Rachunki za prąd w górę

autor: Julita Żylińska12.11.2020, 07:22; Aktualizacja: 12.11.2020, 07:25
Nawet jeśli prezes URE nie zaakceptuje proponowanych podwyżek, jak miało to miejsce w zeszłym roku, rachunki dla odbiorców końcowych najpewniej i tak wzrosną w związku z nową opłatą. Od nowego roku ma ona pokrywać koszty funkcjonowania rynku mocy w Polsce

Nawet jeśli prezes URE nie zaakceptuje proponowanych podwyżek, jak miało to miejsce w zeszłym roku, rachunki dla odbiorców końcowych najpewniej i tak wzrosną w związku z nową opłatą. Od nowego roku ma ona pokrywać koszty funkcjonowania rynku mocy w Polsceźródło: ShutterStock

Koszty koncernów rosną. Chcą sobie to odbić podwyżkami. Nawet jeśli prezes URE nie zgodzi się na podwyżki taryf dla gospodarstw domowych, to rachunki podniesie nowa opłata mocowa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • ********(2020-11-12 09:34) Zgłoś naruszenie 591

    Czy ktoś w tym niby państwie jeszcze nad czymś panuje? To co się ostatnio robi z cenami woła o pomstę, a gniew społeczny się zbiera coraz bardziej. To musi wybuchnąć, bo ile jeszcze można. Otrzymałem ostatnio zawiadomienia już o wzroście cen opłat za ogrzewanie - 8%, wywóz śmieci - 75 %, wody i ścieków 7%, ceny komunikacji miejskiej - 20 %,ceny żywności i leków - kilkanaście %.Pensje większości pracujących to 2.500 - 2.800 brutto. Waloryzacja emerytur 3-4%. Pytam na co to ma wystarczyć ? Czy to ma być ta dobra zmiana, dla kogo ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gleen(2020-11-12 09:20) Zgłoś naruszenie 341

    A inflacja 3% w skali roku . Wszystko drożeje po 15-20% a GUS podaje stałe 3% to chyba okręty podwodne mocno potaniały bo ja nie wiem z czego to wynika

    Odpowiedz
  • PrzekopMierzeji(2020-11-12 07:38) Zgłoś naruszenie 340

    Teza: „koszty korporacji rosna”. Skad ta tez? Poki co koszty biur dla wiekszosci firm spadaja. Podbijanie cen pradu do gory ma spowodowac nasza niekonkurencyjnosc i zabicie firm polskich. Niemcy zacieraja rece, bo nasze rzady olewaly kwestie energetyki latami....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • babcia(2020-11-12 09:30) Zgłoś naruszenie 302

    Przecież prąd miał nie drożeć i jeszcze mieliśmy dostać rekompensatę na koniec roku, Sasin znowu kłamał,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2020-11-12 08:51) Zgłoś naruszenie 262

    Nie ma się czego bać. Przecież Sasin już rok temu obiecał rekompensaty tych podwyżek.Nie widzę powodów, żeby nie wierzyć Sasinowi, zwłaszcza biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia i fakt, że to gorliwy Polak=katolik. :)

    Odpowiedz
  • wjw(2020-11-12 10:47) Zgłoś naruszenie 254

    Skądś na te sabaty u Rydzyka trzeba brać...

    Odpowiedz
  • PGE musi utrzymać Kopalnie(2020-11-12 09:22) Zgłoś naruszenie 230

    A to razem generuje 20 mld zł. Niestety Polska spod garbu górnictwa jeszcze 50 się nie wygrzebuje. Ktoś musi płacić za górnicze przywileje .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • babcia(2020-11-12 09:34) Zgłoś naruszenie 200

    Likwidować piece tanie ogrzewanie prądem Panie SASIN

    Odpowiedz
  • mateusz(2020-11-12 12:26) Zgłoś naruszenie 162

    i znowu nie będzie mnie stać na pełna miskę ryżu...a tak obiecywano.....

    Odpowiedz
  • j(2020-11-12 14:39) Zgłoś naruszenie 140

    A na reżimowej Białorusi zdecydowanie w dół , także i za gaz.

    Odpowiedz
  • Iiiii(2020-11-12 18:53) Zgłoś naruszenie 90

    Gospodarkę rujnują,ludzie tracą pracę i jeszcze podwyżki przecież ludzie wyjdą i ich zaj.... Bo z czego żyć.

    Odpowiedz
  • gugu (2020-11-12 22:49) Zgłoś naruszenie 60

    Zachciało sie hienom nażreć do syta.......wróciłem do kaczystanu po 16 latach na obczyznie .... ....rada dla innych .....NIE WRACAJCIE

    Odpowiedz
  • Emerytka(2020-11-13 01:53) Zgłoś naruszenie 50

    Jestem emerytka mam 1100zl miesięcznie Na ogrzewanie mieszkania gazem juz mnie nie stać Siedzę w zimnym Teraz prąd to trzeba będzie nic nie używać.Dzieki Wam za ten raj na ziemi

    Odpowiedz
  • nickoledon(2020-11-12 20:55) Zgłoś naruszenie 50

    będzie tak jak na na MARSZU niepodległości przykre ale prawdziwe

    Odpowiedz
  • ogólniesłuchacz(2020-11-14 12:44) Zgłoś naruszenie 21

    Mój młodszy kolega (wyższej rangi wojskowy) rzucił hasło co by stolyce przenieść do Mińska. Jakieś referendum czy jak? Moglibyśmy stać się EUROPEJSKIM mocarstwem z carem Aleksandrem ł.

    Odpowiedz