Emerytura po 40 latach pracy bez względu na wiek. Projekt emerytur stażowych przekazany do komisji

13.02.2020, 18:57; Aktualizacja: 13.02.2020, 19:28
emerytura

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw został zgłoszony z inicjatywy PSL w poprzedniej kadencji w 2016 r.źródło: ShutterStock

 Obywatelski projekt zmian w ustawie emerytalnej, umożliwiający przechodzenie na emeryturę po 40 latach pracy bez względu na wiek, Sejm w czwartek skierował do dalszych prac w komisji polityki społecznej i rodziny.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (80)

  • WD(2020-05-20 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezydencie trzeba wprowadzić lata pracy dla wszystkich takie same, myślę że 40 lat jest sprawiedliwe, wszyscy jesteśmy tacy sami więc dlaczego są przywileje, każdy powinien płacić składkę i od niej mieć naliczoną emeryturę, mam prawie czterdzieści lat pracy gdy mnie zwolnią będę chodził po śmietnikach, a inni po 15 latach mają emeryturę i to nie małą

    Odpowiedz
  • emil(2020-03-26 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Opinie ekspertów co emerytur są jednomyślne i bezlitosne, bo nie ma co się łudzić, że będzie lepiej. Oszczędzanie długoterminowe to jedyne sensowne wyjście, bo tylko sami dbając o siebie mamy pewność, że będzie lepiej. PPK (pracownicze plany kapitałowe) moim zdaniem jest jakimś wyjściem, bo to jednak oszczędzanie na nas samych, a jeśli będzie coś nie tak, zawsze mozna zrezygnować.

    Odpowiedz
  • Nie (2020-03-13 05:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ale naiwniacy

    Odpowiedz
  • zbulwersowany(2020-02-23 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    To jest zlodziejstwo - dlaczego Rzad zniosl warunek sluzby mundurowe przejscia na emeryture 55 lat !!! Tylko przywrocil Sam staz 25 lat - na du... e pozostalych Polakow do raju

    Odpowiedz
  • geno(2020-02-17 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    przepracowalem fizycznie 47lat mam lat 62 to juz chyba dość tyrania chcialbym z wnuczkiem iść wreszcie na ryby i odpocząć panie Prezydencie spełnij obietnice kto chce niech odejdzie kto chce dalej pracować niech pracuje przez 47lat prawie nie chorowałem nie opuściłem dnia pracy to chyba coś mi się należy od życia

    Odpowiedz
  • Booboo(2020-02-16 16:40) Zgłoś naruszenie 10

    Okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych jest okresem składkowym. No ale PSL i inni włościanie będą dążyć żeby ich było na wierzchu. Bo oni mają na tym świecie najgorzej...

    Odpowiedz
  • 43 z endobrotezą biodra(2020-02-15 20:09) Zgłoś naruszenie 20

    A ja myślę że jeżeli Pan Prezydent wprowadzi emerytury stażowe przed wyborami, to ma duże szanse w I turze. Natomiast jeśli ich nie wprowadzi to w II turze może być bardzo różnie.

    Odpowiedz
  • krocej zyjacy(2020-02-15 18:51) Zgłoś naruszenie 01

    40 lat pracy bez wzgledu na plec - Mezczyzni zyja krocej o 14 lat srednio

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obywatel(2020-02-15 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    STAŻOWE EMERYTURY POSZŁY SPAĆ. PREZYDENT OMINĄŁ TEMAT. NA KONWENCJI. ZAPOMNIAŁ O OBIETNICACH Z 2015 ROKU. CHOWAJĄ ASA NA NASTĘPNE 5 LAT. MY LUDZIE Z 40 +LAT PRACY NAPEWNO NIE BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ NA PANA, A JEST NAS LICZNA GRUPA.

    Odpowiedz
  • PSL jest chyba chory...(2020-02-15 16:12) Zgłoś naruszenie 20

    PSL jest chyba chory lansujac przejcie na emeryture po 35/40 latach pracy bez ograniczenia wiekowego. Na emeryture bedzie mozna przechodzic juz od 50 roku zycia w rolnictwie i od 53 lat w dzialach poza rolniczych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rozczarowany(2020-02-15 15:46) Zgłoś naruszenie 10

    Praca na lewo,więcej zostanie w kieszeni ,odłoży się na emeryturę,a żyć się będzie z Państwa i składek innych,tego nas uczą !!

    Odpowiedz
  • Analityk(2020-02-15 15:26) Zgłoś naruszenie 10

    Obecnie doszło do sytuacji że młodym ze średnim wykształceniem płacą tyle ile ekspertom z wyższym, bo kilka lat przed emeryturą nikomu nie chce się zmieniać pracy. Mam 1mln odłożone na koncie emerytalnym i emerytura wyszła by mi wyższa niż pensja. Niech spróbuja znaleźć frajera który będzie chciał robić za 2 za tą pensję. W Niemczech od dawna są emerytury stażowe , wymagane 45 lat ale wlicza się szkoła średnia i studia. W większości krajów UE są emerytury stażowe , ale trzeba to robić z głową.

    Odpowiedz
  • Przez ostatnie 5 lat PiS...(2020-02-15 15:07) Zgłoś naruszenie 20

    Przez ostatnie 5 lat PiS nie wprowadzil zadnego sensownego rozwiazania do systemu emerytalnego w tym rowniez do podsystemu skladki zdefiniowanej, a liczba zyjacych ponizej progu ubostwa i wykluczenia spolecznego wciaz rosnie.

    Odpowiedz
  • Przez ostatnie 5 lat PiS...(2020-02-15 14:57) Zgłoś naruszenie 20

    Przez ostatnie 5 lat PiS nie byl w stanie wyhamowac wzrostu glodowych emerytur, tych ponizej minimalnej emerytury. Obecnie glodowych emerytur jest juz chyba okolo pol miliona i liczba wciaz rosnie.

    Odpowiedz
  • Dlaczego...(2020-02-15 12:11) Zgłoś naruszenie 40

    Dlaczego wskazniki waloryzacji zapisanych skladek na koncie podstawowym i subkoncie w ZUS tak znacznie roznia sie miedzy soba? ----------- Np. dla konta podstawowego wskazniki waloryzacji wynosily: 108,68% /2016 r./, 109,20% /2018 r./, a dla subkonta 104,37% /2016 r./, 103,99% /2018 r./ ? ------ Nie mozna bylo ustalic jednakowego wskaznika waloryzacji dla obydwu kont ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rupert(2020-02-15 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czy staż pracy będzie też wliczany dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Prowadzenie działalności to też praca. I do tego te osoby też odprowadzają składki. Wiec im też się należy.

    Odpowiedz
  • klient(2020-02-15 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    a jak wygląda ten projekt w oczach sędziów? Żadnych składek nie płacą i ze względu na długi staż otrzymują emeryturę?

    Odpowiedz
  • jul(2020-02-15 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    cha,cha, dadzą głodową a do 70 pracować będą w budżetówkach ciepłe posadki

    Odpowiedz
  • Analityk(2020-02-14 19:47) Zgłoś naruszenie 20

    W Niemczech do emerytury stażowej wymagane jest 45 lat, ale wlicza się szkołę średnią i studia . Da się ?

    Odpowiedz
  • Soecjaliar(2020-02-14 16:32) Zgłoś naruszenie 21

    Tylko 45 lat pracy bez pracy za dziecka na gospodarce lub 40 lat i min 15 w szczeg oraz niebecz warunkach.I pełne świadczenia.

    Odpowiedz