statystyki

Ważą się losy Polskiej Grupy Górniczej

autor: Julita Żylińska, Grzegorz Osiecki20.04.2020, 10:45; Aktualizacja: 20.04.2020, 10:46
Pola manewru nie ma, a alternatywą jest upadłość likwidacyjna – mówi nam osoba z rządu. W końcu zeszłego tygodnia związki zawodowe zakwestionowały propozycje złożone im przez władze PGG. Z kolei plan związków nie zadowala władz firmy.

Pola manewru nie ma, a alternatywą jest upadłość likwidacyjna – mówi nam osoba z rządu. W końcu zeszłego tygodnia związki zawodowe zakwestionowały propozycje złożone im przez władze PGG. Z kolei plan związków nie zadowala władz firmy.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Aktywów Państwowych wspiera koncepcję zmian stworzoną przez władze PGG. Związki odrzucają antykryzysowe rozwiązania w spółce, której płynność może być wkrótce zagrożona.

Jutro w Centrum Dialogu ma się odbyć spotkanie wicepremiera Jacka Sasina z przedstawicielami górniczych central związkowych. Rozmowa ma dotyczyć oszczędności. Jak wynika z informacji DGP, wicepremier poprze stanowisko władz PGG. – Pola manewru nie ma, a alternatywą jest upadłość likwidacyjna – mówi nam osoba z rządu. W końcu zeszłego tygodnia związki zawodowe zakwestionowały propozycje złożone im przez władze PGG. Z kolei plan związków nie zadowala władz firmy.

Górnictwo to najtrudniejsza działka w resorcie aktywów państwowych. Niedawno został odwołany odpowiedzialny za nią wiceminister Adam Gawęda, a Jacek Sasin przejął bezpośredni nadzór nad tą sferą. PiS do tej pory prowadził restrukturyzację w asekurancki sposób. Robił to powoli, by nie wywołać otwartej konfrontacji ze związkami. Tym bardziej że od 2018 r. w każdym roku odbywały się wybory. Jednak już i tak złą sytuację sektora pogorszyła ciepła zima i epidemia koronawirusa, która obniżyła zapotrzebowanie na energię o co najmniej 10 proc.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie