statystyki

Premier przejmuje kontrolę nad Orlenem i Lotosem

autor: Grzegorz Osiecki06.06.2018, 07:17; Aktualizacja: 06.06.2018, 08:00
Mateusz Morawiecki przejmuje kontrolę nad spółkami paliwowymi w strategicznym momencie, gdy PKN Orlen przymierza się do przejęcia Lotosu.

Mateusz Morawiecki przejmuje kontrolę nad spółkami paliwowymi w strategicznym momencie, gdy PKN Orlen przymierza się do przejęcia Lotosu.źródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Guz

Mateusz Morawiecki odebrał bezpośredni nadzór nad dwiema największymi spółkami paliwowymi ministrowi Tchórzewskiemu.

– Od 1 czerwca uprawnienia do wykonywania prawa z akcji PKN Orlen i Lotos wykonuje prezes Rady Ministrów – mówi Joanna Borecka-Hajduk z resortu energii. – Taka zmiana była planowana od dwóch tygodni, chodzi o to, by to premier miał bezpośrednią kontrolę nad procesem fuzji Orlenu z Lotosem – mówi nam osoba z otoczenia Mateusza Morawieckiego.

I resort energii, i otoczenie Mateusza Morawieckiego stanowczo odcinają się od sugestii, że ta decyzja jest efektem konfliktu między Mateuszem Morawieckim a Krzysztofem Tchórzewskim. Ale decyzja premiera oznacza poważne okrojenie imperium ministra energii, który miał władzę zbliżoną do dawnego szefa resortu skarbu. Pozbawienie go wpływu na dwie największe spółki paliwowe oznacza, że pod jego nadzorem pozostaną spółki energetyczne i górnicze łącznie z KGHM.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie