Sejmowa podkomisja chce, by obniżenie wieku emerytalnego nastąpiło od października 2017 r.

13.09.2016, 07:05; Aktualizacja: 13.09.2016, 07:21
Podkomisja odrzuciła poprawkę posła Kukiz'15 Jarosława Porwicha, która zakładała, że przejście na emeryturę wiązałoby się ze stażem pracy

Podkomisja odrzuciła poprawkę posła Kukiz'15 Jarosława Porwicha, która zakładała, że przejście na emeryturę wiązałoby się ze stażem pracyźródło: ShutterStock

Wprowadzenie niższego wieku emerytalnego od pierwszego października 2017 roku - zakłada poprawka zgłoszona w poniedziałek przez sejmową podkomisję, która pracuje nad prezydenckim projektem ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • WITEK(2016-09-13 12:40) Zgłoś naruszenie 341

    OJ NIE TAK SIĘ UMAWIALIŚMY KOCHANI !!! GŁOSOWAŁEM NA PIS BO PRZEKONALI MNIE M.IN. 40 LAT SKŁADKOWE MAM NADZIEJĘ, ŻE SOLIDARNOŚĆ NIE ODPUŚCI

    Odpowiedz
  • Gość(2016-09-13 08:52) Zgłoś naruszenie 320

    A co na to pan Duda z solidarności? Podziękuję w nastepnych wyborach parlamentarnych

    Odpowiedz
  • maugerr(2016-09-13 08:28) Zgłoś naruszenie 302

    CO PODPISAŁ KANDYDAT NA PREZYDENTA A> DUDA Z 2 DUDĄ 5 MAJA 2015 r. GDZIE JEST P. DUDA CZEMU MILCZY.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Boszka(2016-09-13 12:42) Zgłoś naruszenie 281

    Po 40 latach pracy czekam na tę ustawę jak na zbawienie - 1957 rocznik. Pozdrawiam wszystkich.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Dorota(2016-09-13 21:55) Zgłoś naruszenie 262

    Uważam, że obniżenie wieku emerytalnego powinno nastąpic od 01.01.2017r. zgodnie z obietnicami.Jest przecież wiele programów na potrzeby ZUS już stworzonych.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jaro(2016-09-13 11:56) Zgłoś naruszenie 220

    HE HE, A MIAŁO BYĆ ODRAZU PO WYBORACH ! I CO ? I NIC ! OSZUKALI ! MIAŁO RÓWNIEŻ BYĆ LICZONE OD LAT SKŁADKOWYCH KOBIETA 35 LAT MĘŻCZYZNA 40 LAT I CO ? I NIC ! OSZUKALI ! 500+ I NIC WIĘCEJ NAM NIE POKAZUJE NIEUDOLNY RZĄD PIS BIS !

    Odpowiedz
  • nszz solidarność...............................(2016-09-13 17:50) Zgłoś naruszenie 191

    obywatelski projekt po 40 l składkowych=emerytura powinien jak najszybciej ujżeć światło dzienne.Domagamy się natychmiastowego wprowadzenia bo krzywdzicie tak jak PO ludzi długo pracujących..

    Odpowiedz
  • nawi(2016-09-13 14:43) Zgłoś naruszenie 171

    Mial być uwzględniony okres składkowy, już nie zagłosuję na oszustów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • teresa(2016-09-14 11:18) Zgłoś naruszenie 140

    Jestem kobietą- 4 października skończę 60 lat mam ze szkołą zawodową 45 lat pracy nigdy nie byłam na zasiłku dla bezrobotnych !!!!! Dlatego rok mam dłużej pracować? Dlaczego nie wprowadzają od stycznia tylko od października 2017. Nie mam już siły wstawać rano do pracy i zasuwać 9 godzin dziennie i 6 godzin w soboty, kiedy w końcu będzie logiczne podejście do tych ludzi którzy już w tej chwili mają wiek i lata pracy.

    Odpowiedz
  • jama(2016-09-13 16:55) Zgłoś naruszenie 141

    Była pisemna umowa Solidarności z P. Prezydentem odnośnie emerytur powiązanych ze stażem pracy i co? Oszukano nas Prezydent nawet nie przedstawił takiej propozycji choć umowę podpisał. Pan Piotr Duda twierdzi, że 100% postulatów zostało zrealizowanych. - dziwne stwierdzenie.

