Warto pomyśleć o różnych scenariuszach, jakie mogą się wydarzyć w naszym życiu i odpowiednio się do nich przygotować. Ułatwia to szeroki wachlarz dostępnych ubezpieczeń

Polacy wciąż nie są wystarczająco świadomi, jakie korzyści wynikają z posiadania ubezpieczeń na życie. Planowanie przyszłości, własnej i najbliższych, to niełatwe i złożone zadanie. A najlepsze nawet plany mogą się zdezaktualizować za sprawą niespodziewanych sytuacji. Na takie trudne czasy można się jednak przygotować, minimalizując negatywne rezultaty dla siebie czy dla rodziny.

Jest to o tyle ułatwione i na dodatek praktyczne , że obecnie w jednym produkcie ubezpieczeniowym można połączyć kilka funkcji, jak choćby ochronę życia i oszczędzanie czy zabezpieczenie kredytu. W ramach jednej polisy można również objąć ochroną małżonka czy partnera, a także dzieci. To wygodne, poza tym w takiej sytuacji warunki ubezpieczenia są korzystniejsze niż przy zawieraniu pojedynczych umów. Taką ofertę ma dla swoich klientów PZU, największy ubezpieczyciel w kraju.

Produkty szyte na miarę

Ofertę PZU można dostosować do indywidualnych potrzeb. Można zabezpieczyć się np. na wypadek śmierci, ciężkiej choroby, hospitalizacji, a także utraty sprawności. Produkty są kierowane zarówno do dużych rodzin, jak i par czy singli.

– Każda rodzina jest inna, ma członków w różnym wieku, o odmiennych celach. Elastyczność proponowanej przez nas oferty jest naturalną wypadkową tych czynników. Bezpieczeństwo to komfort, z którego każdy może i powinien skorzystać – podkreśla Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie.

Na przykład PZU Gwarantowane Jutro to ubezpieczenie podstawowe obejmujące ochronę życia i oszczędzanie. Po upływie okresu umowy ubezpieczonemu zostanie wypłacona gwarantowana kwota. W razie jego śmierci natomiast pieniądze trafią do osób wskazanych w polisie. Środki finansowe przechodzą na ich własność bez postępowania spadkowego. Umowę taką można zawrzeć na okres od 10 do 30 lat, maksymalnie do 75. roku życia ubezpieczonego. Ubezpieczonym może być osoba od 13. do 65. roku życia.

PZU Wsparcie Najbliższych to z kolei produkt, który ma zabezpieczyć bliskich po śmierci ubezpieczonego. Składki płaci się do określonego wieku (lub przez określony z góry czas), tymczasem ubezpieczenie trwa do końca życia. Ta polisa jest kierowana do osób pomiędzy 13. a 80. rokiem życia.

Aby spokojnie myśleć o przyszłości, można również zabezpieczyć zaciągnięty kredyt czy pożyczkę, korzystając z ubezpieczenia PZU Ochrona Każdego Dnia. W razie śmierci ubezpieczonego rodzina nie musi spłacać objętych ochroną zobowiązań. Umowę można podpisać na okres od 5 do 30 lat. Może ją zawrzeć osoba pełnoletnia, która nie ukończyła 65 lat.

Z kolei PZU na Dobry Początek pozwoli zabezpieczyć przyszłość dziecka. Umowę można zawrzeć nawet dla noworodka. Co ważne – nie trzeba być jego rodzicem. Ważne tylko, by młody człowiek nie przekroczył w momencie ubezpieczenia 17. roku życia. Wchodząc w dorosłe życie, otrzyma pieniądze na start, gdy tylko upłynie termin umowy. Czas jej trwania wynosi od 8 do 25 lat. Musi ona upłynąć przed ukończeniem przez ubezpieczonego 75. roku życia, a przez uposażone dziecko – 25. roku życia.

Warto dodać, że wypłatę pieniędzy bliskim po śmierci ubezpieczonego oferuje każde z ubezpieczeń. Będzie ona zwolniona z podatku od spadków i darowizn oraz z podatku od zysków kapitałowych.

Cenna opieka medyczna

Przedsiębiorcy mogą zadbać o komfort swoich pracowników, zapewniając im profesjonalną opiekę medyczną w ramach oferty ubezpieczeń grupowych. To jeden z najbardziej pożądanych benefitów pracowniczych. Obecnie aż 75 proc. osób przyznaje, że wybierając nowe miejsce pracy, kieruje się m.in. świadczeniami pozapłacowymi. Pracodawca oferujący takie benefity wykazuje się odpowiedzialnością, staje się jednocześnie bardziej atrakcyjny, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza dziś, gdy tak trudno znaleźć pracowników.

