STYCZEŃ

25.1 - W należącej do PGE Elektrowni Szczecin oddano do użytku największy w Polsce blok energetyczny na biomasę. Inwestycja kosztowała 400 mln zł, paliwem w 80 proc. jest biomasa leśna, w 20 proc. - rolnicza.

LUTY

12.02 - Mieszkańcy gminy Mielno sprzeciwili się w referendum lokalizacji elektrowni jądrowej w letniskowej wsi Gąski. Gąski były jedną z trzech potencjalnych lokalizacji, wskazanych dwa miesiące wcześniej przez PGE.

15.02 - Konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostal i Mostostalu Warszawa podpisało wartą 11,6 mld zł umowę na budowę dwóch bloków węglowych w należącej PGE Elektrowni Opole.

27.02 - Oficjalnie rusza budowa elektrowni jądrowej w obwodzie kaliningradzkim. Pierwszy blok siłowni ma być gotowy w 2017 r.

MARZEC

02.03. - Państwowy Instytut Geologiczny opublikował raport środowiskowy, z którego wynikało, że poszukiwania gazu łupkowego na Pomorzu były nieszkodliwe dla atmosfery, nie wywołały wstrząsów, które zagrażałyby budynkom i nie zanieczyściły wód powierzchniowych.

05.03 - Prezesem największej polskiej firmy energetycznej - PGE - zostaje Krzysztof Kilian.

14.03 - Polska wetuje pomysł wyznaczenia unijnych celów redukcji emisji gazów cieplarnianych na lata pomiędzy 2020 i 2050.

16.03. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę gazową dla PGNiG. Rachunek dla przeciętnego odbiorcy wzrósł o ok. 7-10 proc.

19.03 - Ministerstwo Gospodarki ogłasza, że w projektowanej ustawie o odnawialnych źródłach energii chce ograniczyć wsparcie dla technologii współspalania biomasy z węglem, w której dziś powstaje ok. połowy "zielonej energii" w Polsce.

21.03 - Państwowy Instytut Geologiczny opublikował raport, z którego wynika, że najbardziej prawdopodobna wielkość zasobów gazu łupkowego w Polsce zawiera się w przedziale od 346 do 768 mld metrów sześciennych.