Rafalska: Trwa przegląd systemu emerytalnego. W listopadzie przedstawimy wnioski

26.09.2016, 12:55; Aktualizacja: 26.09.2016, 12:56
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska,

Przypomnę, że nasi poprzednicy wzięli ponad 150 mld zł z OFE i jakoś do polskich rodzin nie trafiła z tych pieniędzy ani złotówka" - dodała Elżbieta Rafalskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

W listopadzie przedstawimy Radzie Ministrów rekomendacje z trwającego przeglądu emerytalnego - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że w resorcie toczą się prace nad systemem waloryzacji rent i emerytur.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • dziękuję „dobrej zmianie”(2016-09-26 22:46) Zgłoś naruszenie 480

    No i niech ktoś zaprzeczy,że to nie jest cały czas gra na zwłokę.Byle dociągnąć do wyborów, ale nie liczcie za te kłamstwa na mój głos.Dzięki poprzednikom i Wam przechodzę na emeryturę po 50 latach pracy i lat składkowych. I po co było obiecywać, że pierwszym krokiem będzie obniżenie wieku emerytalnego- miało być od 1 stycznia 2016 i co kończy się rok i nic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sprawa emerytur miała być zamknięta we wrześniu...(2016-09-26 17:34) Zgłoś naruszenie 432

    teraz mowa o listopadzie????.......tylko którym bo zmian terminów jest mnogo,a emerytur nie widać ani słychać,nawet sejm przestał zajmować się,ustawami dotyczącymi emerytur.Dziś nawet prezydent wypowiedział się że jest przygotowany do podpisu,a nawet uwzględnia staż ...czyli po 40 latach składkowych--emerytura.Sejm wniosek obywatelski trzyma do wyborów??????

    Odpowiedz
  • Grace(2016-09-26 18:32) Zgłoś naruszenie 391

    Jak to milo! Ile jeszcze m-cy bedziecie siedziec I pie-yc o emeryturach za naszepieniadze. Cale stado jest oplacane. Fajna praca: troche pogadasz, troche poklamiesz I kase biore. Wezcie sie do roboty. I jak cos ustalicie, towtedy podajcie do wiadomosci.

    Odpowiedz
  • Przybyła(2016-09-27 10:22) Zgłoś naruszenie 291

    jedna wielka ściema, ogłupianie społeczeństwa

    Odpowiedz
  • Cyniczny uśmiech Rachalskiej(2016-09-28 12:39) Zgłoś naruszenie 270

    Nie ma powodów do niepokojów. Mężczyźni krócej żyjący od kobiet muszą wcześniej uderzyć w kalendarz i kasę z ich składek emerytalnych ZUS zagarnie. 55+ niech zapomną o pkt. 14 postulatów Sierpniowych Solidarności ( wiek 55 lat i 35 lat stażu pracy ). Królik Duduś już o tym zapomniał , a drugi Duduś wraz z OZZ już mu nie podskoczy. Dla górników to my mamy 7 mld złotych na ich urlopy przedemerytalne w wieku 40 lat , z waszych podatków.

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-09-28 15:35) Zgłoś naruszenie 222

    Pewnie znów nas okradną?W tym roku dostałem 2 złote 65 groszy podwyżki emerytury.Po 45 latach pracy..Na jeden mały bochenek chleba.

    Odpowiedz
  • Michał(2016-09-26 17:34) Zgłoś naruszenie 215

    glupia babo - trafily do zus dzieki czemu dopłacacie w 2016 mld do zus z budżetu a nie około 50 mld - oczywiście emerytury nie trafiaja do polskich rodzin ;)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • inka1953(2016-09-27 12:10) Zgłoś naruszenie 121

    Re Majka,to będzie casus Suchocka,shit happenes.Ja sie zastanawiam czy nie mozna PDT sądzić z pozwu cywilnego o kradziez ,bo to była kradzież mojego kapitału i to wykonana bez mojej wiedzy i zgody.

    Odpowiedz
  • smietnik(2016-09-30 09:50) Zgłoś naruszenie 113

    Kiedy w końcu emerytury po 40 latach pracy,płaconych składkach.Ludzie z wypracowanym kapitałem pozostają bez środków do życia.Bez pracy, ani szans na nią kompletne zero.Kto ich zatrudni w wieku 60+,chyba że na czarno.Ludzie tacy potracili zdrowie,zaczynali pracować w wieku 15 lat,tak,tak to się w głowie nie mieści naszej władzy.Oni w tym wieku siedzieli u ciepłych rodziców .Kapitał ludzi przepracowanych rozkradany jest przez niby emerytów po 15/20 latach pracy i nie ma kasy dla tych po 40 latach.I to trzeba powiedzieć głośno .Tak wygląda prawo i sprawiedliwość w tym kraju.

    Odpowiedz
  • ZUS jeszcze trochę dycha (2016-09-28 12:13) Zgłoś naruszenie 115

    Ne dajcie PIS-SZKODNIKOM grzebać łapami przy ZUS, żeby ok. 5 000 000 000 Emerytów i Rencistów budziło się i zastanawiało ... czy jeszcze ZUS całkowicie NIE UPADŁ, bo PIS-BOLSZEWIKI do czego się nie wezmą, to TOTALNIE s.p.i.e.r.d.o.l.ą.

    Odpowiedz
  • Majka(2016-09-27 23:35) Zgłoś naruszenie 101

    Do Inka 1953; Ja jestem rocznik 1952 i miałam szansę na przeliczenie emerytury bez potrącania z kapitału, ale miałam też nieszczęście poważnie zachorować w czasie, kiedy powinnam złożyć wniosek .Jedna operacja ,potem druga, rehabilitacja i tak upłynęło parę miesięcy .Kiedy złożyłam wniosek w VIII 2013 mimo praw nabytych dostałam już emeryturę pomniejszoną, Czy tak trudno ZUS przeliczać korzystne zmiany emerytom z urzędu ??? Cieszę się , że żyję , niesmak wobec ZUS pozostał ,a na sądy nie mam pieniędzy ani zdrowia. Trzymam kciuki za panie z rocznika 1953, oby się udało naprawić zło poczynione przez ustawodawców.

    Odpowiedz
  • Majka(2016-09-26 22:44) Zgłoś naruszenie 74

    Jeszcze do załatwienia czeka sprawa kobiet z rocznika 1953 i tych ze spóźnionymi wnioskami z lat 1950-1952.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • uczciwy wyborca(2016-09-30 15:11) Zgłoś naruszenie 44

    - raczej sprawa stażu tj 40 letni okres składkowy dla kobiet i mężczyzn -emerytura, jest bezwzględnym priorytetem przy ustalaniu nowej ustawy emerytalnej- jedyne w miarę sprawiedliwe rozwiązanie,także od 60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn przy 35 letnim stażu...amen.

    Odpowiedz
  • obserwator(2017-03-29 20:00) Zgłoś naruszenie 20

    2,65 zł to na browarka styka.

    Odpowiedz
  • Ewa(2017-09-13 16:55) Zgłoś naruszenie 12

    Ale to scheda po poprzednich rządach przecież. Uważacie ten rząd za cudotwórcę?

    Odpowiedz