Sasin: W najbliższej przyszłości nie przewidujemy zmian w sferze systemu emerytalnego

25.06.2019, 08:25; Aktualizacja: 25.06.2019, 08:26
Jacek Sasin

Jacek Sasinźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Patryk Ogorzalek Agencja Gazeta

W najbliższej przyszłości nie przewidujemy zmian w sferze systemu emerytalnego - zadeklarował we wtorek w "SE" wicepremier Jacek Sasin. Podkreślił, że jeśli dojdzie do reformy systemu, to zmiany będą poprzedzone konsultacjami społecznymi.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Praca do śmierci(2019-06-25 12:16) Zgłoś naruszenie 240

    Kiedy emerytury stażowe??? Szef OPZZ uderzył w kalendarz , a Duda z piąstką "S" , w szafie schowany......yes!!!!

    Odpowiedz
  • Chudy byk(2019-06-25 08:37) Zgłoś naruszenie 220

    Polacy wam mówią. Emerytury stażowe 35K;40M, ale wy nic!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zzs(2019-06-25 10:37) Zgłoś naruszenie 180

    A co z czerwcowymi emeryturami?? Jak długo jeszcze będzie państwo okradało oszukanych przez ZUS emerytów ?To jest skandaliczne bezprawie .Nie ma woli rządzących aby wycofać idiotyczny sposób waloryzacji podstawy emerytury. Tak ma zostać? Czy sprawa musi trafić do Trybunału Europejskiego ?

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-06-25 20:03) Zgłoś naruszenie 161

    W państwie prawa nie może byc takich sytuacji by naliczona emerytura w miesiącu czerwcu była diametralnie niższa od pozostałych 11 miesięcy roku. Sprawa była poruszana przez Rzecznika Praw Obywatelskich, pani Rafalska obiecywałe,że zajmie sie tą sprawę i nic w tej materii nie zrobiła. Poszła dla Unii pracować,a tysiące emerytów mają o conajmniej 10 % mniejsze emerytury. Dzisiejsza władza nic w tej materii nie robi. Jak można tak traktować emerytów w Polsce. ? Jeżeli jest coś krzywdzące , niesprwaiedliwe to należy to PILNIE zmienić !!! Komisji reprywatyzacyjnej żal mieszkańców przejetych kamienic , uchwalono dla nich zadoścuczynienie za poniesione krzywdy, a emerytów czerwcowych zbywa się , chowając głowę w piasek a jest ich wg szacunku ok. 100 tysięcy !!!!!

    Odpowiedz
  • Styrany (2019-06-27 20:24) Zgłoś naruszenie 110

    Ludzie proponuje wam prace do śmierci i jeden dzień dłużej. Pochowamy się sami aby było taniej dla państwa.Nasze składki etatowców zapiszemy w spadku młodym emerytom z budżetówki.Poco mają pracować 40 lat .Tam na górze nie wiedzą co to jest ciężka praca fizyczna wielokrotnie 7 dni w tygodniu+ nadgodziny kosztem rodziny.Emerytura stażowa to nie jest żadna łaska moim zdaniem to jest bonus od państwa dla ludzi którzy uczciwie płacili składki do ZUS.Szacunek dla pracodawców którzy uczciwie odprowadzają składki od wykonanej pracy.Może czas zmienić system emerytalny i dać nam wybór - podobno jest demokracja.

    Odpowiedz
  • niewolnik XXI wieku(2019-06-27 19:11) Zgłoś naruszenie 80

    Klituś bajtuś. Srele morele. Mają pieniądze bo załatwili na amen tych co pracują już ponad to ile powinni pracować. Mowa o tych co również przy poparciu PIS dostali wyrok harowania dodatkowo 5 lat dłużej. Składki tych załatwionych również przez PIS osób idą w setki miliardów. Większość z tych ludzi nie dożyje 65 lat zaharowując się na śmierć i o to przecież rządzącej mafii chodzi. Niech dadzą tym ludziom kapsułki z cyjankiem jak żołnierzom wermachtu i jak już będzie życie na bólach to taki ciężko harujący na młodych leni człowiek sam sobie skróci cierpienie. Sam jestem już w takiej sytuacji że ciężko pracuję już 44 lata i jestem cały obolały i kto wie czy bym nie skorzystał z takiej opcji.

    Odpowiedz
  • sort65(2019-07-01 22:52) Zgłoś naruszenie 50

    Już przez brak nowelizacji jesteście 10 lat do tyłu ale to jest wam na rękę. 5 lat zabraliście za szkodliwe to macie co rozdawać.

    Odpowiedz
  • sort65(2019-07-03 22:01) Zgłoś naruszenie 30

    to znaczy będą obowiązywać te stare ,i tak dosłownie cyt.;" urodzony po 1948 jeśli ukończy do 2008r. 60 lat ma prawo złożyć wniosek itd. lub : wyliczony kapitał początkowy, celowo błędnie nazywany stażem pracy który to jest wyliczony do 31 ,12 1998r - wynika z tego że dalej po tej dacie jest pustka ?.lub przeróbka szkodliwego na szczególne to jest po prostu konstytucyjne ..amstwo.nie odrobił pan lekcji.

    Odpowiedz
  • Ala(2019-08-08 07:13) Zgłoś naruszenie 20

    Miało być lepiej,a jest gorzej.oni mają gdzieś emerytów.wazne że oni mają....porażka rządu!

    Odpowiedz