– Grupa PZU od kilkunastu lat jest obecna na rynku prywatnej opieki medycznej. Nasi klienci mogą korzystać z kompleksowej oferty usług medycznych w prywatnych placówkach w ponad 600 miastach. Ponadto posiadamy 130 placówek własnych i stale rozwijamy ich sieć, stawiając na dobrą lokalizację i wygodę pacjenta. Współpracujemy też z ponad 9 tys. aptek i z prawie 800 placówkami medycyny pracy w całej Polsce – mówi Aleksandra Agatowska. – Oferujemy narzędzia oraz wiedzę, jak można zadbać o siebie tu i teraz, a korzystanie w tym celu z najnowszych technologii to dla nas oczywistość – dodaje.

Z usług PZU Zdrowie korzystają już prawie 3 mln osób. W ramach oferowanej przez PZU opieki medycznej pracownicy mogą otrzymać dostęp nawet do 35 rodzajów konsultacji specjalistycznych (co ważne – bez skierowań) oraz nawet do prawie 400 badań diagnostycznych. Do lekarza można się zapisać za pośrednictwem całodobowej infolinii oraz za pomocą serwisu i aplikacji mobilnej mojePZU. Można też składać wnioski o zwrot kosztów wizyty lub badania wykonanego w placówce spoza sieci PZU.

Zarówno w leczeniu, jak i diagnostyce czas ma ogromne znaczenie, dlatego PZU umożliwia szybkie umówienie wizyty dzięki zastosowaniu wstępnego wywiadu medycznego opartego na sztucznej inteligencji.

Osoby zatrudnione w firmach, które oferują ubezpieczenia grupowe na życie, często mają także możliwość zabezpieczenia się na wypadek choroby, takiej jak: nowotwór, zawał serca, udar czy cukrzyca. PZU umożliwia wybór najlepszego rozwiązania odpowiadającego indywidualnym oczekiwaniom. Również w tym przypadku ubezpieczeniem mogą zostać objęci bliscy ubezpieczonych – ich małżonkowie, partnerzy i dzieci. Można otrzymać wsparcie w przypadku śmierci, ale też ciężkiej choroby czy leczenia szpitalnego. Pomoc będzie też możliwa, jeśli ubezpieczony okaże się niezdolny do pracy w efekcie choroby czy wypadku.

Profilaktyka przede wszystkim

Nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Stosując się do tej zasady, PZU promuje zdrowy styl życia. Za znanym stwierdzeniem kryje się wiele wątków, poczynając od aktywności fizycznej, poprzez właściwe odżywianie, po zdrowy sen. Sport to zdrowie. Aktywność ruchowa poprawia wydolność układu krążenia i układu oddechowego, zwiększa siłę mięśni i mineralizację kości. Co również niezwykle ważne – poprawia samopoczucie. Spacery, trucht, bieganie, pływanie – wszystkie te aktywności mogą poprawić naszą kondycję.

Trzeba jednak postępować rozsądnie. Zanim zaczniemy uprawiać sport, warto skonsultować się ze specjalistą, by potwierdzić, czy dany rodzaj aktywności faktycznie nam służy. Trzeba też zadbać o akcesoria, jak choćby odpowiednie buty, jeśli zdecydujemy się np. uprawiać jogging. Warto też przekonywać do aktywności fizycznej dzieci i młodzież, ta grupa – przywiązana do komputerów i telefonów – coraz rzadziej wykazuje zainteresowanie sportem.

– Z badań przeprowadzonych w 2021 r. wynika, że jedynie 30 proc. Polaków systematycznie poddaje się szeroko pojętym badaniom profilaktycznym. Do tego mniej niż 50 proc. aktywnie dba o swoją fizyczną i psychiczną kondycję. PZU Życie jako odpowiedzialna firma prowadzi wiele inicjatyw, których celem jest zmiana społecznych nawyków i wypracowanie nowej postawy wśród naszego społeczeństwa. Nie ustajemy w wysiłkach, aby pomóc Polakom zadbać o lepszą jakość życia dla siebie i swoich bliskich, oferując m.in. bezpłatne badania profilaktyczne, prowadząc kampanie edukacyjne, a także poprzez szeroką ofertę ubezpieczeń życiowych chroniących całe rodziny – mówi Aleksandra Agatowska.

PZU bierze udział w akcjach i kampaniach promujących profilaktykę zdrowia i zdrowy styl życia. W latach 2022–2023 firma współorganizowała akcję „Zdrowe Życie”. Był to pierwszy ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej. W tych samych latach była realizowana kampania „Masz wpływ na swoje życie”, która wspiera świadomość społeczną w zakresie zdrowia i dobrostanu, promując ubezpieczenia życiowe.

Warto myśleć o przyszłości odpowiedzialnie, podejmując odpowiednie kroki już dziś, by kiedyś móc stawić czoło ewentualnym trudnym sytuacjom.

ms

partner

ikona lupy />
fot. materiały prasowe