Płaca minimalna będzie wyższa, a podwyżki emerytur jeszcze do negocjacji

autor: Grzegorz Osiecki29.07.2020, 06:00; Aktualizacja: 29.07.2020, 10:33
Zgodnie z przedstawionym planem najniższa emerytura, która wynosi dziś 1200 zł, wzrośnie o ponad 46 zł. Senior ze świadczeniem 2000 zł zyska 76 zł; taki, który otrzymuje 3000 zł – dostanie dodatkowe 115 zł.

Zgodnie z przedstawionym planem najniższa emerytura, która wynosi dziś 1200 zł, wzrośnie o ponad 46 zł. Senior ze świadczeniem 2000 zł zyska 76 zł; taki, który otrzymuje 3000 zł – dostanie dodatkowe 115 zł.źródło: ShutterStock

Pensja minimalna ma wynieść 2800 zł, a waloryzacja emerytur powinna sięgnąć 3,84 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • anna zaradna(2020-08-29 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    a ja mam minimalna emeryture tylko ze wzgledu na dlugi staz pracy inaczej nawet tej bym nie miala pracuje nadal czy te skladki wogole zwieksza mi ta minimalna bo jak na nowo przelicza to znowu wyjdzie minimalna

    Odpowiedz
  • Barbara (2020-07-30 09:32) Zgłoś naruszenie 181

    Opodatkowanie emerytur to skandal.Piękny Władek z PSL mówił o tym .Może pis wcieli to w życie.

    Odpowiedz
  • Halina kaczmarek(2020-07-29 20:05) Zgłoś naruszenie 65

    A co z ludźmi , którzy mają 600 zł emerytury , wie ktoś?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • expert emeryt(2020-07-29 13:12) Zgłoś naruszenie 140

    Waloryzacja to za inflację emerycką średnioroczną, podwyżka - za realny wzrost wynagrodzeń (wzrost wynagrodzeń minus inflacja).

    Odpowiedz
  • Aaaa(2020-07-29 12:57) Zgłoś naruszenie 243

    Ale skoro jestes ,,księdzem" to pewnie masz wszysko na gotowe gospodyni kupuje kartofle,chleb robi obiady sprząta pokoje ,proboszcz oplaca czynsz ,wiesz cos ty o zyciu poza kazaniem na niedziele ? Wiesz ile kiedys kartofle kosztowaly, mięso czy chleb a ile dzis,ile kiedys wynosily oplaty za mieszkanie a ile dziś? Mam rachunki z przed 8 lat moge dac do wgladu Amen

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • expert emeryt(2020-07-29 12:53) Zgłoś naruszenie 121

    Jaka bedzie waloryzacja wiadome będzie dopiero w 7 dniu roboczym lutego, więc się nie podniecać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aaaaa(2020-07-29 12:35) Zgłoś naruszenie 154

    Do ksiądz Nie zabrano dodatku ubeckiego bo całeezycie pracowałam ciężko w radomskiej fabryce i handlu ze sluzbami nic wspolnego nie mialam, gdy zostalam pierwsza emeryture w wysokosci 1460 netto to ta emerytura była prawie 300zl wyzsza niz pensja minimalna netto dzis po waloryzajach z 10 lat lat dostaje niecale 1700 zl a pensja minimalna to ok 2000tys ra reke a co bedzie jak pensja minialna skocxy na np 3500a emeryt dostsnie 1800?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • egon(2020-07-29 11:53) Zgłoś naruszenie 2115

    W uproszczeniu, odbywało się mniej więcej tak: Urzędnik pytał chłopa: "U kogo robisz na polu"? "U Potockiego". "To będziesz Potocki". Minęło ponad sto lat i dziś potomek owego chłopa być może pielęgnuje w głowie myśl, że jest spadkobiercą znamienitego rodu. To dotyczy Komorowski i czaskoski.....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • art(2020-07-29 11:33) Zgłoś naruszenie 528

    Emeryci co rok mają podwyżki i jeszcze trzynastkę dostali, być może nawet czternastkę. Budżetówka cały prawie czas ma zamrożoną podstawę.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Krzysztof M.(2020-07-29 11:11) Zgłoś naruszenie 162

    W tym tempie budżetówka poza nauczycielami i mundurówką wpadnie w wynagrodzenie minimalne. Wtedy zamrożą minimalne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kwota wolna od podatku(2020-07-29 10:30) Zgłoś naruszenie 390

    W Polsce powinno sie jak najszybciej podniesc kwote wolna od podatku. Obecnie ona wynosi 6% sredniej placy krajowej , gdy w Czechach 45%, w Finlandii 40%. Kwota wolna od podatku w naszym kraju powinna wynosic 20 tys. zl /rocznie/. Pieniadz musi szybciej krazyc w gospodarce, bedziemy wowczas szybciej sie rozwijac.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-07-29 10:15) Zgłoś naruszenie 3425

    Głosowaliście jak ksiądz kazał i pyskacze z pis obiecywali , to teraz będziecie mieli emerytury w wysokości połowy minimalnej pensji krajowej. Jeszcze bym ceny lekarstw podniósł ,sklerotycy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Marek Kłoda(2020-07-29 10:05) Zgłoś naruszenie 375

    Przestańcie wreszcie pisać o jakichś podwyżkach to jest zas....ny ustawowy obowiązek a nie podwyżka. Piszcie słowa netto i brutto chyba że ich na waszym poziomie dziennikarstwa nie znacie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emeryt(2020-07-29 09:43) Zgłoś naruszenie 456

    Oby tylko nie negocjowali tak długo aż ustalą, że emeryci mają zwrócić. Jak się ma emerytura do minimalnego wynagrodzenia? 46% ? Smiechu warte po 35-50 latach pracy.. Ważne ,że jest potrącany podatek i oddany głos przy urnie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emeryt(2020-07-29 09:43) Zgłoś naruszenie 222

    Oby tylko nie negocjowali tak długo aż ustalą, że emeryci mają zwrócić. Jak się ma emerytura do minimalnego wynagrodzenia? 46% ? Smiechu warte po 35-50 latach pracy.. Ważne ,że jest potrącany podatek i oddany głos przy urnie.

    Odpowiedz
  • cynik(2020-07-29 08:59) Zgłoś naruszenie 2112

    fotka przekłamuje rzeczywistość, dzisiejssi emeryci z niewielkimi wyjątkami sa weseli, uśmiechnieci, pełni radości życia, aktywni

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • aaa(2020-07-29 07:31) Zgłoś naruszenie 6911

    kilka lat temu moja emerytura była wyższa o 300 zł od pensji minimalnej dziś jest niższa od pensji minimalnej o 300 zł jak to jest , emeryt ma mniejsze wydatki inny żołądek ? pensje na rynku rosną a emerytury nie , to że jakaś 13 się pojawiła to już wystarczy?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz