechać z rodzina i z dziećmi na wczasy do trzeba będzie państwu oddać pieniądze. Społeczeństwo będzie bardziej ubogie w krakowie i w innych miastach. Bo ile by państwo nie wzieło to i tak im mało i mało. A miliarderów tylko przybywa.

    Odpowiedz
  • upiór(2014-01-09 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jestem z PiS-u ani tym bardziej Z PO ale za rok wybory i chyba wybiorę różaniec przy piecu zamiast obiecanych palm na emeryturze krórej nie dożyję bo zamarznę.

    Odpowiedz
  • td(2014-02-08 15:56) Zgłoś naruszenie 01

    A ja czytałem,że majchrowski był przeciw zakazowi.ie wiem,może o innego chodziło.Nie jednemu psu Burek.

    Odpowiedz
  • stary krakus(2014-06-04 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    nie chcę się czuć jak żebrak i dlatego niech rada miasta uchwali żeby każdy zarabiał 4000 na miesiąc a potem tak absurdalne zakazy na które na które mnie nie stać

    Odpowiedz
  • Rysiek(2013-11-26 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    Che che... zabronili biedzie palić syfem, a zaraz bieda ruszy wycinac las, bo przerobia piece na opalanie drewnem (bo jezeli paliło sie syfem...to i drewnem mozna).
    Juz teraz masa ludzi pali w kominkach zeby oszczedzic olej opałowy, czy gaz.

    Odpowiedz
  • rico(2013-11-26 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Smog będzie taki jaki był , samochody swoje robią.A ekologowie znowu kasę wzieli w łapę od firm gazowych..

    Odpowiedz
  • 111(2013-11-26 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    ustawa do kosza a ekologów do rosji tam by nie poskakowali
    1/ nie ma alternatywy zamienik węgla
    2/dyskutuje o dziurawej ustawie
    3/ to po co robić piece do ogrzewania
    4/ ile ludzi zwolni się
    tą ustawą powinno zająć się cba

    Odpowiedz
  • opalam węglem(2013-11-25 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    ale to debile ... po jakimś czasie jak ludzie nie będą mieli na opalanie zimnych mieszkań to dla rozgrzewki będą na latarniach wieszali tych co idą na pasku ekologów a to przecież międzynarodowa mafia...który to mądry kraj rezygnuje z własnego taniego opału na rzecz zagranicznego drogiego i jeszcze nas będą szantażować, że nam kurek przykręcą

    Odpowiedz
  • Werynyhora(2013-11-25 22:36) Zgłoś naruszenie 00

    Spoko - za 50 lat stolica nasza będzie w Moskwie

    Odpowiedz
  • karkowiak(2013-11-25 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Tak majcherek tak. Za dziesiec lat karkow bedzie uzdrowiskiem, Ale na poczet tego sukcesu, jutro wprowadzisz opłate klimatyczną co?

    Odpowiedz
  • polka(2013-11-25 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    pierdu, pierdu , tak naprawdę to chodzi o kase a dokładnie o Vat. Bo gdyby chodziło o smog to zakazaliby poruszania się samochodami także, a tak to tylko kasa i kasa. Vat na drewno jest 8% na gaz 23% .ładtwo policzyć , widać politykom brakuje kasy na świeta i wakacje , wiec niech hołota płaci, w ten sposób sięgną to kieszeni wszystkich. Proste i jasne , proszę nie dorabiać ideologii z ekologia , bo to nie ma nic do rzeczy, te sprawy mozna było rozwiązac inaczej, ale wtedy skad wzieliby kase

    Odpowiedz
  • piotr(2013-11-26 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko dla kasy! To co przez lata dofinamsuja czyli dadzą mieszkańcom to nic. Przez ten czas do powiatu krakowskiego trafi 20 x więcej z podatków za gaz!
    Są piece na pellet z niską emisją spalin, kontrolowanym procesie spalania... A tak to ruski będą trzymać jeszcze bardziej łapę mad nami!

    Odpowiedz
  • Koca(2013-11-26 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Za moment to będziemy palić ekologami przywiązanymi do tych drzew, które kazali nam wycinać i "rekreacyjnie" do kominka ładować...

    Odpowiedz
  • eko obłuda(2013-11-27 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    No to się teraz zacznie rabunkowy wyręb okolicznych lasów :( Radni węgla zabronili ale furteczkę dla swoich kominków na salonach sobie zostawili.

    Odpowiedz