Kidawa-Błońska o projekcie Komorowskiego: Nie wyobrażam sobie zmiany ustawy o systemie emerytalnym

25.05.2015, 10:10; Aktualizacja: 25.05.2015, 10:11
Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Rzecznik rządu uważa, że obietnica złożona przez Bronisława Komorowskiego w sprawie zmian w systemie emerytalnym to "hasło do rozmowy". Po przegranej prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska była pytana w radiowej Trójce o przyszłość prezydenckiego projektu wprowadzającego emeryturę po 40 lat pracy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • xxx(2015-05-28 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Kidawa Błońska wychylając się z takim komentarzem tylko dowodzi tego że nie ma żadnych predyspozycji do zajmowania wysokich stanowisk. Jej brak wyobraźni ( do czego sama się przyznaje ) świadczy o tym najlepiej . Dokładając do tego jeszcze inne , oczywiste i widoczne jej mankamenty powinny Nas skłaniać aby i tej Pani podziękować w najbliższych wyborach .

    Odpowiedz
  • XXX(2015-05-27 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze kilka podobnych w tonie wypowiedzi polityków platformy - a tą formację spotka na jesieni katastrofa. Mam nadzieje , że tak się stanie . No więc Panie Niesiołowski , Panie Szejnfeld , Panie Orzechowski , Panie Biernat i inni "Bogowie i wszechwiedzący " platfusy - do działania .Powielajcie myśli Pani Kidawy , krytykujcie taki kierunek zmian , obrzydzajcie działania na rzecz elementarnie uczciwego ludzkiego traktowania spracowanych i schorowanych ludzi . Koncentrujcie nadal swoją uwagę na konserwowaniu i rozwijaniu absurdalnych przywilejów władzy , aparatu sprawiedliwości i ścigania , mundurowych itc,..etc... Przyśpieszy to tylko Waszą katastrofę . Tak więc do dzieła ...niszcząc innych NISZCZCIE SIĘ SAMI .

    Odpowiedz
  • 25-letnie ściemy o rzekomej demokracji nie .......(2015-05-26 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    przekonały ludzi.To wasz koniec wreszcie nadszedł---do jesieni.W sejmie Kukiz,PIS,PO po 30 % z 10 % rozbitymi...Wtedy nadejdzie czas pojednania i mądrego rządzenia reszta na szczaw i mirabelki,niesioł za przewodnika i już jednego przejął.

    Odpowiedz
  • wyborca(2015-05-26 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Kidawa-Blonska troche pokory. Pani wyjdzie do ludzi. Z pozycji stolka widzi sie tylko siebie i sobie podobnych. Wrocic do poprzedniego wieku emerytalnego i dac ludziom dobrowolnosc - ma zdrowie, prace i chec - niech pracuje jak dlugo chce. Przeciez ten system ktory zostal wprowaxzony, to jeden wielki kant. OFE !!! !!!

    Odpowiedz
  • Janusz(2015-05-25 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze na rynku pracy są pracownicy którzy pracują od 14 roku życia nie zapominajcie o nich

    Odpowiedz
  • ewer(2015-05-25 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    Już niedługo niczego sobie nie będzie musiała wyobrażać,zostanie tylko rozliczenie ostatnich lat

    Odpowiedz
  • zxc(2015-05-25 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Była sobie kobieta i mężczyzna –w skrócie nazwiemy go dla tego wywodu Motłochem.
    I byli inni-lepsi : wojsko,policja,nauczyciele, górnicy,sędziowie,prokuratorzy,rolnicy - którym Trybunał –dla żartu zwany konstytucyjnym/k/ - przyznał zupełnie inne prawa.
    A mieliśmy być równi w tej tuskowej demokracji . Jeżeli tutaj nie będzie po równo-czyli tak samo,
    to dalej będą „eksperci” szukać pieniędzy w Motłochu. Ciasnota ich poglądów ekspertów– aż dziwne że ich nie boli.
    Ustawę można zmienić w jeden dzień w Sejmie- pardon-w jedną noc – jak to Tusek zrobił.
    I zrobić tak-do dyskusji – 43 lata oZUSowane i 63 lata życia.

    Odpowiedz
  • Nie z nami te numery Bronek.(2015-05-25 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    Za to GaJOWy obiecał Polakom gruszki na wierzbie - 40 lat stażu pracy do emerytury.
    Na szczęście myśmy mu nie uwierzyli i nie zagłosowali na niego.

    Odpowiedz
  • Nie z nami te numery Bronek.(2015-05-25 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    Za to GaJOWy obiecał Polakom gruszki na wierzbie - 40 lat stażu pracy do emerytury.
    Na szczęście myśmy mu nie uwierzyli i nie zagłosowali na niego.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-05-25 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Słuchałem dziś tą wypowiedź zdziwienia:
    Spotkałem 22 maja o 6 rano po nocnej zmianie starego styranego pracownika który zameldował Mi, że ma 48lat pracy nie uwzględniając szkoły ---już od kilku lat powinien być na emeryturze która była by wyższa niż Jego obecny zarobek i czy Komorowski Mu to naprawi - nie tylko musi chodzić do pracy włócząc ledwo nogami ale w dodatku od kilu lat jest stratny znacznie finansowo.
    \” Stwierdził,że „gdybym miał głosować na Komorowskiego to wolał by sobie rękę uciąć !”

    Reprezentuje robotników którzy często są zatrudnieni od 15 r życia (umowy o prace dla małoletnich -nie mieli wakacji ani ferii -Ich całe wolne to urlop pracowniczy ) i reprezentuje wielu takich co mają dodatkowo oprócz długiego stażu pracy nadpracowane 1000 (dni - nie godzin ) w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych ( na blokach energetycznych w święta i niedziele-wigilie -sylwestry - na wszystkich zmianach -7dni w tygodniu -gdyż tak się pracowało za komuny i postkomuny na potrzeby energetyczne kraju) .
    Do tego dodajmy, że do 1998r mieli więcej niż 15 lat pracy liczone wg starej ustawy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych (nie dostali jednak prawa do emerytury pomostowej -cofnieto juz to na co zapracowali--gdyż na dzień wyznaczony w nowej Waszej ustawie nie mieli 25 lat pracy ogółem dlatego, że są młodsi od starszych którzy już są na tych emeryturach ,są młodsi ale bardziej spracowani.
    Słyszaleś może o tym ,że gdy Oni pracowali lub służyli w zasadniczej w wojsku -- Tusk „gdy mu zabrakło alkoholu ćpał w ówczesnych latach w spółdzielni Świetlik narkotyki” a potem już jako premier powiedział do Nich i o Nich „cieszcie się że mieliście prace”.!
    Pomogliście złodziejom POlitycznym ukraść takim ludziom nawet 7 lat z wieku emerytalnego ,jakim prawem ?

    Pamiętacie że ten sam premier „były Ćpun” ogłosił, ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Jak to jest że pierwszy Ćpun uciekł tam gdzie dają emerytury w 62r życia .

    Kim jest ten Komorowski który popierając to wszystko , tak wielu ludzi skazał na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury.

    .. Kim On jest: -szefem POlskiego obozu pracy w stylu Oświęcim?
    Codziennie spotykam ludzi którzy takich jak On przeklinają z nienawiścią!

    Powiedzą -no dobrze ale skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

    A przez Kogo to budowane zakłady wyprzedawał Tusk jak rodowe srebra i co zrobił z tą kasą?
    Dlaczego Ich POlityczny kolega Buzek który po 1997r rozdał 300000 górnikom – często pijakom (patrz portal "Dwa Grosze" tytuł -Uradowany Górnik) tzw 5 letnie urlopy górnicze-- ze wszelkimi przywilejami :(barbórka ,14stka ,socjal,węgiel,wczasy ,dniówki obliczane jak dołowe) i zaliczany do pracy dołowej a po nich emerytury górnicze nigdy przecież nie wypracowane - dlaczego Buzek nie jest zgłoszony do TS?. --Nie zagonił nawet podczas tego urlopu tych ludzi do zamiatania chodników tylko pierdzieli w domu w fotel .- jeszcze przedawnienie tego przestępstwa niegospodarności nie przeminęło.!!!
    (Sośnierz -były dyrektor Śląskiej Kasy Chorych był sądzony za dużo mniejszą niegospodarność ( nieumieszczenie reklamy na kartach/dyskietkach zdrowia)!.
    Rezydent Komorowski ogłosił kilka dni temu ,że po 37 latach pracy naród otrzyma 20%swojej ostatniej płacy jako emeryturę ,czym chciał usprawiedliwić swoja zgodę na POdwyższenie wieku emerytalnego. Czyt Google: „ Raport prezydenta obnaża wady reformy emerytalnej”--- Zapomniał tylko o tym ,że słuchają Go miliony młodych którzy po takiej informacji powiedzą: _ "to po kiego Nam w tym kraju uczciwie i legalnie pracować skoro Oni Nas okradną-wyjeżdżamy!! " Strzelił tym samym sobie ten gajowy przed wyborami w kolano a nam Polakom zafundował kolejną niewiarę w cokolwiek z władzy za co Komor już powinien być sądzony ( Kto sieje panikę-- KK) --więc młodzi pytają się :--po co płacić składki?.- i nie płacą ,wolą robotę na czarno i zapamietają tą lekcje od Ojców i od Komorowskiego bez względu na to Kto będzie rządził ,że wszystko mozna ukraść i SN na to pozwolił.
    Proszę Pamiętać --ludzie twierdzą ,”gdybym miał głosować na Komorowskiego to wolał by sobie rękę uciąć” - Ja wiem jedno-- jaki Prezydent taki zamach w Toruniu – a za „dupka „ nawet na stanowisku Prezydenta nikt sobie nie będzie życia marnował gdyż jako ludzie wierzący w Boga ufamy ,ze kiedyś temu głupcowi będziemy mogli opowiedzieć naszą krzywdę i zażądać Jego skórki.

    Odpowiedz
  • Strażnik Konstytucji ....(2015-05-25 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    W każdym razie wyborcy emeryci podziękowali Komorowskiemu za waloryzację kwotową emerytur w 2012 roku i złamanie Konstytucji przez strażnika Konstytucji ...

    Odpowiedz
  • Oraz bombkę niechoinkową.(2015-05-25 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    My generalicja III RP z wczesnymi emeryturami po 12.000,-zł.
    Też nie wyobrażamy sobie zmian.
    A z nami kombinuje , ten kulkę otrzymuje.

    Odpowiedz
  • vbbn(2015-05-25 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    Pani rzecznik,wszystko można zmienić co wielokrotnie pokazywała władza,nie licząc się z tzw prawami nabytymi to dlaczego tej ustawy nie można???

    Odpowiedz
  • XXX(2015-05-25 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    Do Pani Kidawy Błońskiej jeszcze nie dociera , iż szybkie uchwalenie tej zmiany może jeszcze skłonić do zastanowienia szerokich rzesz wyborców nad losem PO . Inaczej , spuszą PO tak samo jak Komorowskiego , zadufanego w sobie i nie rozumiejącego nastrojów społecznych . Nie wykorzystacie tej jednej z ostatnich swoich szans to PO zredukuje swoje wpływy do minimum , aż w końcu po wewnętrznych Waśniach i rozliczeniach zniknie ze sceny politycznej.TO WASZE BYC CZY NIE BYĆ .

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-05-25 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Lata nam to lekko ,
    Niczym grzywa końska ,
    Co tam sobie roi
    Ta głupawa , pardon , Kidawa-Brońska

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2015-05-25 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ta pani w zyciu nawet 15 minut tak na powaznie nie przepracowala! Proponuje ja i jej klike w celach edukacyjnych na przodek do kopalni wyslac - bardzo uswiadamiajace zajecie
    PS
    i tylko 1/3 obecnych zarobków!

    Odpowiedz
  • jak luksus to PO ochłapy reszta(2015-05-25 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Kidawa Błońska chyba chce zaistniec jako zła babajaga,bo co tu jest do niewyobrażenia?to,że ludzie w wieku po 60-tce mający ponad 45-letni staz zostali zmuszeni do zasiłków dla bezrobotnych,czy to,że tacy juz sa zwyczajnie zmęczeni życiem,że takich żaden pracodawca nie zatrudni,że sa schorowani i umieraja nie doczekając zasłużonej emerytury?to jest dla pani takie niewyobrażalne?Niech pani zacznie szykowac taczki bo juz mnie wnerwiła.Ubierac się u najlkepszych,miec własne fryzjerki,makijażystki,darmowe obiadki,kolacje ,samochody to pani bajka nie nasza!!!My chcemy jeszcze pozyc o własnych nogach.

    Odpowiedz
  • jola(2015-05-25 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    A czy Pani Kidawa Błońska wyobraża sobie :
    1) Cieślę w wieku 67 lat na dachu
    2) Pielęgniarkę w wieku 67-lat przy łóżku chorego itp.,itp.
    Za to Pani wyobraża sobie
    1)Policjanta na emeryturze w wieku 44 lat i to z emerturą cho ,cho,cho
    2) Pana sędziego z uposażeniem emerytalnym 15 000 zł
    3) Płatników ZUS ustawicznie dopłacających do KRUS
    4) Bandy uprzywilejowanych w tym posłów i senatorów na których ci najbiedniejsi tyrają .To sobie Pani Kidawa wyobraża.
    Pozdrawiam do jesiennych wyborów .

    Odpowiedz
  • DZIADEK-47 LAT PRACY -16 LAT WARUNKI SZKODLIWE -(2015-05-25 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    PANI KIDAWA WSTYDZIMY SIE ZA PANIO PO 1 - LUDZIE ZACZYNALI OD 1968ROKU.MIELI WTEDY PO 15 LAT.CHODZILI DO SZKOLY I MIELI 3 DNI SZKOLY-TRZY DNI PRAKTYKI.MAJO SWIADECTWA BO TO BYLY SZKOLY DLA PRACUJOCYCH. LUDZIE CI PRACOWALI DO ZAMKNIECIA ZAKLADOW W MOIM PRZYPADKU DO 15 STYCZNIA 2008 ROKU.TERAZ MAMY PO 62 LATA ,STARZE PO 47 LAT A NAWET WIECEJ. WTYM PRACA W SZKODLIWYCH I TRUJOCYCH SUBSTANCJACH.MY SIE NIE GODZIMY PRACOWAC DLUZEJ BO DO 2020 MIELI BYSMY PO 52 LATA PRACY.TO TUSK ZMIENIL NIECH ON NAPRAWJA.BO MOWIL ZE TYLKO DOTYCZY MLODYCH.

    Odpowiedz