Projekt zmian w ustawie emerytalnej mundurowych - w konsultacjach

10.01.2012, 17:55; Aktualizacja: 10.01.2012, 19:10

Po 55. roku życia funkcjonariusze m.in. policji i żołnierze będą mogli przejść na emeryturę, pod warunkiem, że przepracowali co najmniej 25 lat - zakłada projekt noweli ustawy emerytalnej służb mundurowych. We wtorek MSW skierowało dokument do konsultacji społecznych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Kajazula(2012-01-10 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    "Prawo do zakończenia aktywności zawodowej po 15 latach pracy..."
    SŁUŻBY a nie pracy !!!
    Jeżeli ktoś nie widzi różnicy w pełnieniu służby od 8 (albo i mniej) godzin pracy, to niech nie zabiera głosu w tym temacie.
    Za całodobową dyspozycyjność, za narażanie zdrowia i życia podczas pełnienia służby, w każdym cywilizowanym kraju funkcjonariusze i żołnierze posiadają godne uposażenie i prawo do wcześniejszej emerytury.
    Kto po wejściu w życie tych zmian zechce w Polsce włożyć mundur ?

    Odpowiedz
  • kripo(2012-01-11 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    Projekt przewiduje,że wysokość emerytury będzie naliczana z trzech wybranych przez funkcjonariusz/żołnierza lat,wysokości dodatku oraz nagród rocznych ! Proszę mi wskazać komendanta/naczelnika,który bedzie nagradzał,podnosił dotatek tak,aby odchodzący miał przyzwoitą emeryturę ?!Prawdopodobnie będzie to dot.tylko "ZASŁUŻONYCH SWOJAKÓW" ...

    Odpowiedz
  • lolek, a może bolek(2012-01-11 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    nie widzę informacji autora artykułu nt. wartości procentowej nowej emerytury, a może będzie to 100% średniej z 3 lat?...

    Odpowiedz
  • oszczędności...(2012-01-11 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    a czy ktoś policzył jakie oszczędności przyniesie: rozwiązanie senatu, ograniczenie liczby posłów do góra 200, zlikwidowanie dotacji dla partii politycznych, zlikwidowanie ulg dla przedsiębiorców, którzy i tak oszukują na podatkach ,zus-ie, płacą najmniej jak się da, a jeżeli więcej to poza fiskusem, itd, itp?, ograniczenie wydatków na kancelarię sejmu, rządu, prezydenta... czy kryzys i oszczędności dotyczą tylko przeciętnego "kowalskiego"?!!!

    Odpowiedz
  • Tytus(2012-01-12 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    A może trzeba by było przyjrzeć się przywilejom posłów i senatorów? Tam też można zrobić oszczędności.

    Odpowiedz
  • gosc(2012-01-12 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Niedobrze mi się robi jak czytam mundurowych, którzy wypisuję te slogany o narażaniu zdrowia i życia.
    Mam sąsiada policjanta i coś na ten temat wiem.
    Nie może być tak, że mundurowi mają iść na emeryturę po 25 latach służby i mają mieć 60 średniej pensji liczonej z ostatnich 3 lat.
    Dlaczego ja mam pracować do 67 roku życia, płacić składki, pracować 2 razy dłużej i mieć dwa razy niższą emeryturę?
    Z tego co wiem, w Niemczech policjancj nie mają takich przywilejów - pozostałości po PRL.

    Odpowiedz
  • nikt(2012-01-14 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    do gosc : dlaczego nie wstąpisz do policji. nie masz pojęcia a zabierasz głos, jakie 2 razy dłużej ?? co ty gadasz. A czy byłeś z sąsiadem w jego pracy ?A czy w pracy musisz szarpać się z przestępcami, czy rzucają w ciebie kamieniami i sztachetami czy musicz oglądać trupy czy powiadamiasz matki że ich syn zginął czy strzelają do ciebie ??? Jeżeli tak to zmień pracę a jeżeli nie to siedź cicho tumanie bo o niczym nie masz pojęcia.

    Odpowiedz
  • emeryt(2012-01-14 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do gościa; Jeżeli nie pracowałeś w słuzbach mundurowych to nie zabieraj głosu, nie znasz realiów słuzby. Policjant odchodzący po 30 latach to wrak psychiczny człowieka i czy to jest tak dużo 75% za stracone zdrowie???

    Odpowiedz
  • mala(2012-02-02 23:00) Zgłoś naruszenie 00

    zawsze dużo do powiedzenia maja ci co nie maja zielonego pojęcia o pracy w Policji , a przecież nikt im nie bronił się przyjąć do służby. Ale w buzi to są mocni, a najwięcej krzyczą zawsze ci co maja coś za uszami i dlatego Policja im nie pasi.

    Odpowiedz