Ministerstwo Gospodarki zaprezentuje jutro szczegóły systemu wsparcia zielonej energetyki. Dzięki nim może łatwiej będzie sprzedać Energę.
Prospekt emisyjny Energi trafił do Komisji Nadzoru Finansowego w środę, a już w najbliższy wtorek Ministerstwo Gospodarki ma przedstawić ustalenia dotyczące mechanizmów wsparcia dla wytwórców energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Tak się składa, że Energa jest największym w Polsce producentem czystego prądu. 32 proc. energii produkowanej przez koncern pochodzi z elektrowni wodnych, wiatrowych i na biomasę. Do sieci energetycznych Energi przyłączone jest też ok. 36 proc. wszystkich mocy OZE zainstalowanych w Polsce. Bez choćby zarysu ustawy trudno będzie myśleć o przekonaniu inwestorów do zakupu akcji energetycznego koncernu.
– Proszę nie szukać drugiego dna. Celem rządu jest wypracowanie długofalowych rozwiązań dla całego sektora energetyki konwencjonalnej i odnawialnej, a nie dla pojedynczej spółki – zapewnia DGP Adam Jasser, wiceszef Stałego Komitetu Rady Ministrów.