    Odpowiedz
  • Czy Trup ZUS to przeżyje....(2016-09-13 08:38) Zgłoś naruszenie 132

    Bo to przedłużenie wypłacania Emerytur milionom osób o kilka lat dłużej...... kosztem skrócenia wpłat na ZUS przez te same osoby. Przecież już teraz ledwo starcza uprzywilejowanym.

    Odpowiedz
  • 64latek(2016-09-17 14:47) Zgłoś naruszenie 120

    48 lat pracy i prawie 65 lat.Panie Prezydencie czas spełnić obietnicę do końca roku bo potem to będzie za póżno.Poparcie zacznie spadać i skończycie jak PO jako kłamcy i oszuści bez honoru.

    Odpowiedz
  • realista(2016-09-13 17:12) Zgłoś naruszenie 111

    A miało byc przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego od początku 2017 r. Oszukano nas. WIEK EMERYTALNY POWINIEN 65 LAT DLA OBU PŁCI ORAZ DLA MUNDUROWYCH, PROKURATORÓW, SĘDZIÓW W TAKI SAM SPOSÓB NALICZANIA WYSOKOŚCI EMERYTURY, WSZYSCY PŁACĄ ZUS , I NIE BYLO BY ŻADNYCH PROBLEMÓW Z PŁACENIEM EMERYTUR. RÓWNIEŻ TRZEBA ABY OD WSZYSTKICH UMÓW BYLY ODPROWADZANE SKŁADKI ZUS ORAZ ABY PRYWACIARZE NIE WYPŁACALI WYPŁAT POD "STOŁEM Za tio trzeba wziąć bo przez to sa mniejsze podatki , ZUS oraz krzywdzi eis ludzi bo beą mieć mniejszy kapitał początkowy i przyszłe emerytury !!!

    Odpowiedz
  • ryszard(2016-09-13 18:04) Zgłoś naruszenie 110

    Panowie przy korycie popracujcie wzaklwdach pracy po 3 zmiany i czterobrygadowki w soboty i niedziele to wtedy pogadamy .Mam64 lata pracy 45 .Charoje ,od 15 lat Kretynstwo i hamstwo .

    Odpowiedz
  • 1956(2016-09-14 16:08) Zgłoś naruszenie 102

    rocznok 1956 oszukany w najohydniejszy sposob, bo najdluzej bedzie oczekiwac i dostanie emeryture w terminie jak uchwalila PO i PSL.Za to niech zyje PSL, zadbali o swoich ludzi, malutkie skladki na KRUS z duzych dochodow chociazby z doplat, bo pracowac to juz nie musza, wypic warto, ale emeryturki na czas i to zrownane z tymi co to ZUS wyplaca. Dlatego nie ma pieniazkow na emerytury na czas z ZUSu?Czy ten okres oczekiwania zostanie wyrownany? Badz co badz to jakies 20 tysiecy zl., dlaczego mam stracic na rzecz emerytow z rolnictwa?????

    Odpowiedz
  • Gumi(2016-09-14 14:25) Zgłoś naruszenie 92

    PIS i prezydent oszukali nas i Związek teź. Zamykają kopalnie a on siedzi i milczy. Cwaniaki związkowe

    Odpowiedz
  • Emerytka bez emerytury(2016-09-17 17:26) Zgłoś naruszenie 50

    to od kiedy nabede prawo do emerytury? czw dniu obowiazywania ustawy czy w pazdzierniku jak ZUS sie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • black_mann(2016-09-13 16:58) Zgłoś naruszenie 410

    Chcę żeby wróciło PO i podniosła wiek emerytalny do 70 lat dla wszystkich.!!!!

    Odpowiedz
  • Emerytka bez emerytury(2016-09-17 17:31) Zgłoś naruszenie 30

    poprawiam. to od kiedy nabede prawo do emerytury? czy w dniu obowiazywania ustawy, czy w dniu jak ZUS sie zaprogramuje. Bo od pazdziernika to i wczesniejsze przepisy gwarantuja mi emeryture.

    Odpowiedz
  • Partyjne sługusy(2016-09-13 18:28) Zgłoś naruszenie 33

    Jedni chcieli podniesienia, inni chcą obniżenia. Paranoja sejmowa.

    Odpowiedz