Kolejna grupa zawodowa z prawem do emerytur pomostowych

autor: Bożena Wiktorowska01.09.2015, 07:04; Aktualizacja: 29.10.2015, 11:07

Nie będzie już podziału funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei na pracowników administracyjnych i operacyjnych. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju rozpoczęło pracę nad projektem nowelizacji rozporządzenia z 6 października 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków, jakim powinni odpowiadać funkcjonariusze ochrony kolei, zasad oceny zdolności psychicznej i fizycznej do służby oraz trybu i jednostek uprawnionych do orzekania o tej zdolności (Dz.U. z 2004 r. nr 232, poz. 2332 ze zm.), który znosi ten podział.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Vox61(2015-09-02 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    62 lata , prawie 7 lat na bezrobociu i czekająca w ZUS emerytura w wysokości 4200 zł. Może tacy jak ja , długotrwale bezrobotni, powinni już mieć możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę.Swojego , hipotetycznego miejsca pracy zrzekam się na rzecz uchodźców.

    Odpowiedz
  • do kory--i tak może być.....zobaczymy.............(2015-09-01 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    wtedy wyciągniemy wnioski..

    Odpowiedz
  • kora(2015-09-01 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    wkrótce PIS da wszystkich wszystko co obiecuje będziecie szczęśliwi i mam nadzieję nie będziecie narzekać

    Odpowiedz
  • Komuno wróć(2015-09-01 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    To całkiem jak za nieboszczki komuny - sprzątaczki w esbecji były kapralami. A poważniej - czegoż to się nie obiecuje przed wyborami żeby pozyskać kilka głosów i urwać je opozycji ...

    Odpowiedz
  • emerytury POmostowe do dyktatorskie przestępstwo..(2015-09-01 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    Tuska i jego rządu w okradaniu ludzi ze spełnionymi warunkami za pracę w war. szczególnych.W zamian uszczęśliwili z Waldim rolników dając im pięcioletni okres przejściowy aby objęło mężczyzn 1949-1953r. otrzymanie wcześniejszej emerytury innych POtraktowano jakby nie istnieli.POnadto emerytury POmostowe to bubel prawny wykonany na kolanie aby okraść ludzi pracujących w takich warunkach.Nigdy więcej PO+PSL+SLD oni to właśnie przez 25 lat demokracji zgotowali takie życie robotnikom żeby przeżyć muszą grzebać PO śmietnikach.Długo wam tego nie zaPOmnimy !!!

    Odpowiedz
  • Międzynarodówka śwynskich liberałów PO.(2015-09-01 11:05) Zgłoś naruszenie 10

    Uprzywilejowani wcześni emeryci TUSKOeBUZKA górnicy , mundurowi , kolejarze.
    Łączcie się!!!
    Reszta hołoty ma robić na nas 24 lata dłużej , do wieku 67 lat!
    Albo niech wcześniej uderzą w kalendarz.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2015-09-01 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jaśnie Nami rządzacy z PO jednak potrafią zrobić dobrą robotę. Zamiast formalnie skrócić wiek emerytalny i zapędzić wszystkich, aby płacili składki na ZUS i ... ulec populistom z PIS i S ... przeciętnego Nowaka wystarczy ubrać w mundur(ek), a wtedy ZUS będzie miał dla niego pieniądze na emeryturę, nawet w wieku 55 lat..

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-09-01 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Energetycy pracowali po 42 swieta w roku więcej.
    Do tego dodajmy, że do 1998r wielu miało więcej niż 15 lat pracy liczone wg starej ustawy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych (nie dostali jednak prawa do emerytury pomostowej -cofnięto juz to na co zapracowali--jeżeli na dzień wyznaczony w nowej ustawie nie mieli 25 lat pracy ogółem (art 12 ustawy o emeryturach pomostowych nie zaliczał czasu pracy w nadgodzinach na zasadzie równości stron a na odmianę odejmuje czas chorobowego i absencji ), dlatego, że są młodsi od starszych którzy już są na tych emeryturach ,są młodsi ale często bardziej spracowani

    Złodzieje POlityczni ukradli takim ludziom wstecznie nawet 7 lat z wieku emerytalnego ,jakim prawem ?

    Odpowiedz
  • i(2015-09-01 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    na emeryture pomostową wyslac tych co juz mają emeryture i jeszcze pracują bo im mało ,nie mowi sie o tych z mnimalnymi zarobkami ,ale miedzy innymi urzednikami ,co zawalają miejsca młodym po studiac ,,Nikogo normalnnego nie bedzie satysfakcjonowac taka emerytura z przymusu ,skoro po 55 roku zycia takico nie pracuje juz ma przeciez składki na normalną ,co za glupota

    Odpowiedz