statystyki

Ciąg dalszy problemów z cenami prądu: Nowelizacją zajmie się MPiT?

autor: Karolina Baca-Pogorzelska17.04.2019, 07:57; Aktualizacja: 17.04.2019, 09:42
To szef resortu przedsiębiorczości i technologii może zająć się drugą nowelizacją dokumentu zamrażającego ceny energii – ustalił DGP. Bruksela z przepisów wciąż nie jest zadowolona.

To szef resortu przedsiębiorczości i technologii może zająć się drugą nowelizacją dokumentu zamrażającego ceny energii – ustalił DGP. Bruksela z przepisów wciąż nie jest zadowolona.źródło: ShutterStock

To szef resortu przedsiębiorczości i technologii może zająć się drugą nowelizacją dokumentu zamrażającego ceny energii – ustalił DGP. Bruksela z przepisów wciąż nie jest zadowolona.

Maj – taki termin na domknięcie negocjacji z Komisją Europejską i pełne wdrożenie ustawy uchwalonej 28 grudnia 2018 r. zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nasze źródła w DG Energy (Dyrekcja Generalna ds. Energii Komisji Europejskiej) przekonują jednak, że na razie nie ma żadnego kompromisu, a stanowiska obu stron od ostatniej nowelizacji ustawy w lutym wcale się nie zbliżyły.

– Problemem jest ustalona sztywno cena energii na poziomie z 30 czerwca 2018 r. nie tylko dla wrażliwych odbiorców, a dla wszystkich bez wyjątku. To nieakceptowalne – słyszymy w Brukseli.

Dlatego, jak ustaliliśmy, do akcji ma wkroczyć Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Dotychczas zajmowała się ona inną ustawą dotyczącą rekompensat za prąd – dla przedsiębiorstw energochłonnych. Tu kontrowersji nie ma: UE dała zielone światło na takie działania wszystkim krajom członkowskim. Jeśli nic się nie zmieni, to dziś projektem przepisów ma się zająć Stały Komitet Rady Ministrów.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • LOKATORKA 76 LAT.(2019-04-18 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Pomimo zwolnienia rynku i dużej konkurencyjności firm produkujących i dystrybuujących energię elektryczną żaden rząd nie zrobił nic by uchronić konsumentów przed nieuczciwymi praktykami. Brak ogólnopolskiej bazy danych odbiorców energii i rejestracji umów powoduje wolną amerykankę wśród przedstawicieli tych firm i naciąganie nieświadomych , często starszych osób na podpisywanie niekorzystnych umów - kilku w tym samym okresie czasu z różnymi operatorami ,którzy później przysyłają po kilka faktur w miesiącu , a za odstąpienie od umowy żądają kar za okres 3-4 letni .Jak można nie mieć kontroli nad tym, że za dostarczenie energii do 1 lokalu o kasę za tę sama energię upomina się 3-4 firmy ???? Gdzie sens i logika.ZRÓBCIE WRESZCIE COŚ Z TYM BEZPRAWIEM !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie