Emerytury i renty wzrosną o 36 zł. Prezydent podpisał nowelizację

21.11.2014, 13:22; Aktualizacja: 21.11.2014, 13:39
złotówki-monety-pln-pieniądze

W ocenie Prezydenta, sama waloryzacja stanowi mechanizm zmianyźródło: ShutterStock

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, podała Kancelaria Prezydenta. Dzięki noweli nastąpi jednorazowa zmiana reguł waloryzacji, polegająca na połączeniu zasady procentowej z wprowadzeniem minimalnej kwoty podwyżki w wysokości 36 zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • ograniczyć najwyższe emerytury(2014-11-21 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli prezydent plunął biednym emerytom w twarz. Tutaj trzeba redukować administrację i ograniczać najwyższe emerytury. Bo nie powinno być tak że pracownik zarabia 1300 zł a emeryt 4500 zł.

    Odpowiedz
  • Homo lemingus v. debiliensis(2014-11-21 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury i renty wzrosną o 36 zł. Hurra! - To o całe 30 zł. wiecej, niż gdyby miały wzrosnąć o 4 zł.!!!

    Odpowiedz
  • dzięki ci(2014-11-21 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    o Wielki Osipie.

    Odpowiedz
  • Homo lemingus v. debiliensis(2014-11-21 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury i renty wzrosną o 36 zł. Hurra! - To o całe 30 zł. więcej, niż gdyby miały wzrosnąć o 6 zł.!!!

    Odpowiedz
  • j-agat(2014-11-21 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ale poszalejemy ?! "nasza" władza nam nie "żałuje"!/ sobie też !!!/

    Odpowiedz
  • ala(2014-11-21 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    HURA z tymi naszymi emeryturami biegiem popędzimy zamienić na EURO hura ale będzie emeryturka 240euro co na PREZYDENT

    Odpowiedz
  • recista.(2014-11-21 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    prezyden sra na biednych zawsze umial lawirowac jak tchurz taka jest polska rzadzana przez platforme... czekam jak lud wyjdzie na ulice...

    Odpowiedz
  • EWA(2014-11-21 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    ..."Zmiana ma charakter incydentalny ".. tak, jakby np. sejm postanowił, że utnie głowę połowie emerytów, ale "incydentalnie". W następnym roku już im nie utnie.

    Zlodzieje zawsze znajdą wymówkę. Zresztą, szkoda się wściekać - prawo w Polsce nie istnieje, tak samo, jak stosowanie art. 32 Konstytucji (zredukowanej do roli śmiecia). Że też aż połowie Polaków zechciało się pójść na wybory... dziwię się.

    Odpowiedz
  • młody27(2014-11-21 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszcie się, że macie emeryturę!
    Chcielibyście zaraz o 500 zł albo 700 zł wzrostu.
    Podejrzewam, że i tak znalazłby się ktoś kto będzie ciągle narzekał.
    Taki naród..

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945(2014-11-21 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do 'młody", koleżko powiedz to swoim rodzicom jak ich masz bo myślę że wychowałeś się w państwowym bidulu i tam byłeś karmiony i ubierany po prostu nie wiesz co piszesz, pomyśl że starsi ludzie w naszym kraju pracowali bardzo ciężko kraj był w gruzach i teraz ci ludzie otrzymują łaskawie średnio netto 1300 złociszy proszę nie mylić z szeroko pojętymi działaczami partyjnymi oraz z t/z emerytami struktur siłowych t/z Ubeków sędziów milicjantów kapusiów typu słynny 'bolek' i im podobnych ja się ciesze że jak już będziesz miał wiek emerytalny i otrzymasz w/g obecnych wyliczeń ok 800 złociszy to będziesz śpiewał bardzo cienko jak będziesz miał na to siłę i na wszelki wypadek dowiedz się co to jest za skrót MOPS, może ci się przyda. Napiszę ci jeszcze że ja przepracowałem ciężko w naszym rozkradanym kraju przez t/z styropian pięćdziesiąt lat.

    Odpowiedz
  • senior(2014-11-21 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle,oszukujecie ludzi,bo rencista z tzw trzecią grupą,dostanie guzik ,a nie 36zł.Kogo okradać,najlepiej najbiedniejszych.

    Odpowiedz
  • oszukiwany(2014-11-21 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Kłamstwo.

    Odpowiedz
  • Dorota(2014-11-21 16:21) Zgłoś naruszenie 00

    36 złotych... mój Boże...

    Odpowiedz
  • dziadek Franek(2014-11-21 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Może tak przy okazji politycy PO zawitają na obiad do emerytki i niech świat zobaczy jak żyje większość Polaków

    Odpowiedz
  • głosy z urn(2014-11-21 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    HAŃBA ZŁODZIEJE !!! Dla swoich płace, premie, nagrody po KILKASET TYSIĘCY złotych a dla emerytów netto 20 złotych ?! Z NASZYCH pieniędzy, z USKŁADANEGO przez KILKADZIESIAT lat pracy składek ?!
    I dlatego FAŁSZUJECIE wybory, bo EMERYCI i RENCISCI na WAS NIE głosują !!!

    Odpowiedz
  • też emerytka(2014-11-21 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci,
    nie zapominajcie, że jest 36 złotych brutto, czyli na rękę to około 27 zł

    Odpowiedz
  • mysz(2014-11-21 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    2012 rok waloryzacja incydentalna. 2014 rok waloryzacja incydentalna. Ciekawe po ilu incydentach cos przestaje być incydentalne a staje się normą?!

    Odpowiedz
  • KoLiber(2014-11-22 04:25) Zgłoś naruszenie 00

    WOW!

    Odpowiedz
  • bogu(2014-11-22 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem co emeryci zrobią z taką forsą ! Zaczną żyć jak krezusi ! Mogą nie udźwignąć i zacząć szaleć !

    Odpowiedz
  • ANDRZEJ -ROCZNIK 1953LAT PRACY SZKODLIWEJ PONAD 15(2014-11-22 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    PREZYDENT PODPISAL WYROK NA 67 LAT CO OSZUKAL TUSK BO JEGO WYPOWIEDZ NIE ZAPOMNE ZE DOTYCZY LUDZI MLODYCH.AZROBILI CO CHCIELI BEZ KONSULTACJI Z NARODEM.ZATO POWINNI ZAPLACIC. WTYM RZODZIE WIDAC HAMSTWO I TO NA KAZDYM KROKU.
    LUDZIE ZARABIAJO GROSZE I KIEDYS WYJDO NA ULICE CZY IM SIE PODOBA CZY NIE I ROZLICZO WSZYSTKICH JAK KIEDYSCZALUSZESKO.CHCE DOCZEKACTYCH DNI A MAM 67 LAT.NIGDY TAK NIE BYLEM UPOKORZONY JAK TERAZPRZEZ ZUS TO JEST PANSTWO W PANSTWIE .PREZES ZUSU ZNASZYCH JEZDZI PO SWIECIE I BALUJE.GDZIE JESTTAKI KRAJ CO NATO PREZYDENT POWIE NIECH MU PODPISZE NIECH WIECEJLUDZI OKRADAJO Z TYCHGROSZY CO DAJO.CI LUDZIE BYLI OKRADANI CALE SWOJE ZYCIE.

    Odpowiedz