statystyki

Ciąg dalszy problemów z cenami prądu: Nowelizacją zajmie się MPiT?

autor: Karolina Baca-Pogorzelska17.04.2019, 07:57; Aktualizacja: 17.04.2019, 09:42
To szef resortu przedsiębiorczości i technologii może zająć się drugą nowelizacją dokumentu zamrażającego ceny energii – ustalił DGP. Bruksela z przepisów wciąż nie jest zadowolona.

To szef resortu przedsiębiorczości i technologii może zająć się drugą nowelizacją dokumentu zamrażającego ceny energii – ustalił DGP. Bruksela z przepisów wciąż nie jest zadowolona.źródło: ShutterStock

To szef resortu przedsiębiorczości i technologii może zająć się drugą nowelizacją dokumentu zamrażającego ceny energii – ustalił DGP. Bruksela z przepisów wciąż nie jest zadowolona.

Maj – taki termin na domknięcie negocjacji z Komisją Europejską i pełne wdrożenie ustawy uchwalonej 28 grudnia 2018 r. zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nasze źródła w DG Energy (Dyrekcja Generalna ds. Energii Komisji Europejskiej) przekonują jednak, że na razie nie ma żadnego kompromisu, a stanowiska obu stron od ostatniej nowelizacji ustawy w lutym wcale się nie zbliżyły.

– Problemem jest ustalona sztywno cena energii na poziomie z 30 czerwca 2018 r. nie tylko dla wrażliwych odbiorców, a dla wszystkich bez wyjątku. To nieakceptowalne – słyszymy w Brukseli.

Dlatego, jak ustaliliśmy, do akcji ma wkroczyć Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Dotychczas zajmowała się ona inną ustawą dotyczącą rekompensat za prąd – dla przedsiębiorstw energochłonnych. Tu kontrowersji nie ma: UE dała zielone światło na takie działania wszystkim krajom członkowskim. Jeśli nic się nie zmieni, to dziś projektem przepisów ma się zająć Stały Komitet Rady Ministrów.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • LOKATORKA 76 LAT.(2019-04-18 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Pomimo zwolnienia rynku i dużej konkurencyjności firm produkujących i dystrybuujących energię elektryczną żaden rząd nie zrobił nic by uchronić konsumentów przed nieuczciwymi praktykami. Brak ogólnopolskiej bazy danych odbiorców energii i rejestracji umów powoduje wolną amerykankę wśród przedstawicieli tych firm i naciąganie nieświadomych , często starszych osób na podpisywanie niekorzystnych umów - kilku w tym samym okresie czasu z różnymi operatorami ,którzy później przysyłają po kilka faktur w miesiącu , a za odstąpienie od umowy żądają kar za okres 3-4 letni .Jak można nie mieć kontroli nad tym, że za dostarczenie energii do 1 lokalu o kasę za tę sama energię upomina się 3-4 firmy ???? Gdzie sens i logika.ZRÓBCIE WRESZCIE COŚ Z TYM BEZPRAWIEM !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie