Polaczkiewicz: Emerytury będą wynosić 40 procent płacy

28.03.2014, 13:40; Aktualizacja: 28.03.2014, 13:42

Dłuższa praca, ale niższa emerytura. Taka perspektywa czeka szczególnie młodych Polaków. Z danych GUS wynika, że w porównaniu do ubiegłego roku, pod koniec lutego 2014 roku mamy mniej emerytów i rencistów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Maciej PARTNERS(2014-05-18 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    Przypominam że emerytura jest tylko przywilejem a nie obowiązkiem państwa wobec obywatela. Tak orzekł Trybunał konstytucyjny 7 lutego 2006 roku.
    Emerytura w związku z tym nam się nie należy. Jeśli wierzycie w to że państwo zapewni wam utrzymanie pod koniec swego życia, róbcie dalej to co robicie, chodźcie do pracy oddawajcie 1/3 państwu za to że zarobiliście, żyjcie biednie i liczcie na godne życie emeryta. Ja nie wierze w "zapewnienia" rządowe. Sam dbam o swoją przyszłość. To zbyt ważny dla mnie temat aby pozostawić to ślepemu losowi i planom składkowym

    Odpowiedz
  • do XYZ(2014-04-01 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę przesadzasz, bo 1680zł wynagrodzenia brutto da 960zł brutto emerytury (emerytura minimalna) i nie widzę w tym nic niestosownego. A wiek emerytalny podniesiono po to, aby tych emerytur wyrównanych w górę do minimalnej było jak najmniej.

    Odpowiedz
  • XYZ(2014-04-01 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ważne czy 40% czy 60 % , albowiem jedna czy druga wartość przy wysokości większości naszych płac da nam w efekcie uprawnienia do emerytury niestety na poziomie w okolicy minimum socjalnego. A w takim przypadku państwo gwarantuje emerytom , świadczenie emerytalne nie niższe niż minimum socjalne. Kolejny wniosek to taki , że z uwagi na powyższe w przyszłości większość emerytów będzie pobierało takie same świadczenia , tj. na poziomie minimum socjalnego. Kolejny wniosek to taki , że te w/w osoby będą miały świadczenia emerytalne o tej samej wysokości niezależnie od tego , jak zróżnicowane między nimi płacili składki emerytalne. Tak więc mrzonka jest to , co chcą nam wmówić politycy , ż e wysokość emerytury zależeć będzie głównie od tego jak wysokie i jak długo będziemy płacili składki na emeryturę. Politycy nas oszukują , robią nam wodę z mózgu licząc na to , że CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI.

    Odpowiedz
  • qwerty(2014-04-01 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    Polaczkiewicz jest ekonomistą ? Oto dane o jego wykształceniu.
    Pan Andrzej Polaczkiewicz posiada wykształcenie wyższe - obronił pracę doktorską z zakresu teorii stosunków międzynarodowych.
    Wykształcenie:
    1974- 1978 Studia doktoranckie: Uniwersytet Warszawski
    1982- Doktorat z zakresu teorii stosunków międzynarodowych
    1970- 1974 Studia magisterskie: Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW
    1974- Magisterium z zakresu prawa konstytucyjnego
    Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/news/powolanie-nowego-czlonka-zarzadu,1214030?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
    Zatem - dalej wierzcie fałszywym prorokom i ich ideologicznym teoriom wyssanym z palca.

    Odpowiedz
  • do 9-tki(2014-04-01 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    A co, chcesz mu dopłacać ze swojego, skoro składek nawet na emeryturę minimalną nie uzbiera a bedzie ją tylko miał z uwagi na staż ubezpieczeniowy ? Taki empatyczny jestes ? No i nie 600zł, tylko 730zł, bo od 900zł brutto podatek + nfz wynosi niecałe 20% !

    Odpowiedz
  • Do 8ki(2014-04-01 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    No to pocieszyłeś...czyli będzie aż 600zł netto...

    No fakt między 400zł a 600zł to ogromna różnica... Taki to sobie pożyje...

    Odpowiedz
  • do 6 Polaczkiewicz oszukuje(2014-04-01 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Dla tych na smieciówkach, jeśli będą mieli ustawowy staż ubezpieczeniowy, będzie na dziś 900zł emerytury brutto (emerytura minimalna) a nie 400zł. NIE ZNASZ PRZEPISÓW, PISZESZ BZDURY !!!

    Odpowiedz
  • qwerty(2014-04-01 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Polaczkiewicz niby doktor a matematyki nie zna ? Policzmy, bo wychodzi 60% a nie 40% ! Założenia: wynagrodzenie np. 2000zł (nieważna wysokość), składka emerytalna 20% czyli 400zł/mc. Płacenie przez 45 lat składki w tej wysokości daje w przeliczeniu na 15 lat emerytury kwotę 1200zł/mc. To matematyka na poziomie 2kl. gimnazjum, panie doktorze, proporcja 400x45=1200x15. No i oczywiście 1200zł to jest 60% z 2000zł, zatem proszę oddać dyplom doktorancki i magisterski a nawet maturalny i świadectwo ukończenia gimnazjum !!!

    Odpowiedz
  • Polaczkiewicz ma rację....(2014-04-01 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dla "Polaczków" na śmieciówkach z 1 tys netto płacy...będzie raptem 400zł emerytury !!!...

    400zł na życie pod mostem jak znalazł...Czyli za 20 lat Polska stanie się krajem wynedzniałych staruchów !!!

    Odpowiedz
  • Państwo....(2014-03-29 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    ...to złodziej prawem chroniony.

    Odpowiedz
  • zacznijmy od parlamenyu i rządu kto tu oszukuje..(2014-03-29 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    według ustawodawcy życie bedzie trwało 100 lat i nasza emerytura liczona po nowemu zostanie podzielona przez 1200 miesiecy-dzisiaj przez 256 miesiecy i wychodzi za 45 lat płacenia składek 1700 pln.t.j 425 euro/śmiechu warte/ jak będzie podzielona ta suma przez 1200 miesięcy.Złodziejskie absurdy prawne...następny rząd będzie miał nie łatwe zadania po obecnym zakręcaniu prawnym pod dywan...Głupio i śmiesznie na oczach walczącej o ten lub podobny byt naszego sąsiada-ukrainy!!!

    Odpowiedz
  • Wg GUS w Łódzkiem średnia zycia męszczyzny(2014-03-28 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    to zaledwie 68 lat... tam w zasadzie składka emerytalna jest zbędna...

    Każdy z Nas w system emerytalny pompuje statystycznie 400 tys zł bez odsetek... Z odsetkami to prawie 1 milion zł.

    Od kazdego zakupu płaci 23%...Od kazdego dochodu ponad 20%.

    W tej skali oddaje sie Państwu Klika Milionów Zł...

    Odpowiedz
  • das(2014-03-28 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    40-45% to i tak niezle.
    Ja przewiduje ze to wszystko nie wytrzyma i *********

    Odpowiedz
  • Tuskoebus(2014-03-28 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    Jałmużny z ZUS i OFE będą wynosić 40% płacy w wieku 67 lat , za wyjątkiem moich uprzywilejowanych.
    Bo to Wy! musicie robić na nich aż do śmierci.

    Odpowiedz