statystyki

Rekompensaty za zamrożenie cen prądu: Państwowym koncerny jeszcze nie złożyły wniosków

autor: Karolina Baca–Pogorzelska24.09.2019, 08:36; Aktualizacja: 24.09.2019, 08:37
Koncerny energetyczne kontrolowane przez Skarb Państwa nie złożyły jeszcze wniosków o rekompensaty za zamrożone ceny.

Koncerny energetyczne kontrolowane przez Skarb Państwa nie złożyły jeszcze wniosków o rekompensaty za zamrożone ceny.źródło: ShutterStock

Koncerny energetyczne kontrolowane przez Skarb Państwa nie złożyły jeszcze wniosków o rekompensaty za zamrożone ceny.

Wpływają one sukcesywnie, ale dość powoli. Przypomnijmy: z wnioskiem o rekompensaty trzeba się zwrócić do Zarządcy Rozliczeń, odpowiadającego za fundusz, z którego wyrównywane będą różnice cen wynikające z ich zamrożenia ustawą prądową z 28 grudnia 2018 r. (na poziomie z połowy ubiegłego roku). Odpowiednie dokumenty sprzedawcy prądu powinni złożyć do 7 października – inaczej rekompensaty przepadną.

Na razie spieszą się mniejsi gracze, którzy obawiają się, że dla nich pieniędzy nie wystarczy. Dla wielu zwroty to być albo nie być. Według danych z 17 września na portalu Zarządcy Rozliczeń wniosków od firm obrotu było 15. Trzy dni później już 35.

Jak ustaliliśmy, kontrolowane przez Skarb Państwa koncerny PGE, Enea i Tauron dokumentów nadal nie złożyły (Energa nie odpowiedziała na nasze pytania w tej sprawie). – Nie złożyliśmy jeszcze wniosku do Zarządcy Rozliczeń. Aktualnie pracujemy nad jego przygotowaniem. Zgodnie z ustawą mamy czas do 7 października, czyli 40 dni od dnia wejścia w życie obwieszczenia ministra energii – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik Tauronu.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie