Praca na emeryturze: Kto musi pilnować limitu, a kto może dorabiać bez ograniczeń?

11.06.2019, 10:57; Aktualizacja: 11.06.2019, 11:09
W przypadku umowy o dzieło z innym niż własny pracodawca emeryt lub rencista może dorabiać bez ograniczeń, bo jest to umowa nieoskładkowana.

W przypadku umowy o dzieło z innym niż własny pracodawca emeryt lub rencista może dorabiać bez ograniczeń, bo jest to umowa nieoskładkowana.źródło: ShutterStock

Przejście na emeryturę, czy rentę to nie zawsze koniec pracy. W ciągu ostatnich czterech lat liczba aktywnych zawodowo emerytów wzrosła o około 30 procent. To efekt nie tylko dobrej koniunktury gospodarczej, ale też możliwości łączenia pracy i brania comiesięcznych wypłat z ZUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Materiały prasowe
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • ANDRZEJ(2019-06-12 15:50) Zgłoś naruszenie 152

  To była kiełbasa wyborcza do PE by zyskać głosy poparcia , następna kiełbasa wyborcza pod tytułem ,,EMERYTURA STAŻOWA , będzie przed wyborami do sejmu i senatu by dalej zdobyć głosy . następna kiełbasa wyborcza EMERYTURY STAŻOWE będą przed wyborami prezydenckimi , pan prezydent Duda obieca że jak go poprzemy to będą emerytury stażowe . A co do związków zawodowych zrobili trochę szumu oraz wiatru w sprawach EMERYTUR STAŻOWYCH i poszli na odpoczynek tak kazał im prezes Kaczyński . POZDRAWIAM 44 LATA PRACY I DALEJ HARUJĘ BY NIEROBY MOGLI ODPOCZWYAĆ NASZYM KOSZTEM .

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Praca do śmierci!(2019-06-11 20:37) Zgłoś naruszenie 131

  A co z emeryturami stażowymi???? Bo szef OPZZ uderzył w kalendarz. A Duda z piąstką "S" schowany w szafie jest.

  Odpowiedz
 • Szymon(2019-09-07 16:07) Zgłoś naruszenie 21

  Dorabianie do emerytury to absurd. To kiedy w takim razie człowiek zacznie faktycznie odpoczywać? W trumnie na to wychodzi... Dzieki Bogu jeszcze sie załapie na ppk to poki pare lat zostalo do emerytury coś sie odłozy, zeby faktycznie nie trzeba bylo robic do smierci

  Odpowiedz
 • sort65(2019-07-01 22:54) Zgłoś naruszenie 11

  Państwo zagwarantowało mi pracę do śmierci a więc czego mam pilnować chyba że chodzi o mundurowych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane