Emerytura po 40 latach pracy bez względu na wiek. Projekt emerytur stażowych przekazany do komisji

13.02.2020, 18:57; Aktualizacja: 13.02.2020, 19:28
emerytura

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw został zgłoszony z inicjatywy PSL w poprzedniej kadencji w 2016 r.źródło: ShutterStock

 Obywatelski projekt zmian w ustawie emerytalnej, umożliwiający przechodzenie na emeryturę po 40 latach pracy bez względu na wiek, Sejm w czwartek skierował do dalszych prac w komisji polityki społecznej i rodziny.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (79)

  • tylko 35k/40m stażu pracy bez wzgledu na wiek(2020-02-13 20:22) Zgłoś naruszenie 5724

    w zamian likwidacja wszelkich przywilejów emerytalnych oraz świadczen przedemerytalnych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • j.(2020-02-13 21:15) Zgłoś naruszenie 3039

    W takiej wersji jest to rzeczywiście mało realne, ale gdyby trochę zaostrzyć kryteria, np. Wiek minimalny 57 dla kobiet i 62 dla mężczyzn, poza tym obowiązek zgromadzenia na koncie w ZUS-ie odpowiednio dużej kwoty, a nawet zmniejszenie świadczenia do czasu ukończenia pełnego wieku emerytalnego, to może dałoby się to przepchnąć, a zawsze byłaby to szansa odejścia nieco wcześniej dla tych, którzy czują się totalnie wypaleni i godzą się nawet na nieco gorsze warunki, żeby tylko wreszcie odejść!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oszukany(2020-02-13 21:27) Zgłoś naruszenie 1719

    Mi rząd zapewnił przez tzw. kapitał początkowy , pracę przez 50 lat zabierając 5 lat do emerytury. Teraz naprawią błąd i oddadzą mi 200 tyś. Ta manipulacja dała rządowi (pozbawiając 700 tyś pracowników przywileju ) około 150 mld. Mieli na 500+ mieli a teraz nie mają ani na dzieci ani na staruszków.

    Odpowiedz
  • Jess(2020-02-13 21:40) Zgłoś naruszenie 12410

    Żadnych ustępstw. 35-40 TO WYSTARCZAJĄCY OKRES TYRANIA . Jak ktoś ma chęć i predyspozycje proszę bardzo do 100 lat pracować.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • KUTNO(2020-02-13 22:39) Zgłoś naruszenie 9826

    panie Prezydencie Dziękuję panu za nadzieję, wierzę że uda sie panu przekonać ten projekt, ja osobiscie mam juz dosć tyrania . Mam przepracowane 43 lata , wiek 58, mam kochana zonę, dzieci i wnuczka .. któremu chciałbym dac radośc bycia dziadkiem. Jeszcze raz ..dziękuję.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-02-13 23:28) Zgłoś naruszenie 1618

    Tzw. sejm , do spółki z tzw. rządem , POzabierał emerytom połowę emerytur , że o latach składkowych (5 lat , od łebka , poszło do myckowych) , za szkoły techniczne . O numerze na OFE i innych szwindlach typu PPK nie wspomnę . Takie to są umowy z POdmyckowymi ...

    Odpowiedz
  • Damian(2020-02-14 04:58) Zgłoś naruszenie 9014

    Panie i Panowie od których zależy dalszy los projektu emerytur stażowych.Proszę was w imieniu pokolenia 50+ abyście nie zagubili w gorączce politycznej kampanii idei emerytur stażowych.Żyjemy coraz krócej ze względu na coraz gorszą kondycję psycho-fizyczną,brak dostępności do świadczeń zdrowotnych itd.Dlatego dajcie nam prawo wyboru skorzystania z uzbieranego przez lata kapitału.Państwo tu nic nie dokłada tylko zwraca to co uzbierali ludzie często rozpoczynając pierwszą pracę w wieku 15 lat.Proszę ,kierujcie się zasadą:Zaufania powierzonego nie zawieść.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Andrzej(2020-02-14 06:30) Zgłoś naruszenie 805

    40 lat na sprzęcie ciężkim czy fizycznie to Niewolnictwo . Wrak człowieka

    Odpowiedz
  • Hans(2020-02-14 06:40) Zgłoś naruszenie 716

    Uwazam ze jeśli by tak było. To nikt nikogo nie przymusza do przejścia na emeryture jeśli będziesz chciał a to przychodzisz A jeśli chcesz pracować A pracodawca jest za to pracuj nawet do 70 twoja wola

    Odpowiedz
  • kleks(2020-02-14 07:19) Zgłoś naruszenie 6911

    Politycy powiedzcie wprost: "Szanowni i zacni obywatele RP nie możemy was puścić na wcześniejsze emerytury, ponieważ zależy nam na tym, abyście odeszli na emerytury jak najpóźniej i pobierali ją jak najkrócej. Nawet kochani nie wiecie jak bardzo potrzebne są nam Wasze pieniądze, jakie ogromne mamy wydatki związane z utrzymaniem naszych rodzin i władzy a zapewniamy was, że z tej władzy NIGDY nie zrezygnujemy. Pozdrawiamy Was serdecznie. Bóg zapłać."

    Odpowiedz
  • Ja pasalam gaski...(2020-02-14 08:18) Zgłoś naruszenie 2019

    Ja pasalam gaski od wczesnego dziecinstwa. Czy wedlug nowych projektowanych przepisow bede mogla przejsc na emeryture w wieku 50 lat czy dopiero w 55 roku zycia.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • dobrze wam(2020-02-14 09:07) Zgłoś naruszenie 1016

    do Andrzej - a kogo to obchodzi, zmień na inną pracę, chcieliście kapitalizmu to ************* na tych co umieją dbać tylko o siebie, min. kombinatorów itp. maści grabiacych dla siebie. Masz Wałęsa odpoczywa ma Majami, były tu zdjęcia, jako elektryk z tyloma dziećmi i wnukami nie byłoby go na to stać.

    Odpowiedz
  • Donald(2020-02-14 09:42) Zgłoś naruszenie 5113

    Już czas zmienić stare PO komunistyczne prawa i pozwolić ludziom na wcześniejszą emeryturę, dość tyrania na PO, SLD, PSL,oni już nakradli i doprowadzli kraj do katastrofy,czas to zmienić panie prezydencie Duda, brawo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt 42 lata pracy szczegolne warunki(2020-02-14 10:11) Zgłoś naruszenie 1914

    40 i 35 lat skadkowych a nie z rolnictwa doliczene maciezynski a zreszta jak dostana 1600 zl to szybko wroca

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Edek (2020-02-14 10:12) Zgłoś naruszenie 772

    Tak po 35/40 latach pracy to należy się taka emerytura w każdej grupie zawodowej !!!Do wyboru dla każdego oczywiście do wyboru!!!Kto ma siły i zdrowie to może pracować ile chce nawet do 100 lat!!!

    Odpowiedz
  • Kris(2020-02-14 10:15) Zgłoś naruszenie 1033

    Zlikwidowac emerytury po 15 i 25 latach pracy Wprowadzić dla wszystkich grup zawodowych 35 i 40 lat pracy dla wszystkich grup zawodowych Żadnych przywilejów Godnych emerytur Nieroby i cwaniaki do roboty Wpłacać składki do zusu a nie krusu Dajcie możliwość wyboru praca czy emerytura Nie stwarzajcie obozów pracy Nie straszcie że po 35 latach pracy będzie emerytura głodowa Jak po 25 latach jest wyższa niż moja po 38 Jak to liczycie szanowni posłowie i ekonomiści

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz