Emerytury: Mundurowi popracują o 10 lat dłużej

autor: Bożena Wiktorowska09.01.2012, 07:26; Aktualizacja: 09.01.2012, 14:42

Po osiągnięciu 55. roku życia policjanci i żołnierze zawodowi będą mogli zakończyć służbę pod warunkiem, że przepracowali co najmniej 25 lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (158)

  • LOLO(2012-01-12 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    Policjanci to najgorszy zawód i powinni być traktowani inaczej LEPIEJ !!!

    Odpowiedz
  • jan(2012-01-10 21:58) Zgłoś naruszenie 00

    do 122 nie tylko mundurowi są kiepsko wynagradzani inne grupy zawodowe (z wyjątkiem lekarzy) też a takich przywilejów nie mają

    Odpowiedz
  • Policjant(2012-01-10 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    Podatnik, zycze Ci zeby 65 letni policjant gonil pieszo sprawce kradziezy Twojego mienia.

    Odpowiedz
  • Gebels(2012-01-11 03:09) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety struktura policji nie jest przygotowana na takie zmiany. Gdyby każdy funkcjonariusz chronologicznie przechodził etapy służby np na początku ulica, później coś bardziej spokojnego, aż na koniec biurko to rozumiem. Niestety w obecnym systemie służby pojawia się problem. Czyli zakładając teoretycznie będziemy mieli policjantów dziadków na ulicach. Przed reformą idącą w tym kierunku należałoby przeprowadzić reformę struktur.

    Odpowiedz
  • M.J.(2012-01-11 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do Słuchacza/post 120/: WSZYSCY PRACOBIORCY W POLSCE SĄ NAJSŁABIEJ UPOSAŻENI W EUROPIE, ALE NIE MAJĄ ŻADNYCH PRZYWILEJÓW! nASZ "ŚWIETNY" RZĄD PLANUJE PODNIESIENIE WIEKU EMERYTALNEGO DLA KOBIET DO 67 LAT I TO WAM JAKOŚ NIE PRZESZKADZA. I to nie dla kobiet, które dopiero zaczną pracować, ale już dla tych, które mają obecnie 40 lat i często 20 składkowych lat pracy! "Cywile" ze swoich poborów płacą przymusowo składki do FUS, a ich emerytury, po 40-50 latach pracy, NIE PRZEKROCZĄ 40% ICH ŚREDNICH ZAROBKÓW! Dlaczego uważasz, że ci podatnicy, powinni "fundować" Wam emerytury, które są dwukrotnie większe niż emerytury cywilne i do tego jeszcze są wypłacane dwa razy dłużej? Czy nie zdajesz sobie sprawy z tego, że na te pieniądze pracują głównie "starsze Panie", które kiedy przejdą na swoje emerytury/ na które odłożyły w FUS/ muszą wybierać; lekarstwo, czy bułka?" WSTYD!

    Odpowiedz
  • cosnek(2012-01-11 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też coś wtrącę od siebie. Zapraszam wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi tej" zaszczytnej" służby. Przepracowałem jak do tej pory ponad 21 lat więc coś o tym wiem. Wielu z moich znajomych słysząc, że pracuję w nocy , w świątki, piątki i niedzielę za które to nie płaci się nic więcej. To jest służba a nie praca i nie wiadomo jak będzie się pracowało np. następnego dnia. To prawda każdy z nas ślubował ale zawsze pozostaje to ale...

    Odpowiedz
  • xxx(2012-01-11 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma co tłumaczyć debilom rzeczy których i tak nie zrozumieją, każdy miał wybór, więc teraz nie zazdrościć, bo naprawdę nie ma czego. Zarabiają dobrze tak ja wszędzie ludzie na wyższych stołkach. Zwykły funkcjonariusz z podziału bojowego czy prewencja zarobek na poziomie normalnych wypłat 70 % społeczeństwa. A dla trepów którzy liczyć nie umieją 55+20=75 a nie 67 - pewnie dlatego nie pracujesz w służbach mundurowych.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • ZENEK(2012-01-09 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    a tak było przed wojną w biednym państwie Polskim isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19240060046&type=2

    Odpowiedz
  • ala(2012-01-12 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nie jak wszyscy do 67 lat ? Przeciez oni nie wykonuja pracy fizycznej tylko siedzą na stolkach albo jeżdzą sobie samochodami

    Odpowiedz
  • obojętny(2012-01-14 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Kazik dlaczego nie poszedłeś do pracy w policji. W wieku 34 lat miałbyś emeryturę i zwiedzał świat (za nią), a może jesteś niedojdą i nie zostałeś przyjęty dlatego ci żal d... ściska. ?!? :)

    Odpowiedz
  • Kazik(2012-01-12 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    do policjanta post 124
    a co w policji będą tylko 65 letni policjanci - chyba nie , więc ci młodsi nich gonią jak piszesz złodziei a ci starsi niech wykonują inną pracę np. taką przy biurku typu przyjmowanie zgłoszeń, szkolenia itd. A poza tym praca policjanta w Polsce chyba niewiele sie różni od pracy policjanta w Austrii, Hiszpanii, Holandii i wielu innych krajach UE - a tam policjanci pracują do 65 lat. Czy to oznacza , że w ww krajach złodzieje wolniej biegają czy może 65 letni policjanci szybciej biegają???

    Odpowiedz
  • cosnek(2012-01-12 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    Oni nie jeżdżą sobie matołku tylko coś robią i to nie dla siebie. Owszem siedzący na wysokich stołkach może i mogliby tyrać nawet do 70-tki ale nie ci na ulicy czy nawet ci za biurkami. Po drugie to oni nie siedzą za biurkiem cał8 czy 12 godzin bo by chyba zwariowali. A tak na marginesie to zapraszam np.do Komisariatu do okienka gdzie przychodzą interesanci - już po godzinie idzie dostać ********** bez urazy ) albo jedź na oględziny np. samobójstwa gościa który rzucił się pod pociąg. Zdrówka. Coś wiem o tym. Tu chodzi o psychikę kolego. Ja przerobiłem 22 lata i nie odchodzę a po 15 latach to odchodzi jeden na 1000.

    Odpowiedz
  • 543(2012-01-13 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do Marka poz 10.A jak jesteście emerytami i pracujecie jako ochraniarze i zabezpieczacie imprezy to jest ok więc o co tu chodzi i nie pisz głupot tylko powiedz że chodzi o kasę bo jak jesteście na emeryturze to i psycha jest ok cudownie uzdrowieni.Znam przykład że gdy był mundurowym to zwolniono ze względu na psychikę bo mu siadła całkowicie a będąc na emeryturze został nauczycielem i wychowawcą w szkole cudownie uzdrowiony i jak tu nie wierzyć w cuda.I tylko głupi nie odchodzi jak ma już jakieś zabezpieczenie to są słowa mundurowych a na emeryturze zawsze sobie dorobi bo szybciej go przyjmą niż innego bez emerytury lub renty.

    Odpowiedz
  • Cytat z dzisiejszej prasy(2012-01-13 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Rynek pracy zmusza nas do szukania zajęcia w policji, mówią absolwenci wyższych uczelni. Tego rodzaju praca daje możliwość sprawdzenia się i awansu. Przede wszystkim jednak zapewnia stabilizację, bo młodzi chcą zaciągać kredyty mieszkaniowe.
    Pół tysiąca osób stanęło w Gdańsku o świcie w kolejce po pracę w policji, donosi "Gazeta Wyborcza". Większość ma wyższe wykształcenie. Czekający blokowali chodnik, a porządku pilnował radiowóz.
    - Wielu z nich odejdzie na kursie przygotowawczym albo na początku służby, twierdzi Antoni Duda, szef NSZZ Policjantów. To nic atrakcyjnego pracować na zmiany za niewielkie wynagrodzenie. Jeszcze zobaczą, jak będzie ciężko. A dlaczego oni stoją w tych kolejkach? Bo to ostatni rok, w którym obowiązują stare zasady przechodzenia na emeryturę (już po 15 latach służby). Później tylu chętnych już nie będzie, ocenia Duda.
    Tak że nie martwcie się że nikt nie będzie służył chociaż jeden pisze prawdę a co będzie póżniej tego nie wie nikt .Tak ciężko a taki tłok.

    Odpowiedz
  • Policjant-Emeryt(2012-01-13 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    pracuję 20 lat w Policji i szanuję wszystkich pracujących obywateli/ rolników , robotników , urzędników , mundurowych , nauczycieli itp./ Uprzedzony jestem niestety do polityków i dziennikarzy. Ci pierwsi przez kilkadziesiąt lat od upadku komunizmu w Kraju nie potrafią zapewnić odpowiedniego bytu uczciwym ciężko pracującym obywatelom / sobie windują wynagrodzenia , przywileje itp./ uchwalają nowe ustawy które są bublami w chwili ich projektowania i ciągle są zmieniane przez nowe rządy naszym kosztem , zaś dziennikarze , media wykorzystują całe to zamieszanie po to by nam uczciwie pracującym robić " wodę na młyn " .Po 20 latach postanawiam zmienić swoje życie i za kilka dni odchodzę na emeryturę . Postępuję tak dlatego , że mam dwójkę dzieci którym muszę zapewnić wykształcenie i pomoc w starcie w dorosłe życie. Z pensji szeregowego policjanta nie jestem tego w stanie zrobić i wspólnie z żoną postanowiliśmy otworzyć własną działalność. Po 20 latach służby w policji jestem pewien tylko jednego " nie polecam tej pracy i nie chcę aby moje dzieci poszły w ślady ojca" , tylko ja / oraz inni szeregowi mundurowi / wiem przez co można przejść w służbie i jakie jest za to podziękowanie. Nie kłóćmy się i nie osądzajmy.Pracujemy dla siebie i mamy wolny wybór.

    Odpowiedz
  • ola(2012-01-14 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    No i dobrze. Jak ja muszę pracować przez tyle lat, to dlaczego oni mają mieć inaczej? Nie pozostaje nic innego jak tylko co miesiąc część pensji na lokaty do getina wkładać. Inaczej z oszczędnościami będzie krucho.

    Odpowiedz
  • Kazik(2012-01-14 16:12) Zgłoś naruszenie 00

    do 138 prymitywny chamie - twoje wypowiedzi upoważniają mnie do zniżenia się do twojego poziomu i posługiwania sie językiem, który rozumiesz - my, cywilni pracownicy nie chcemy pracować na młodych byków, którzy przechodzą na emerytury po 15 latach pracy (mając 34 lata) podczas, gdy my mamy prawo do emerytury po 40 latach -a często po 50 latach pracy czyli musimy pracować dłużej niż 3 pokolenia mundurowych,
    - odnośnie wynagrodzenia to cywilnym płacom też daleko do tych z UE (z wyjątkiem lekarzy),
    - pomimo, że pracujecie 1/4 tego co cywilni pracownicy to macie o 100 % albo i więcej wyższe emerytury czy renty,
    - chorobowe macie płacone 100% gdy cywilni pracownicy tylko 80%

    Odpowiedz
  • skowron(2012-01-10 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    dotyczy wypowiedzi Podatnika i Gościa i mm .
    Wylewanie swoich frustracji związanych ze swoim miejscem i pozycją w społeczeństwie jest powszechne dla takich jednostek. Jeszcze jedno Podatniku ja tez sobie nie życzę abyś płacił cokolwiek w tym kraju wyjedź na farmę do Holandii lub naprawiać krany w UK nam tutaj w kraju potrzeba mądrych i wykształconych obywateli. Demagogie komunistyczną jedź uprawiać na wschód.

    Odpowiedz
  • tiyo(2012-01-10 01:39) Zgłoś naruszenie 00

    15 lat słuzby 2600 na ręke 3 pobyty w szpitalach łuk brwiowy rozwalony ze dwa razy głowa raz przestrzelona lewa ręka zapraszam do policji

    Odpowiedz
  • PRACOWNIK(2012-01-09 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    To skandal!!!A gdzie równouprawnienie???Ja pracuję w chemii i co???

    Odpowiedz