Rząd w tarczy antykryzysowej 3.0 zmienia zasady waloryzacji emerytur

29.04.2020, 08:17; Aktualizacja: 29.04.2020, 08:18
Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. W środę tzw. tarczą antykryzysową 3.0 ma się zająć Sejm.

Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. W środę tzw. tarczą antykryzysową 3.0 ma się zająć Sejm.źródło: ShutterStock

Wprowadzenie zasad ustalania wysokości emerytury w czerwcu 2020 r. w taki sam sposób, jak przy ustalaniu wysokości emerytury w maju bieżącego roku, jeżeli jest to korzystniejsze dla osoby przechodzącej na emeryturę - zakłada jeden z zapisów projektu tzw. tarczy antykryzysowej 3.0.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Emeryt czerwcowy(2020-04-29 13:41) Zgłoś naruszenie 275

    A co z tymi emerytami, którzy już maja taka "czerwcową" emeryturę?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ignoranci rządzą (2020-04-29 12:56) Zgłoś naruszenie 256

    Skoro polska gospodarka jest "tygrysem" Europy to zastanawiam się dlaczego wartość euro podskoczyła w ciągu 4 miesięcy z 4.2585 zł w dniu 31.grudnia 2019 do 4,5389 w dniu 29 kwietnia 2020. czyli o 6, 58% ? Pewnie w państwach używających € nie było pandemii !!!

    Odpowiedz
  • Emeryt czerwcowy(2020-05-02 13:55) Zgłoś naruszenie 214

    Mam taką "czerwcową" emeryturę od 2010 r. Nie miałam żadnych znajomości w ZUS i nikt mnie nie uprzedził. tak jak p. PREZESA KACZYŃSKIEGO. Dlaczego nikt nie zajmie się pokrzywdzonymi przez emerytury czerwcowe?!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marks...(2020-05-10 17:51) Zgłoś naruszenie 202

    POSTULUJĘ ! Emerytury bez wtórnego podatku !!! Politycy do roboty, procedować w trybie pilnym zniesienie podatku od świadczeń emerytalnych i rentowych.... Te środki już raz były opodatkowane...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2020-05-05 08:36) Zgłoś naruszenie 724

    Wiadomo że wszystkim jest za mało ale tylko grupa troli pro rosyjskich i pro niemieckich najzajadlej ujada na tym forum na PIS- a nie wspomina ze PO i PSL przyznawało emerytom podwyżkę po 5,5 zł/1rok- po prostu nie było piniędzy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna(2020-05-02 22:52) Zgłoś naruszenie 43

    Jak przeżyć w tym kraju...? Pytam, ponieważ kiedy ukończyłam 60 lat pracodawca zmusił mnie na przejście na emeryturę. Obiecywał " złote góry," dalsze zatrudnienie na takiej samej umowie o pracę jaką miałam dotychczas. Emerytura głodowa, 1230 zł.na rękę. Faktycznie po przejściu na emeryturę dostałam umowę o pracę jak mi obiecano, z tą tylko różnicą że narazie na trzy lata z możliwością przedłużenia. Po trzech miesiącach zwolniono mojego dyrektora a zaraz po nim zwolniono mnie. Po prostu dostałam wypowiedzenie bez podania przyczyny wraz ze świadectwem pracy. Zostałam wywalona pomimo tego że posiadam bardzo dobre referencje i byłam przykładem bardzo dobrego pracownika jak twierdzili wszyscy moi poprzedni przełożeni. Pracowałam w tej firmie siedem lat i nagle ni stąd ni zowąd stałam się niewygodna dla nowego szefa. Szukam teraz pracy ale bez skutecznie. Emerytów nie chcą, liczą się jedynie takie osoby które mają grupy inwalidzkie. Możesz być ślepy,kulawy, garbaty itp. wtedy z otwartymi rękami cię przyjmą do pracy. Emeryt w sile wieku z doświadczeniem nie ma szans !!! Pytam więc Rządzących w tym kraju, JAK DALEJ ŻYĆ Z TAKĄ EMERYTURĄ....??? GDZIE JEST TA DBAŁOŚĆ O POLSKIEGO OBYWATELA. KTÓRY UCZCIWIE CHCE DOROBIĆ DO EMERYTURY..? Gdzie kolwiek pójdę, jak powiem że jestem emerytką - kończy się rozmowa. I PO CO NAM TE WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY, PYTAM.....??? Nie prawda, ze dobrowolnie możesz przejść na emeryturę - prawda jest taka że nie masz nic do gadania !!! Przychodzi Twój czas i tak Cię wykopią z pracy. Przepisy stanowią, że gdy osiągasz wiek emertyalny, żadna ochrona cię nie obejmuje. Jesteś synem bożym, pomóż sobie sam !!! Smutna to prawda !!! Na starość DO KANAŁU MIESZKAĆ ALBO ODEBRAĆ SOBIE ŻYCIE - ZUS się ucieszy " o jednego mniej....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz