Dla Amerykanów są przykładem, w Polsce zostali objęci ustawą dezubekizacyjną. 1800 zł emerytury dla oficerów legendarnej operacji "Samum"

autor: Paulina Nowosielska06.06.2019, 07:00; Aktualizacja: 08.06.2019, 09:55
W piśmie od szefa CIA w latach 2013–2017 Johna O. Brennana, czytamy, że odwaga ludzi takich jak gen. Jasik czy płk. S. „jest przykładem dla oficerów wywiadu na całym świecie”.

W piśmie od szefa CIA w latach 2013–2017 Johna O. Brennana, czytamy, że odwaga ludzi takich jak gen. Jasik czy płk. S. „jest przykładem dla oficerów wywiadu na całym świecie”.źródło: ShutterStock

Maksymalna emerytura oficerów, którzy tworzyli polski wywiad po upadku komunizmu, na mocy ustawy dezubekizacyjnej wynosi nieco ponad 1800 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (64)

  • j.(2019-06-05 20:56) Zgłoś naruszenie 16729

    No i co z tego? Kaczyński dobrze wie, że może upodlić bezkarnie każdą grupę społeczną, która jest niezbyt liczna i której głosy i tak nie będą miały większego znaczenia w wyborach, bo przecież wystarczy, że da cokolwiek więcej np. emerytom, których jest kilka milionów (była "13-tka", to może teraz będzie "14-tka") i to mu zapewni potrzebne głosy do wygrania wyborów. A że przez to nie będzie pieniędzy z budżetu na wiele ważnych celów, to przecież nie jego brocha. A opozycja?... A opozycja dalej nic nie rozumie i będzie sobie składać kolejne wota nieufności, wykrzykiwać z mównicy mocne słowa np. o łamaniu Konstytucji i... walczyć o prawa osób LGBT! Taki oto mały przepis na przegranie wyborów w Polsce! Jesteśmy społeczeństwem w dalszym ciągu dość konserwatywnym (pod tęczową flagą nie da się zdobyć w Polsce władzy) i mało wyedukowanym ekonomicznie (ludzie nie rozumieją, że te "prezenty" to są z naszych podatków i że po prostu musi zabraknąć teraz np. na służbę zdrowia, oświatę, drogi itd., a ponadto tworzy się antymotywację do pracy i zarabiania, bo przecież państwo daje i trzeba tylko brać!) Nie, w tym kraju nie ma totalnej opozycji, jest tylko totalnie bezradna opozycja i dlatego Kaczyński będzie nas upadlał przez co najmniej następne 4 lata!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Co takie(2019-06-05 20:30) Zgłoś naruszenie 13934

    pisie dupki mogą wiedzieć o działaniach służb specjalnych ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • xxxxxx(2019-06-06 08:40) Zgłoś naruszenie 12710

    Zapomniano dodać że po tej akcji USA umorzyły Polsce zadlużenie w wysokości kilkudziesięciu mld USD.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2019-06-06 10:16) Zgłoś naruszenie 12325

    Kaczyński 6600 złotych emerytury -ale się napracował . I warto oddzielić pracę od służby !!!!!!!!! Wierzę że przyjdzie dzień faktycznych rozliczeń .................. Prawo i niesprawiedliwość kupiło głosy Polaków za ich własne pieniądze i nadal zadłuża kraj / 3 miliardy miesięcznie/ . Rząd sam się wyżywi a narodowi miska ryżu wystarczy...........Przy PIS-ie zbrodniarz jest bohaterem a faktyczny bohater jest opluwany i niszczony w imię ich prawa................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista50(2019-06-06 12:41) Zgłoś naruszenie 9817

    Ta represyjna ustawa zabrała już 57 istnień ludzkich / udokumentowanych zgonów mających związek przyczynowo- skutkowy z represją totalitarnej władzy. . Ludzi niewinnych ,starych i schorowanych bez wyroków sądowych . Oto jest dzieło PIS i IPN w imię sprawiedliwości społecznej................

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • h1975(2019-06-06 12:19) Zgłoś naruszenie 928

    A "flaszka " Głódź emerytura generalska

    Odpowiedz
  • prorok ubogich(2019-06-06 13:53) Zgłoś naruszenie 8812

    I co tu komentować ? Karły moralne, zastraszeni w stanie wojennym Kaczyński & spółka, wczoraj dostawszy się do władzy, niczym komuniści w 45 r. zmienijają historię !! Dziś pomników/popiersi/głazów Lecha K. jest więcej aniżeli Piłsudskiego, ale czy to nie On swoimi decyzjami, mądrymi i nader słusznymi, nie odbudował Polskę ? Ileż miał przecież pola do popisu, iluż oficerów i szeregowych mógł pozbawić godności, zdesowietyzować tych co służyli u Cara, odebrać Honor za służbę dla CK czy Prusaków. A On mądrością swoją ich zjednoczył i pod polską banderę w służbę zaciągnął przysięgę odebrawszy !! Ale ten człowiek sam walczył, wiedział co to strach na polu walki, a ci ze spółki Srebrna pod matczyną spódnicę się chowali. Ot co ... oto kogo wybraliście !!!

    Odpowiedz
  • zxc(2019-06-05 22:01) Zgłoś naruszenie 8049

    Dla Amerykanów to i Wałęsa jest przykładem...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Paulina(2019-06-06 06:03) Zgłoś naruszenie 7734

    Gen. Wojciech Jaruzelski, szybko zrobiłby tu porządek. Szkoda, że nie zrobił tego odpowiednio wcześniej.

    Odpowiedz
  • Nic innego(2019-06-06 15:27) Zgłoś naruszenie 649

    tylko twórcom tej haniebnej ustawy życzyć tego samego... a niektórym zapasionym wyjdzie to na zdrowie.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-06-05 22:13) Zgłoś naruszenie 53118

    wszyscy znani mi esbecy i zomowcy, to teraz wg słów ich samych i ich krewnych dzielni milicjanci, walczący z przestępcami za komuny

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Kuba(2019-06-06 09:56) Zgłoś naruszenie 4711

    Ja służyłem w wojsku za darmo.Mam limit skoków spad w warunkach bojowych .Wiezg galem nogami a czas służby policzono nam jako okres bezskladkowy do emerytury.Nie mogę nawet korzystać z sanatorium wojskowego.Czym się różnie od zawodowych.?

    Odpowiedz
  • weteran(2019-06-05 21:07) Zgłoś naruszenie 4092

    Czekamy jeszcze na pomniki Jaruzelskiego i Kiszczaka.

    Odpowiedz
  • leszczyna(2019-06-06 10:02) Zgłoś naruszenie 399

    Misterna zemsta Rosjan...

    Odpowiedz
  • Edi(2019-06-06 06:42) Zgłoś naruszenie 3888

    Wielu ludzi, którzy tracili pracę w latach 80 z powodu aktywnej walki z komuną chciałoby mieć 1800 emerytury

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • XXXX(2019-06-06 14:42) Zgłoś naruszenie 362

    Jestem zagorzałym przeciwnikiem ujawniania jakichkolwiek działań operacyjnych służb. W ewentualnych filmach fikcja powinna przeważać. Do dnia dzisiejszego część pomysłów jest wykorzystywana, a kontakty istnieją nadal.

    Odpowiedz
  • uwaga niemiecka narracja agenturalna(2019-06-05 23:49) Zgłoś naruszenie 2794

    A co Amerykanie wiedzą o zniewoleniu komunistycznym, wszak był i czas, że podziwiali Stalina. Takie stawianie sprawy przez GP jest kuriozalne. Idąc takim tokiem myślenia to Wermachtowi też trzeba by stawiać pomniki za to, że walczył z bolszewizmem.

    Odpowiedz
  • fiu fiu(2019-06-06 12:55) Zgłoś naruszenie 2065

    A to może Amerykanie by im wypłacali emerytury

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Frd(2019-06-06 13:48) Zgłoś naruszenie 1757

    Opowieść o dobrych ubekach (tyle że wojskowych)....Fronczewski jako "biedny" Coppy.....itd itd. I love it. Prawie się popłakałem. Czekamy na podobny artykuł o innych świetnych fachowcach, np. od PR (Urban to na pewno niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sesbiusz(2019-06-06 09:59) Zgłoś naruszenie 1622

    Dla jakich amerykanów czarnych , białych, kolorowych, klasy średniej czy tych co mieszkają w kartonach dla żadnych nie są przykładem bo i czego swoich kombatantów mają na pęczki też nędznie opłacanych kaleków fizycznych i psychicznych. Tak teraz i wcześniej wmawiano ludowi z nad Wisły że Polak to bohater niedościgniony całego Świata

    Odpowiedz