Likwidacja OFE dotyczy 16 mln Polaków. Wszystko co trzeba o niej wiedzieć [PODCAST]

autor: Karolina Nowakowska15.07.2019, 07:00; Aktualizacja: 25.07.2019, 15:43
OFE

OFEźródło: ShutterStock

W trzecim kwartale 2019 roku rząd ma przyjąć ustawę o likwidacji OFE. Znajdujące się na nich środki o wartości 162 mld zł mogą trafić na konta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • zgroza(2019-07-15 08:55) Zgłoś naruszenie 275

    już część *********** z OFE, własnie po 40 latach pracy mam 1600 zł emerytury, litości, zgroza, to za leżenie i seks z 500 plus pobierają miliony, w tym emerytura plus za seks 1100 zł a ja mam 1900 zł brutto po 40 latach pracy. Młodzi nie wierzcie w żadne PPK i tak was oszukają.

    Odpowiedz
  • t.(2019-07-15 09:02) Zgłoś naruszenie 264

    Jest to zwykła kradzie prywatnych pieniędzy!!! Pieniądze w OFE były DZIEDZICZONE !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hieronim(2019-07-15 11:46) Zgłoś naruszenie 206

    Kolejny skok na kasę obywateli. Co to za kraj?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Oni mają lepiej(2019-07-15 08:42) Zgłoś naruszenie 182

    Dostaną na IKE....Nasza Kasa poszła w Kosmos !!!!!

    Odpowiedz
  • Qaz(2019-07-15 17:29) Zgłoś naruszenie 97

    Nie zapominajcie że OFE zabrała PO.

    Odpowiedz
  • Grzegorz Świnder(2019-07-15 12:57) Zgłoś naruszenie 76

    W końcu to zlikwidują i nie będziemy PŁACIĆ władcom OFE za sam fakt trzymania u nich pieniędzy . Zresztą - jakich pieniędzy . OFE się wycwaniło i pożyczyło pieniądze z powrotem państwu , oczywiście na procent za pomocą obligacji skarbowych . Wytłumaczę to na przykładzie . Ojciec zamiast pomagać dziadkowi w zamian za to , że kiedyś wnuczek pomoże jemu ( Jak w ZUS ) stwierdził , że całą pomoc dla dziadka ulokuje sobie na koncie i na starość będzie żył z tych pieniędzy ( jak w OFE ) . Jak pomyślał tak zrobił . Zaczął oszczędzać i miał na koncie niezłą sumkę . Nie wiedział tylko , że dziadek poszedł do banku i pożyczył na życie pieniądze pod hipotekę domu w którym wszyscy mieszkają . Facet lata po osiedlu i się chwali ile to pieniędzy już ma zaoszczędzonych i jak to będzie miał fajnie na emeryturze a dług hipoteczny rośnie . Zona to odkrywa , idzie do banku , likwiduje konto i spłaca nim dług hipoteczny ( likwidacja OFE i przelanie wirtualnych pieniędzy do ZUS ) . Facet lata po osiedlu i wrzeszczy , że go okradli . A przecież ŻADNYCH pieniędzy nie było na górkę , tylko z jednej strony dług a z drugiej oszczędności . Tak samo jest z likwidację OFE . Już dawno powinni to zlikwidować ..

    Odpowiedz
  • Anika(2019-07-31 17:38) Zgłoś naruszenie 20

    Ja zgromadziłam całkiem spora sumę w OFE. Symulowana emerytura z ZUS i z OFE wyglądała całkiem dobrze. Potem ukradli mi 50%, tj. przesunęli do ZUS. Symulowana emerytura z OFE i z ZUS wyglądała znacznie gorzej, nawet biorąc poprawkę na obniżenie progu emerytalnego. Mam 56 lat, więc już działa u mnie "suwak" i pieniądze z OFE do ZUS idą co miesiąc. Za chwilę reszta kwoty środków z OFE trafi do ZUS w związku z likwidacja OFE. Symulowana emerytura z ZUS jest właściwie taka sama, jaką symulował mi ZUS w czasach, gdy drugą połowę emerytury miałam w OFE. Jak do tego doszło ??? Gdzie są moje pieniądze???

    Odpowiedz