Lewica ma gotowy projekt ustawy, która cofnęłaby rozwiązania zawarte w tzw. ustawie dezubekizacyjnej

01.12.2019, 08:34; Aktualizacja: 01.12.2019, 08:34
Ustawa dotyczy funkcjonariuszy m.in. Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Ustawa dotyczy funkcjonariuszy m.in. Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz ich rodzin.źródło: ShutterStock

Chcemy przywrócić wszystkim mundurowym, którym odebrano ich prawa emerytalne, to co im się należy - powiedział PAP poseł Lewicy Andrzej Rozenek zasiadający w parlamentarnym zespole ds. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy i żołnierzy. Lewica ma gotowy projekt ustawy - poinformował.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • scorpion(2020-02-25 15:34) Zgłoś naruszenie 10

    Rzepliński od którego się zaczęło o ile ma sumienie winno go dręczyc do końca jego dni

    Odpowiedz
  • GoŚĆ(2019-12-04 17:29) Zgłoś naruszenie 90

    Wśród osób objętych ustawą są sekretarki , telefonistki, maszynistki, nie wszystkie należały do PZPR, Nie miały nic wspólnego z działaniami SB , nie były wtajemniczane, miały najniższe pensje, najniższe nagrody itd.dlatego że były tylko sekretarkami. A eraz zrobiono z nich zbrodniarzy. Za to wszystko PiSowcy wraz ze swoim wodzem powinni ponieść konsekwencje .

    Odpowiedz
  • EMERYT MUNDUROWY(2019-12-03 12:40) Zgłoś naruszenie 110

    dlaczego w zespole parlamentarnym nie ma posłów PO!!!!!!!! Były spotkania z nimi :p.KOCHAN,p.ARŁUKOWICZ.Dużo nam naobiecywali i co zero reakcji.DO ROBOTY PROSZĘ PAŃSTWA !!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • remick(2019-12-02 11:26) Zgłoś naruszenie 216

    Tu az ciasno od czerwonej kwiczacej choloty, ktora nie moze przelknac swojej POrazki w wyborach i odciecia od zlodziejskiego koryta.

    Odpowiedz
  • Kuba(2019-12-02 10:39) Zgłoś naruszenie 66

    Dzisiaj I sekretarze maja wieksze emerytury niz spracowani 40 letnia praca robotnicy. i to jest patologia.

    Odpowiedz
  • AMiar(2019-12-01 22:22) Zgłoś naruszenie 196

    Do tego przyzwoitość wymaga zwrotu niesłusznie niewypłaconych środków, w tym rodzinom tych którzy zmarli po wprowadzeniu tego haniebnego przepisu. Szkoda, że nie można z kieszeni czlonków PiS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista 50(2019-12-01 17:09) Zgłoś naruszenie 414

    Udowodnić winę indywidualnie i ukarać , ale wara od odpowiedzialności zbiorowej. Dzisiaj " oni" jutro " TY " stracisz emeryturę , jeśli będzie przyzwolenie na łamanie zasad konstytucyjnych jak zaufanie do państwa , równości wobec prawa itd.......................

    Odpowiedz
  • alelleuja i do przodu(2019-12-01 17:05) Zgłoś naruszenie 220

    To właśnie lewica pozwoliła na odrodzenie się agentów i kolaborantów Watykanu. Katoprawackie towarzycho jest tyle warte co niejaki Nikodem Dyzma, prałat Jankowski i obecni działacze PiS a przewodzi im oszust T. Rydzyk i Pancerny Marian w tele jest wielu księży, którzy za wyłudzone pieniądze od uczciwych im służą np. ksiądz przy Srebrnej. Lewica nie zmieni faszystowskiej ustawy Watykanu i dojnej zmiany.

    Odpowiedz
  • realista(2019-12-01 16:44) Zgłoś naruszenie 176

    Bert ale jesteś płyciutki i malutki intelektualnie . Gdyby głupota miała skrzydła ,latałaby niczym gołębica " , rozumiesz przynajmniej coś z tego....................................?

    Odpowiedz
  • lewactwo w Polsce nie powinno istnieć,ale ci co(2019-12-01 16:43) Zgłoś naruszenie 418

    walczyli z komuną dziś są ich sprzymierzeńcami.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-12-01 16:19) Zgłoś naruszenie 535

    to bardzo dobrze że SLD jasno i dobitnie wyraża pogląd, że mordercy Popiełuszki i inni "nieznani sprawcy", wykonawcy rozkazów KGB, oprawcy tysięcy działaczy demokratycznej opozycji, bohaterowie afer FOZZ i "Żelazo" mają odzyskać ograniczone przez wolną Polskę przywileje. Wyborcy przynajmniej mają szansę to ocenić i nie być zaskoczonymi po fakcie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ancy(2019-12-01 12:35) Zgłoś naruszenie 738

    UBeki, homoseksualiści - to jest główne zmartwienie lewaków. Dlatego nigdy nie będę na nich głosował.

    Odpowiedz
  • realista(2019-12-01 10:26) Zgłoś naruszenie 427

    Do "o" ale jesteś płytki....... Ludzie umierają a "ty" nazywasz ich ubekami , podczas gdy nigdy nie służyli w SB , albo byli sierotami lub wdowami / wdowcami / po mundurowych. Przeczytaj treść ustawy bo jej nie znasz i nie ubliżaj ludziom ..................

    Odpowiedz