Ministerstwo Pracy: Zmiany emerytalne dadzą w 2013 r. 0,6 mld zł oszczędności

14.02.2012, 20:26; Aktualizacja: 14.02.2012, 20:36

Podwyższenie i zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67. roku życia w 2013 r. da 0,6 mld zł oszczędności; w 2014 r. 2,4 mld zł, a w 2015 r. 5,5 mld zł - wynika z oceny skutków regulacji, załączonej do ustawy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • aaa(2012-04-16 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    nie sądze aby wszyscy dociągnęli do 67 roku życia, przecież ludzie też chorują, a wtedy co z nimi nie dostaną rent z tytułu niezdolności do pracy, o tym się nic nie mówi

    Odpowiedz
  • Oszczędności?(2012-02-15 23:12) Zgłoś naruszenie 00

    Blokowanie wypłat wypracowanych już świadczeń przez osoby z 40,45 stażem pracy nazywa się oszczędzaniem? To nic innego jak zwykła kradzież cudzej własności, za którą w normalnych warunkach podlega się karze.

    Odpowiedz
  • piotr(2012-02-15 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w tych wyliczeniach są uwzglednione oszczędności z powodu niedoczekania lub bardzo krótkiego okresu pobierania emertytury ?

    Odpowiedz
  • BOZENA(2012-02-15 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    CHCA ZARABIAC NA POLAKACH TYLKO DLA SWOICH AMBITNYCH POTRZEB. JEST TYLKO JEDNO TRWOZYC W PRAWO I LEWO PIENIEDZMI PODATNIKA. NA LOTY TUSKA , KOLOSALNE PREMIE DLA NICH I DLA KOLESIOW I TU JEST CALY SEK, A W SEKU DZIURA. POLITYCY TO DLA MNIE SA DARMOZJADAMI I NIE UCZCIWI. RZADZACE DLA POLAKOW TO TAKI JEST DOBRY KASEK JAK DLA LWA UPOLOWAC ZWIERZYNE. TYLE ZNACZYMY DLA RZADU.

    Odpowiedz
  • zxcv(2012-02-15 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    wybraliście PO to morda w kubeł .

    Odpowiedz
  • Przedemeryt z 47-letnim stażem pracy(2012-02-15 07:17) Zgłoś naruszenie 00

    Z budżetu panstwa codziennie wyparowują miliony ,i nikt ich nie szuka !
    - wyłudzenia z Vat !
    - niewyjasnione afery !
    -nagrody za najdroższe stadiony świata !
    - rozpasana administracja do granic wytrzymałosci !
    -układy ,układziki i tak mozna wymieniać bez konca . Prezentowane wyżej skuktki to tylko wierzchołek góry lodowej uprawianej polityki, za którą zapłacą następne pokolenia. Wmawiając obywatelowi z 35-45-letnimi okresami składkowymi wydłużanie wieku emerytalnego to czysta kradzież !
    Bo na wczesniejsze emerytury po 15-20-latach pracy wydaje Pan miliardy -które trzeba ukraść ! Bo nie ma zgody na dalsze utrzmywanie "ŚWIĘTYCH KRÓW "

    Odpowiedz
  • HIHI(2012-02-15 06:21) Zgłoś naruszenie 00

    ala 58 i qwert 123 mają rację...co to za oszczędności...wystarczy tylko na 10 premii...np dla super-Bobów-budowniczych...

    Odpowiedz
  • qwert123(2012-02-14 23:17) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Jacku Rostowski - oszczędności skromne, a niż demograficzny zostanie nałożóny na inny niż demograficzny. (Bo rodziny nie będą tu pracować - lecz w Angli, Niemczech - Gdzie sprzątaczka ma 800-1000 EURO netto oficjalnie). A od urzędnika do produkcyjego pracownika w Polsce (mówie o mrówce urzędniku i pracowniku, a nie ogenerale) mają 2500 złnetto czyli 625 euro. I o czym tu mowa - kto Pana uczył ekonomii. Pewnie nie obrażając "Afrykanin"

    Odpowiedz
  • ala58(2012-02-14 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    Dadzą oszczędności? Chyba rozdadzą w postaci bajońskich premii i odpraw
    dla swoich przydupasów. Szef Tusk o niczym biedaczek nie wie bo poszedł, jak to mówią w kabarecie "charatnąć w gałę".

    Odpowiedz