Emerytury: Mundurowi popracują o 10 lat dłużej

autor: Bożena Wiktorowska09.01.2012, 07:26; Aktualizacja: 09.01.2012, 14:42

Po osiągnięciu 55. roku życia policjanci i żołnierze zawodowi będą mogli zakończyć służbę pod warunkiem, że przepracowali co najmniej 25 lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (158)

  • przeciwny(2012-01-09 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    Witam !
    Dobry pomysł-od przyszłego roku wszyscy (prawie wszyscy )idziemy w kamasze (do mundurówki ).Wszyscy będziemy zadowoleni.Czy będzie dobrze wtedy?.Odpowiedz ty który piszesz,że trzeba było... .Przecież to naiwne rozumowanie ,twierdzenie,obrona argumentów.

    Odpowiedz
  • glina(2012-01-09 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    ...do "ja"..jakbyś siedział w tej firmie to widziałbyś, że ci zza biurka to albo już mają lata wypracowane,kiedy ty ssałeś smoka i na księdza zorro wołałeś, albo,ze wśród nich są też i tacy co do dzisiaj znają smak ulicy, ale ty nie musisz o tym wiedzieć, to jest właśnie bolączka tej firmy, jeden zazdrosny o drugiego, szacun pry, kry i ligika ;-DD

    Odpowiedz
  • aspirant_prawie_emeryt(2012-01-09 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    do PODATNIKA - mam gdzieś co sobie życzysz a co nie. Trza było wstąpić do policji za młodego a nie machać reklamówką pod sklepem jako nierób. A twój glos NIEROBA nic nie zmieni

    Odpowiedz
  • do MM(2012-01-09 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    a wiesz ile razy w miesiącu strażak idzie do pracy, jak nie to sobie oblicz, 168 godzin przez służbę 24h ??? a ile razy podczas tej służby jedzie na akcję a ile godzin legalnie prześpi??? ile ma emerytury???

    Odpowiedz
  • miśiek(2012-01-09 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    Przepracowałem 15 lat w cywilu i wiem co to znaczy cięzka praca. Od 5 lat jestem policjantem i wiem ,że to nie to samo co praca w cywilu , bo codziennie idąc do pracy żegnam się z żoną ,a ona jak mam nockę , nie spi całą noc ze strach. Naprzykład wczoraj mialem pościg za naćpanym małolatem który uciekał samochodem próbując zepchnąć mnie z drogi .Dopadłem go ale musiałem wybić szybę w samochodzie,żeby go wyciągnąć. Było trochę szarpaniny po której zauważyłem że ćpun i ja mamy poranione ręce odłamkami szkła więc miałem kontakt z jego krwią. Teraz jestem obsrany ,bo jutro ide sie się zbadać czy czegoś nie złapałem .

    Odpowiedz
  • NIEŚMIERTELNY(2012-01-09 21:58) Zgłoś naruszenie 00

    kto wam k... zabrania wstąpić do służb mundurowych najlepiej sapać a co drugiemu do pracy to się chodzić nie chce ale narzekać to potrafi ja pracowałem 15 lat w cywilu i pracuję 8 lat w mundurze użeram się pewnie z niejednym co te brednie wypisują i będę pracował nie 15 lat tylko tyle ile mi zdrowie pozwoli szkoda że nasze społeczeństwo to tylko narzekać potrafi. Funkcjonariusz jest wielki bo jest po prostu nieśmiertelny!!! POZDRAWIAM

    Odpowiedz
  • Dominik(2012-01-09 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    wiele osób wypowiada sie na temat praw emerytalnych słóżb mundurowych pomimo tego,że praktycznie nic o tej służbie nie wiedzą. Przepracowałem 9 lat w zwykłej pracy, której wykonywanie reguluje kodeks pracy i przeszło 20 lat w służbie policji.Wszyscy moi znajomi wiedzą, że tej służby nie polecam nikomu-pomimo, jak się niektórym wydaje samym profitom z tego tutułu. Każdemu znajmoemu, któremu dobrze życzę odradzam tą służbę -bo nie warto marnować swojego życia i poświęcać rodziny dla ideologi w kraju, który i tak tego nigdy nie doceni. Możecie mi wierzyć, że mam już wielu takich znajomych którzy dziękują mi za to, że odradziłem im tą służbę, przynajmniej do czegoś konkretnego w życiu zaczynają dochodzić. Żeby wypowiadać się na jakiś temat trzeba mieć o nim jakiekolwiek pojęcie !!! Duże zmiany w systenie emertalnym tych służb tylko utwierdzaj mnie w tym, że do służby będą przychodzić coraz mniej wrtościowi ludzie ...-i Tym wszystkim, którzy życza sobie "spraiwiedliwości społecznej" nie chciałbym życzyć aby w sytuacji gdy zostaną napadnięci, obrabowani, zgwałceni, gdy bandyci uprowadzą im dziscko, aby pomocy udzilelili im właśnie tacy "coraz bardziej wartoścowi fukcjonariusze", którzy w wieku 50 lat powiedzą im, że za 2 tys. nie będą narażać swojego spokojnego życia...Ps zpomnałem, że po 15 latach mogłem przejść na emke!!! hymmm jak 98% innych tego nie zrobiłem -czy ja jestem jeszcze normalny??? -wszyscy "sprawiedliwi" pewnie już byliby na emeryturze!!!

    Odpowiedz
  • OBSERWATOR(2012-01-09 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    CO WAM PRZESZKADZA PRZYJĄĆ SIE DO POLICJI, ZAPRASZAMY, ZOBACZYMY JAK DŁUGO POCIĄGNIECIE :)

    Odpowiedz
  • mm(2012-01-09 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    to ja zapraszam na służbę osoby których bulwersuje fakt wcześniejszego przejścia na emeryturę. pytanie, czy ktoś wiózł w aucie osobę która ma hiv lub żółtaczkę i siedział na jednym fotelu z takim i do tego z ranami krwawiącymi. no chyba nie.ja wiem ze każdy wybiera zawód jaki chce ale na ciepłym stołeczku tego nie odczujesz

    Odpowiedz
  • sedzia DRED(2012-01-09 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    APELUJE do WSZYSTKICH DEBILI!!! z tego forum DOBRZE I POWOLI przeczytajcie POST-- 23 gostka 007 a potem piszcie o innych zawodach /BUDOWLANIEC I INNE/ i równouprawnieniu BARANY !!! święta racja ale co z tego jak ten ciemnogród i tak tego nie zrozumie...I PLUJĄ JADEM !!~!

    Odpowiedz
  • Emeryt niemundurowy(2012-01-09 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 49: Mać z IP: 84.205.184.* (2012-01-09 19:19) i
    do 50: szczota z IP: 83.22.248.* (2012-01-09 19:21)
    Myślałem, że coś mądrego mi odpowiecie, ale okazuje się że jednak opinia publiczna się nie myli. Mądrzycie się i macie się za nie wiadomo kogo, a NIE ZNACIE JĘZYKA POLSKIEGO! Takie z Was BURAKI! Potwierdza się, że NIE POTRAFICIE MYŚLEĆ. Jeden kiedyś taki mundurowy powiedział: "Ja nie myślę, ja jestem policjantem". No i niechcący powiedział prawdę. I jak Wam nie pasuje, bo nawet nie wiecie jak się do ludzi odnosić, to DO ŁOPATY, a nie robić sobie PUBLICZNIE wstydu wobec wszystkich Polaków! Jesteście TCHÓRZE, bo silni jesteście tylko jako tajniaki i to co najmniej jak jest Was trzech. I NIC NIE ROZUMIECIE - a to specjalnie do szczoty - nie zrozumiałeś tego o służbie i pewnie już nie zrozumiesz, bo drugi raz nie będę tłumaczył. Musisz iść do szkoły dla niedorozwiniętych.

    A ten co zrozumiał to: 60: Zwyczajny Policjant z IP: 94.246.153.* i takiemu należą się słowa uznania.
    Słowa uznania także dla: 65: miśiek z IP: 176.97.49.*
    Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • podatnik i sympatyk(2012-01-09 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram że tzw. biurkowcy niech robią dłużej a i tak pewnie zarabiają więcej niż ten co na drodze czy na misji. Ale ci na górze nie patrzą pod tym kontem tylko wszystkich biorą do jednego worka , a ludzie mają rację ze się burzą że to jest w ten sposób brane pod uwagę. Ja bym nie chciał na służbie, misji czy akcji gaśniczej oglądać dziadków , którzy mają po 50-siąt czy 60-siąt lat bo będziemy musieli albo sami sobie radzić lub ratować tych dziadków- oczywiście dziadki co do ratowania życia ludzkiego w/w przypadkach. Popieram 25 lat służby ale wiek 45 nie więcej dla tych z pierwszej lini. Reszta niech przekłada papierki czy pije kawę normalnie jak zusowcy.

    Odpowiedz
  • magister(2012-01-09 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    Od trzech lat jestem na zasłużonej emeryturze chciałbym aby Ci co piszą negatywnie na temat naszych śmiesznych już przywilejów przepracowali 1 rok w Policji i dopiero zabierali głos na temat naszych wcześniejszych odejść na emeryturę. Brak urlopów w okresie letnim lipiec, sierpień praca w okresie świąt - dwa dni z rzędu, zabezpieczenie meczy piłkarskich, wyjazdy z kibicami, służba po 12 czy 20 godzin, stany podwyższonej gotowości z okazji wizyt państwowych , kilka dni poza domem. I to co najważniejsze zarobki bardzo śmieszne. W cywilu w chwili obecnej z moim wykształceniem zarabiam dwa razy tyle. Szacunek dla tych , którzy w chwili obecnej chcą dalej pracować w tym syfie...

    Odpowiedz
  • brak słów(2012-01-09 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    do gosc to idz matole zapierd*** za te pieniądze i użeraj się z ludzmi !!! wtedy moze coś do ciebie dotrze...

    Odpowiedz
  • zajrzyj do mojej głowy wszystko zrozumiesz(2012-01-09 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    Czytam te posty i jestem juz w 100 procentach przekonany ,że ktoś kto nie liznął tego słodkiego niebieskiego nektatru nie wie co mówi.
    Do kolegów po fachu powiem że też nie ułatwiają ludziom zrozumienia tej sytuacji dzieląc ludzi na tych zza biurka i tych " na froncie".
    Ciekaw jestem czy ktoś z oponentów zastanowił się dlaczego prokurator i sędzia mają takie pensje i przywileje... Na chłopski rozum jak ci obrobia ogródek gdzie idziesz zgłlosić do pismaka policjanta ,który przerabia makulature aby prokurator i sędzia przeczytał i podbił pieczątką ( różnice wynagrodzęń policjant -prokurator ok 250 procent).
    POlicja =STRES-STRES _-i jeszcze raz stres .
    Walka z kibolem stres
    Interwencja stres
    Statystyczne oczekiwania KGP Stres
    Konsekwencje karne bo zapomniałeś coś napisać a prokurator majać czas dostrzegł to - stres
    2 nawalonych małolatów i 10000 oburzonych krecących interwencje na komórce stres
    Prawda jest taka że policjant mało kiedy napracuje się fizycznie ale za to w głowie ba bajzel. Proponuje pogadać z psychologami jaki to ma na człowieka wpływ.
    I podkreslam że policjant ma taką samą pensję czy pracuje 40 godz tygod czy 100 , czy w dzień czy w nocy wiec nie jest to taki miód.

    Odpowiedz
  • zajrzyj do mojej głowy wszystko zrozumiesz(2012-01-09 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    Czytam te posty i jestem juz w 100 procentach przekonany ,że ktoś kto nie liznął tego słodkiego niebieskiego nektatru nie wie co mówi.
    Do kolegów po fachu powiem że też nie ułatwiają ludziom zrozumienia tej sytuacji dzieląc ludzi na tych zza biurka i tych " na froncie".
    Ciekaw jestem czy ktoś z oponentów zastanowił się dlaczego prokurator i sędzia mają takie pensje i przywileje... Na chłopski rozum jak ci obrobia ogródek gdzie idziesz zgłlosić do pismaka policjanta ,który przerabia makulature aby prokurator i sędzia przeczytał i podbił pieczątką ( różnice wynagrodzęń policjant -prokurator ok 250 procent).
    POlicja =STRES-STRES _-i jeszcze raz stres .
    Walka z kibolem stres
    Interwencja stres
    Statystyczne oczekiwania KGP Stres
    Konsekwencje karne bo zapomniałeś coś napisać a prokurator majać czas dostrzegł to - stres
    2 nawalonych małolatów i 10000 oburzonych krecących interwencje na komórce stres
    Prawda jest taka że policjant mało kiedy napracuje się fizycznie ale za to w głowie ba bajzel. Proponuje pogadać z psychologami jaki to ma na człowieka wpływ.
    I podkreslam że policjant ma taką samą pensję czy pracuje 40 godz tygod czy 100 , czy w dzień czy w nocy wiec nie jest to taki miód.

    Odpowiedz
  • tosemja(2012-01-09 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    na zdjeciu sa polscy STRAŻACY !!! a nie wojaki heheh co za ludziska mundórów nie rozróżniaja :DDDD żenadaaaaaaa jak i pomysł nowych mundurówek

    Odpowiedz
  • policjant(2012-01-10 00:13) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy internauci, SŁUŻBA to nie PRACA. W każdej szanującej się szkole wyższej z kierunkiem administracji publicznej, na zajęciach poświęconych "pragamtykom zatrudnienia" szczegółowo omawiana jest różnica pomiędzy zatrudnieniem na umowie o pracę (pragmatyka pracy) a wstąpieniem do służby (pragmatyka służby), i co najważniejsze dlaczego wypracowano takie coś jak służba. To nie jest pomysł "z powietrza" tylko rozwiązanie wypracowane prawie od 100 lat przez praktykę w wielu rozwijających się krajach. Pierwszą oraz zasadniczą rzeczą w służbie jest obowiązek narażania życia, bezwzględnego wykonywania poleceń, pełna dyspozycyjność i wysoka sprawność (sprawdzana testami), czego nie ma w prawie pracy. Pracodawca ma obowiązek odsunąć pracownika od stanowiska, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, zaś dyżurny jednostki czy dowodzący akcją mają prawo wydać policjantowi polecenie działania w takiej sytuacji, a policjant ma je wykonać. I co ciekawe policjanci, robią to każdego dnia, nieraz kilkakrotnie. Czym więc rekompensowana jest ta różnica i konsekwencje zdrowotne policjantom czy strażakom (nie tylko na ciele, a na psychice)? Wcześniejszą emeryturą. I co najważniejsze w wielu krajach pensja policjanta jest o wiele większa w proporcji do innych zawodów jak w Polsce. U nas jest żenująco niska, i jeszcze mają być pogarszane warunki emerytalne?! Jestem ciekaw, czy obywatele będą zadowoleni, jak do ich obrony przed 20-latkiem stanie 55 letni policjant, po 35 latach haratania ciała i psychiki, z obecną pensją? Przecież nikt o zdrowych zmysłach, kto przyjmie się mając 20 lat, nie odejdzie z Policji mając 45 lat i wizję braku środków do życia przez następne 10 lat. Życzę nam wszystkim powodzenia w przyszłości !!!

    Odpowiedz
  • Mać(2012-01-10 00:37) Zgłoś naruszenie 00

    Do 71: Emeryt niemundurowy z IP: 88.156.61.* (2012-01-09 22:25)

    Ja nikogo nie obrażałem i od Buraków i tchórzy nie wyzywałem (choć podejrzewam że jak widzisz radiowóz to odruchowo naciskasz na hamulec w aucie... a na forum plujesz JADEM BO TAKI JESTEŚ ODWAŻNY i tyle umiesz). Ponadto dlaczego obrażasz niedorozwiniętych? Ja już maturę zdałem a ty???
    Ponawiam pytanie co z tym nr konta bo chce ci oddać te twoje POdatki co to na mnie płacisz! Żebyś już mnie nie obrażał!
    Ps.Ponawiam stwierdzenie że to MY jesteśmy dla Was i mamy za zadanie zwalczać patologię w każdym wydaniu...I nie napinaj się tak bo ci żyłka pęknie...
    Pozdrowienia dla myślących!!!

    Odpowiedz
  • cierpliwy(2012-01-10 00:54) Zgłoś naruszenie 00

    obecnie mam 18 lat służby i czekam kiedy skończy się służba a zacznie praca to w tedy będę mógł podejmować decyzję czy warto ruszyć tyłek za tą pasję czy lepiej przekalkulować i posadzić tyłek a nie jak teraz martwić się ,że coś jeszcze można było więcej zrobić - czy ktoś mi za żuci że nie naraziłem swoje zdrowie lub życie.

    Odpowiedz