statystyki

Baca-Pogorzelska: Ministerstwo „wielkich liczb” bije wszelkie rekordy [OPINIA]

autor: Karolina Baca-Pogorzelska30.09.2019, 10:33; Aktualizacja: 30.09.2019, 10:34
Karolina Baca-Pogorzelska

Karolina Baca-Pogorzelskaźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

900 mld euro, czyli niemal tyle, ile dwukrotne PKB Polski, ma kosztować zdaniem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego polska droga do neutralności klimatycznej.

Mówił rzecz jasna o całej gospodarce i perspektywie 2040 r., ale suma i tak robi wrażenie. Minister był w swoim mateczniku, Siedlcach (jest szefem PiS okręgu siedlecko-ostrołęckiego) na Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym. Chwilę wcześniej w Brukseli podał kwotę 91 5 m ld euro. Ale przecież 6 0 m ld zł w tę czy w tę nikomu chyba większej różnicy nie zrobi. Choć za tyle można by małą, no, może malutką, elektrownię atomową zbudować.

Napisałam elektrownię atomową? Nie, nie uprzedzam faktów, nadal nikt decyzji w tej sprawie nie podjął, proszę się nie łudzić. Znaczy podjął, pan minister Tchórzewski, pan minister Piotr Naimski, który zapowiedział już aż sześć reaktorów w naszym kraju, pan premier Mateusz Morawiecki też gdzieś w sercu już zapewne tę decyzję podjął. Widocznie zapomnieli nam po prostu oficjalnie powiedzieć, że decyzja kierunkowa rządu w tej sprawie zapadła. Ale może oni podobnie jak my czekają na Politykę Energetyczną Polski do 2040 r.? Jest poprawiana od listopada, ale resort zapowiedział, że do końca września dokument po poprawkach zobaczy światło dzienne i będzie konsultowany. Dla porządku tylko przypomnę, że to właśnie dziś jest ostatni dzień września.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie