Waloryzacja i jednorazowy dodatek. Ile dostaną emeryci w 2016 roku?

autor: Agnieszka Brzostek14.10.2015, 10:00; Aktualizacja: 20.11.2015, 13:53
Wysokość dodatku miałby być uzależniona od wysokości pobieranych świadczeń.

Wysokość dodatku miałby być uzależniona od wysokości pobieranych świadczeń.źródło: ShutterStock

Waloryzacja rent i emerytur będzie w 2016 roku na bardzo niskim poziomie, dlatego osoby z najniższymi świadczeniami otrzymają być może jednorazowy dodatek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (339)

  • rencista(2016-03-10 13:04) Zgłoś naruszenie 21

    dodatek 50 złotych tylko w jednym miesiącu i cztery złoty podwyżki to zwykła łapówka i złodziejstwo coś mi się wydaje że dojdzie do przedterminowych wyborów

    Odpowiedz
  • zeta(2016-03-09 20:59) Zgłoś naruszenie 42

    bo duda kaczyński szydło potrzebuje was tylko kochani głupitkie emeryci do swoich wyborów jak wygraja to maja was głęboko w du.......e i tyle w temacie głosujcie dalej na to idioctwo to w przyszłym roku dostaniecie 0,25 procenta

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jaki(2016-03-09 18:17) Zgłoś naruszenie 21

    Odesłać te ********* grosze robią nas równo złodzieje

    Odpowiedz
  • ffff(2016-03-05 21:21) Zgłoś naruszenie 10

    masz racje, po wuj brali na sile

    Odpowiedz
  • megilub(2016-03-05 12:23) Zgłoś naruszenie 21

    no to się nachapał główny elektorat PIS...hahahahaha...pisali tu wszyscy jaka to mała waloryzacja 0,54....a PIS ją obniżył więcej niż o połowę...i zakresy tych dodatków też obniżył o połowę jak ktoś miał dostać 200...to dostanie 100zł... a najniższa podwyżka nie będzie 4zł a 2 !!!!!!!!!!!! przed następnymi wyborami dadzą 5zł i wszyscy polecą znowu na nich głosować...mimo, ******** dostali.... a po te 500zł to tylko pijaki dostaną, co to "co rok to prorok"...a dzieci i tak w domu dziecka...normalna rodzina nic nie dostanie!!!!!!!!!!!!!! znam taką co ma 6 dzieci...i co??? dostanie na 2 bo 3 już dorosłych....

    Odpowiedz
  • dociekliwy(2016-03-05 12:21) Zgłoś naruszenie 20

    znam jedną rencistkę co nigdy pracą się nie schańbiła a na rencie już 3o lat choroby na papierze kołki w d. łamać jak żandarm lata pozazdrościć takiej siły i zdrowia opowiada że ma na rękę 1.5oo,- zł netto i już wiem jak to zrobiła wypasiona wyspana wypoczęta i śmieje się z ludków co to chodzą do pracy na cały dzień czasem do ciężkiej za 1.100,- netto ZUS dla płowy uprawnionych powinien świadczenia zabrać ale tam pracuje nad tym sztab ludzi praca skladki nie mają tu nic do rzeczy w papierach ma się wszystko zgadzać

    Odpowiedz
  • teresa .jurak @onet.pl(2016-03-05 09:13) Zgłoś naruszenie 30

    dzieci 5oo emeryci 0 rząd dużo dzieci a co z tymi co są czeka bezrobocie emerytów głodówka polskie rządy

    Odpowiedz
  • von@zpis(2016-03-04 22:26) Zgłoś naruszenie 91

    No to macie mohery pis-dzielców

    Odpowiedz
  • waldi(2016-03-04 14:30) Zgłoś naruszenie 80

    Dzisiaj dostalem emryture gornicza po waloryzacji , ktora jest nizsza o 15, 71zl . Nizsza niz w poprzednich miesiacach . Mialo byc rzekomo o pare zlotych wiecej . Moze ktos wie o co chodzi ???

    Odpowiedz
  • emerytka, ktora TK pozbawil waloryzacji(2016-03-04 09:11) Zgłoś naruszenie 32

    To PSL przez cale 8 lat pracowal nad zmiana waloryzacji,za kare musza zginac ze sceny poltycznej by nigdy takich swinstw nie robili, dodam przy aktywnym poparciu PO!!!!!!!!,TUSK mial w tym udzial odchodzac od zapisow ustawy o waloryzacji,przy cichej aprobacie Prezydenta Komorowskiego i"sprawiedliwym"TK i tyle n.t praworazdnosci w minionych rzadach POiPPSL, nikt wtedy dzioba za emerytami nie otwarl, a teraz te szuje demokracji i praworzadnosci szukaja..............

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-03-02 09:47) Zgłoś naruszenie 54

    upokorzony. Emerycie ,pamiętaj przy glosowaniu, o tej waloryzacji ,PO nas tak urządziło,moja emerytura wzrośnie o 1zł 40 gr, a swoim na nagrody po przegranych wyborach rozdali 48 mln zł,Młodzi Polacy nie słuchajcie propagandy PO , NOWOCZESNEJ ,KODU i KIJOWSKIEGO ,ON niech lepiej zacznie płacić alimenty na własne dzieci . Wykorzystują was na manifestacjach ,na których walczą nie o was ale o swoje stołki.Myślcie sami bo w przeciwnym oni pozbawi,a was emerytur i waszej godności.a swoją podwyżkę 1 zl 40 gr prześlę P. Kopacz .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • życzliwy(2016-03-01 22:35) Zgłoś naruszenie 41

    dziadostwo,po ciule,pis podobne dziadostwo-faworyzują nierobów bez kwalifikacji i stażu pracy.Wy7szło szydło z worka!

    Odpowiedz
  • Cnotliwa Hillda z Łopoczna(2016-03-01 22:35) Zgłoś naruszenie 30

    dajcie menelom na jabole bo im się należy-od sąsiada-córa ma troje dzieci-każde z innym -i zyje z zasiłków jak pani-i śmieje śie w pysk koleżankom-mops-pomaga--urząd miasta dał mieszkanie --samotna matka POLKA-za zasiłki zrobiła prawko-kupiła BMW-a co z fasonem pod blok przyjedzie z dziecmi do przeczkola za darmochę--auto na ojca kupila i zarejstrowała -szkoły niema -ale madra-suka-

    Odpowiedz
  • Don KOJOTE(2016-03-01 22:23) Zgłoś naruszenie 30

    praca wypadek-renta-19lat8 miesiency plus 13lat zakład pracy chronionej na pelnym etacie-brutto 902zl--kolega alkoholik-no morze z 3 lata jako takiej pijackiej pracy--z MOPS zaciłek celowy stały-no na reke 860 zł-ja na reke renty 776 zł--moje leki 320zl---kumpla jabole -cała rura a co należy mu się---szkoda ze nie chlałem było by zemnie panisko-a jeszcze dodatek mieszkaniowy kolo dostaje-kosciul wspomaga -zle menelom co.

    Odpowiedz
  • Zofia(2016-03-01 18:06) Zgłoś naruszenie 41

    To są jakieś jaj ten co to wymyślił to jakiś kretyn do kwadratu a sam pewnie bierze z 20000zł. Złodzieje !!! dajcie w końcu pieniądze emerytom to oni pracowali na to państwo nie rządzący.

    Odpowiedz
  • Edmund (2016-03-01 17:07) Zgłoś naruszenie 70

    Nic nie zrobimy w pojedynke bo zwiazek Emerytów i Rencistów milczy.

    Odpowiedz
  • ela(2016-03-01 10:09) Zgłoś naruszenie 181

    bolek jest ważniejszy od emerytów i rencistów .my jak nie umrzemy to przeżyjemy.

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-03-01 09:53) Zgłoś naruszenie 60

    dodatek do emerytury w kwocie 1.72 zl. po 42 latach pracy powinni przekazać posłom na hospilitację mózgu. moze w hospicjum przewietrzy im mózgi.wysyłanie papierów do kozdego emeryta rencisty jest droższe niz te jego 1.72 zl

    Odpowiedz
  • jaga(2016-02-29 22:14) Zgłoś naruszenie 50

    to wielkie swiństwo co oni wyprawiają. Sami sobie kabzy nabijajają a z emerytów pieniądze zabierają. Wymyślili 500 zł na dziecko po to tylko , by wygrać wybory Teraz zabierają emerytom tym. którzy przez wszystkie swoje przepracowane lata sumiennie odprowadzali podatki. Te swoje 4 zl. wsadźcie sobie w d....e .

    Odpowiedz
  • uczen (2016-02-29 19:21) Zgłoś naruszenie 31

    Czy do renty rodzinnej tez jest jednorazowy dodatek? ????

    Odpowiedz