Dziennie do systemu trafia około 100 tysięcy deklaracji o pozostawieniu składek w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Liczbę osób, które wybrały przekazywanie składek o OFE, przekroczyła 2 miliony 300 tysięcy osób.

Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Jacek Dziekan wyjaśnia, że do systemu informatycznego cały czas trafiają deklaracje wysłane przez przyszłych emerytów. Ostatnie dane pochodzą z piątkowego popołudnia. Wówczas na pozostawienie swoich składek w OFE zdecydowało się około 2 milionów 340 tysięcy osób.

W najbliższych dniach możemy dowiedzieć się ile osób zdecydowało się na dodatkową emeryturę z OFE. Przybliżone dane powinny być znane jeszcze przed połową sierpnia. Nie będą one uwzględniały tych, którzy błędnie uzupełnili formularz i wobec których trwa postępowanie wyjaśniające. Ostateczne dane będą znane w drugiej połowie sierpnia.
Do końca lipca przyszli emeryci mogli wybrać czy chcą pozostać w OFE. Kolejna możliwość wyboru już za dwa lata. Później specjalne okienko transferowe będzie otwierane raz na cztery lata.