Górniczy worek bez dna. Wsparcie daje niewiele

autor: Karolina Baca-Pogorzelska23.08.2017, 07:46; Aktualizacja: 23.08.2017, 08:28
„Źródła finansowania podstawowych zadań w latach 2020–2030 zostaną określone w założeniach nowej, kompleksowej ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego” – czytamy w projekcie strategii.

„Źródła finansowania podstawowych zadań w latach 2020–2030 zostaną określone w założeniach nowej, kompleksowej ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego” – czytamy w projekcie strategii.źródło: ShutterStock

10,42 mld zł na lata 2016–2020 dla sektora węgla kamiennego to niejedyna pomoc dla branży. 3 mld zł w rok dostała Polska Grupa Górnicza.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Aniela(2019-08-31 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Super, a na ochronę zdrowia nie mogą zwiększyć PKB. Podsumujmy energia polegająca na kopalniach węglowych jest NIEEFEKTYWNA, DROGA (utrzymanie tych elektrowni i kopalń) i NAS TRUJĄCA. Dlaczego nie pójdziemy w energię atomową jeśli co roku "produkujemy" doktorów fizyki mogących tam pracować?

    Odpowiedz
  • ex sztygar(2017-11-18 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    w artykule nie uwzględniono dobrej koniunktury na węgiel zwłaszcza koksujący Restrukturyzacja spowodowała zamknięcie 2 kopalń JSW posłanie załogi dołowej na urlopy górnicze Cała nadbudowa administracyjna została bez zmian powoli się rozrasta Firmy zewnętrzne które robią roboty przygotowawcze mają problemy z zatrudnieniem wystarczającej ilości załogi dlatego JSW rozpoczyna rekrutacje załogi dołowej Jsw za rok 2017 zysk 2 miliardy dług ok.4,5miliarda ? Wydobycie pod poziomowe bardzo niebezpieczne powód za płytkie szyby wydobycie na poziomach poniżej 1000m powoduje bardzo duży wzrost kosztów wydobycia co przy spadku światowych cen węgla spowoduje tylko wzrost długu.

    Odpowiedz
  • Górnik szczałowy(2017-08-24 10:20) Zgłoś naruszenie 26

    Wreszcie się ktoś za to górnitwo wziął na powaznie! Jak przez lata rzadzący odprawiali egzorcyzmy nad górnictwem to było ok? Teraz jak jest wreszcie pomysł na górnictwo i jak nie ma żadnych zadym i paleni aopon pod sejmem to pani Baca doszukuje się sensacyji!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ślązak(2017-08-23 21:44) Zgłoś naruszenie 515

    A mnie się podoba, że górnicy nie dymią, a kopalnie zaczynają zarabiać. Widocznie pomysł na restrukturyzację wypalił. 1,5 mld zysku w pół roku - no to robi wrażenie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Carbon(2017-08-23 21:27) Zgłoś naruszenie 116

    Tylko że górnictwo w efekcie daje energię, a energetyka jest bardzo opłacalna. A to jak się po drodze liczy i księguje nie ma większego znaczenia. Finałem są kilowatogodziny

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tukan(2017-08-23 14:13) Zgłoś naruszenie 419

    A ile w latach 2007-2015 ukradła mafia PO-PSL ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • piecowy(2017-08-23 13:26) Zgłoś naruszenie 131

    10,42 mld zł na lata 2016–2020 a ile wpompowano w ten worek bez dna od 1990 r. ? Ktoś to kiedykolwiek oszacował ? I dlaczego tona węgla kosztuje 750 zł/t ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Boguś(2017-08-23 09:31) Zgłoś naruszenie 204

    No ale za to można mieć górnicze ORMO ukrywające się za znaczkiem Solidarności. Każdy jest do kupienia

    Odpowiedz