Spółka Restrukturyzacji Kopalń odpowiadająca za zamykanie zakładów wydobywczych będzie mieć nowego szefa. Ma nim być Tomasz Cudny, dotychczasowy prezes Katowickiego Holdingu Węglowego – wynika z informacji DGP.

Dziś otwarcie ofert w konkursie na prezesa SRK. O to stanowisko ubiega się aż 8 osób. Na stanowiska wiceprezesów chętnych jest ok. 10 osób. Marek Tokarz, który rządzi w SRK od 10 lat (to dziś najdłużej pracujący prezes spółki Skarbu Państwa) kończy kadencję. Jak ustalił DGP Tokarza na stanowisku ma zastąpić Tomasz Cudny, prezes Katowickiego Holdingu Węglowego. Kopalnie KHW zostały przejęte 1 kwietnia 2017 r. przez Polską Grupę Górniczą. De facto KHW stał się spółką wydmuszką zatrudniającą niespełna 30 osób i mającą wciąż... pięcioosobowy zarząd.

Cudny szykowany był na stanowisko wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej po tym jak z funkcji w marcu zrezygnował Józef Pawlinów (ma zarzuty prokuratury, która zarzuca mu przyjęcie łapówek na łączną sumę ok. 100 tys. zł). Jak ustalił DGP Cudny jednak ma zostać „głównym likwidatorem” kopalń.